Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik olyannal ismerkednek neten, aki 50+ km távolságban lakik, hogy képzelik el a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem.

Addig igen, hogy a neten ismerkednek, jó esetben társkeresőn. Mondjuk ott is lehet szűrni, milyen messze lakjon maximum.

Főleg akkor kérdéses, mikor komoly kapcsolatot akarnak.


Ilyen távnál már az első randi is külön szervezést igényel, és nem is olcsó odautazni. Hetekig halasztják az első randit, mire összejön. Ilyenkor mit akarnak egymástól? Miért nem olyannal gabalyodnak bármibe, akivel tudják is tartani a kapcsolatot személyesen? Vagy elég annyi, hogy írogatnak egymásnak viberen, és havonta egyszer találkoznak?

Nem beszélve arról, hogy a közös élet igen komoly áldozatokat kíván legalább az egyik féltől, mert a lakhatást és munkát fel kell adnia, és a helyben keresni valamit.


Lehet, én vagyok túl gyakorlatias, de én simán közöltem ilyen esetben, hogy nagy a távolság.


Vagy annyira nincs más, hogy már mindegy kicsoda, csak legyen? Bármivel is jár?



2016. júl. 6. 10:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam nagy távolságra lévővel ismerkedni. Sokan nem értik meg, de szerintem logikus. Már a kezdeti talikat is nehéz összehozni.
2016. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem 78 km volt közöttem és a volt barátnőm között, de az tuti, hogy 70 valamennyi...

heti 1-2x meg lehet oldani, mondjuk mi mindketten BP-n dolgoztunk, szóval onnan tudtunk navigálni, meg időt beosztani...


23F

2016. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, mennyi idősekről van szó, és mennyire van kialakított életük.

A szüleim úgy ismerkedtek meg anno, hogy apám Pesten dolgozott, anyám Debrecenben tanult, de Szabolcsban volt a szülői fészek. Miután anyám befejezte a főiskolát, Pesten összeköltöztek.

Persze, ha mindkét félnek már megvan egy fix élete, és nem mozdulnak ilyen rugalmasan, mint anno anyám, akkor nehezebb az ilyeneket összehozni, de ha még legalább az egyik fél diák, addig a távolság kevésbé jelenthet problémát.

2016. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Diákoknál nem a távolság jelent gondot (bár vizsgaidőszakban biztos szabadidővel is hadilábon állnak), inkább az útiköltség.
2016. júl. 6. 10:26
 5/29 anonim ***** válasza:
Értem én, de valahogy akkor is meg lehet oldani diákként is, ha a szüleim is megoldották 30x évvel ezelőtt, és akkor még internet meg mobiltelefon sem volt. :-)
2016. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
160 km-re lakunk egymástól, kb. 2000.- Ft az útiköltség telekocsival, nehogy már ez problémát jelentsen :-P Hetente több napot együtt töltünk, mindketten dolgozunk: megoldható, akarni kell és megoldást találni, nem kifogásokat.
2016. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi 100 km re laktunk egymástól az exemmel, úgy oldottuk meg, hogy hétvégente találkoztunk, hol én voltam őnáluk, hol pedig ő minálunk.
2016. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne lakjon esetleg a szomszéd lakásban, hogy minél kényelmesebb legyen?


Valóban energia és pénzigényes egy távolsági kapcsolat, de az ember nem a nullkilométerek miatt szeret valakit.

2016. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én dolgozom, de nem vagyok eleresztve anyagilag, és már van egy kialakított életem Budapesten, dolgozom. Túl sokat kellett munkahelyet váltani a húszas éveim nagyobb részében, így én nem szívesen mozdulok ismét. Nagyapám nemrég kórházba került Kisvárdába, és meglátogattuk. kb. 12000Ft volt oda-vissza vonattal csak az utazás. Ha rendszeresen kellene ennyit kiadnom, az sok lenne, így nekem valóban gondot okozna egy távolabb élő emberrel párkapcsolatot fenntartani rendszeres találkozással. Mivel apám a vasútnál dolgozott, amíg diák voltam, nekem is járt szabadjegy, akkor nem kellett fizetnem a vonatozásért, akkoriban még bevállaltam volna egy fél országnyi távolságot is, mert nem kellett volna útiköltséggel kalkulálnom.
2016. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

Talán ha lenne értelmes ember a közelükben...


Egyébként elég csóringer lehet az, akinek nem fér bele havonta 2 alkalommal egy menettérti buszjegy (~3000 forint).

2016. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!