Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Értelmesebb lányok, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értelmesebb lányok, miért adjátok fel magatokat?

Figyelt kérdés

Értelmes lány: intelligens és/vagy művelt és/vagy gondolkodó, elmélyülős típus.


Azt tapasztalom, hogy nálatok párválasztásnál a nyers vonzalom végül felülírja azt az általatok is sokszor hangoztatott elvet, hogy a ti párotok is legyen legalább valamennyire hasonló hozzátok szellemi szinten vagy műveltségben, ami alapja a jó és tartalmas beszélgetésnek is, illetve ami miatt (is) felnézhettek a férfira. Azt azért csak állíthatom, hogy a hasonlónak a hasonló szinten álló emberrel érdemes összejönnie.

Sokszor tapasztaltam már (nemcsak az én személyes ismerkedésem során!), hogy pl. egy bölcsészeti téren művelt és intelligens lány összejött egy szellemileg más térfelen vagy lejjebb álló pasival, sokszor aki 15-20 évvel idősebb nála. Tudom, ez semmi, én sem ezen rágódom annyit.

Amit viszont igazán nem tudok megemészteni, az a következő példa (és még jellemzően sok ilyen eset van). Ismertem egy lányt (23 év körül), aki rendkívül okos, tanult, szellemileg igényes volt. Mindig élvezetes volt vele beszélgetni komplexebb témákról. Ő meg is mondta nekem, hogy kizáró ok nála, ha egy férfi nem üti meg a szintjét (és ezt az iskolai végzettségben is elvárja). Erre mi történt? Jó volt a pasi (vonzó), akivel találkozott (de a találkozó előtt nem volt szimpatikus neki, tehát csak nyers vonzalommal nyerte meg), és simán összejött vele. Tartós kapcsolatra! És mi derült ki róla? Alacsonyabb iskolai végzettsége volt, ami a lánynál kizáró ok volt régebben.

Aztán jött, ami kiverte a biztosítékot nálam. A lánynak igenis volt sok oka az önbecsülésére és arra, hogy egyenrangú félként kezeljék. Az eszessége, tanultsága, önálló gondolkodása arra vitte, hogy legyen egy kicsit "feminista" beállítottságú, erősen ragaszkodjon hozzá, hogy egy nő semmiképp nem alsóbbrendű vagy alárendeltje a férfinak. Erre mit tapasztalok? A pasija, akiről imént szó volt, korlátozza és ellenőrzi az ő tevékenységét (ellenőrzi, mit csinál, kivel beszélhet, kinek a közelében lehet, kivel hány órát tölthet el). Megalázó helyzetbe is került emiatt, de mégis az a fontos neki, hogy ne veszítse el a pasit. Komolyan, ekkora önfeladást megér egy értelmesebb lánynak a nyers vonzalom?


Miért nem jó és miért nem értékelitek, ha valaki hasonló területen, de legalább egyáltalán valamiben műveltebb, vagy csak eszesebb a pasi? Én férfiként nagyon tudom értékelni, ha egy lány hasonló területen képzett és jókat tudunk beszélgetni, ami fontos ahhoz, hogy ne csak szexpartnerek legyünk. És ha valaki egyben szellemi társatok is, az miért zárja ki, hogy tudjatok szexelni? Nem értek a női szexuálpszichológiához, de valaki elmagyarázhatná nekem, hogy az okos lányok miért a primitív férfiakkal állnak össze? Akik sokszor meg is verik őket (pl. orvostanhallgató lányt is jól elvert egyszer a kocsijában a primkó pasija).


Hogy egy egyszerű okot mondjak: ha egy lány szeret operába járni, mert ilyen területen művelt, akkor majd a rocker DJ pasijával fog operába járni, vagy mi? A pasi természetesen mindent megtesz a szexért, de nem igaz, hogy nem veszik észre ezek a lányok, hogy problémás az egész... legalább az nem elég problémás, hogy a nőt személyi szabadságában korlátozza a pasija? Ja igen, a nyers vonzalom visz mindent ugyebár... És ezért önmagatokat is feladjátok mint nőt, mint értelmiségit és mint embert is (személyi szabadságvesztés).



2016. júl. 18. 18:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Az igazat megvallva nem érzem úgy, hogy "tartani" kellene magam. Amikor a mostani kapcsolatom előtt párkeresési fázisban voltam, már alapelvárás volt, hogy olyan párom legyen, akihez fizikailag is vonzódom, aki a hormonjaimra is hat. :) De ugyanennyire alap volt az is, hogy szellemi partner legyen.

Viszont én őszintén állítom, hogy nálam összefügg a kettő. Ha például van egy ránézésre helyes srác, de mondjuk amikor beszél, a kapa is kilóg a szájából, helyesen írni sem tud, semmit sem tud a világról, nincs alapműveltsége, akkor nem tudok hozzá vonzódni, főleg, ha mondjuk még agresszív és hímsovniszta is (ez a kettő dolog tapasztalataim szerint buta pasiknál gyakoribb jelenség). Kifejezetten taszítanak az ilyenek.

Nálam nem úgy működik a szex, hogy van egy helyes arc, és egy számomra tetszetős test, és akkor nedvesedem, és vissza kell fognom magam. Engem agyban IS meg kell fogni, fel kell korbácsolni az érdeklődésem, ehhez pedig jól jön egy kis frappáns játékosság, elmélyült beszélgetés. Ezek alapján alakul ki bennem a kötelék és a bizalom a másik felé, így tudom elengedni magam, és így tudok felizgulni egy olyan pasira, aki külsőleg is vonz.

Ezekre pedig csak kifinomultabb természetű, intelligens férfiak képesek igazán. Persze, voltam 2 idiótával (az egyik a már említett első barátom volt, a másik pedig szimplán egy öntelt barom) is kapcsolatban, le is feküdtem velük, de képtelenség volt, hogy ők ki is tudjanak elégíteni.


Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, vannak barátnőim is, akik olyan pasival voltak/vannak kapcsolatban, akikkel mentálisan nem passzolnak össze, és nem egy olyat láttam, aki panaszkodott a szexuális életükre. Ha nincs meg az összhang és a bizalom, akkor sok embernél normális az, hogy nem tud előjönni a szexuálisan eléggé fűtött, szexet felszabadultan élvezni képes énje. Van sok olyan ember, akinél ez nem számít, és akár egy jól kinéző idegennel is élvezi, de szerintem hozzám hasonlóból is van bőven.

Ezért minden eset más és más.


(A 6-os voltam.)

2016. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz dolog nektek pasiknak megfelelni. Ha a szintünkkel egyenrangú felet akarunk a másiknak, akkor az a gáz. Ha alatta, akkor az a gáz.

Mi a franc kell nektek?

2016. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
7%
Nincs ebben semmi újdonság, legalább is számomra, mindig is mondtam,hogy csak a külső a fontos, csak addig léteznek ezek az elvárások(intelligencia, humor,önbizalom,stb),amíg meg nem látják a nők a hiper-szuper f..om alfakant. Onnantól aztán az se számít, ha a 8 általános épen csak megvan. Intelligencia...az, legyél napbarnított latinos Rodrigo aztán bármilyen nőt megkaphatsz, legyen az egy szakmunkás, ügyvéd, orvos, mindegy. Alapvetően le is sz.rnám, ha ez van, ez van, csak legalább ne tagadnák!
2016. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem ritka az, hogy valakinek van valamilyen elvárása, de találkozik egy emberrel, aki megváltoztatja a véleményét, és a listát félredobva összejön vele. Én sose akartam nálam fiatalabb pasit, egyszer mégis jött egy, akivel működött a dolog. Most nem fogom otthagyni, ha klappol minden, csak mert én korábban eldöntöttem, hogy nem kell fiatalabb. Rugalmasnak kell lenni, különben sose találsz senkit :D Meg amúgy is butaság ennyire ragaszkodni az elvekhez.
2016. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Alapvetően le is sz.rnám, ha ez van, ez van, csak legalább ne tagadnák!"


Hiába cirkuszolsz, akkor is tény, hogy én pl. azért "tagadom", mert egy szó sem igaz rám abból, amit állítasz. Sajnálom.

2016. júl. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért adnám (de aztán csak megjön az eszem), mert a szűk család érzelmileg zsarol hogy "miért nincs már valakid"...néha már annyira az agyamra megy a család hogy felregisztrálok egy társkeresőre idegembe, mert elhiszem hogy értéktelen szr vagyok


Aztán rájövök hogy semmi szükségem a "vihetnél egy kis színt a hajadba", "öltözködhetnél csinosabban is", "Miért nem sminkelsz magadnak sz.pós szájat" javaslatokra olyanoktól akiket a hátam közepére se kívánnék alapjáraton. Nemhogy több lennék, még az egyetemre se jutna időm olyan dolog miatt ami hidegen hagy. Szinte megkönnyebbülök ha végül lemondják a randit, illetve ha megvolt, de utána nem keresnek többet. Volt egy férfi akivel valamilyen rejtélyes oknál fogva háromszor is találkoztam, valamennyire bejött, ill. végzettségben is passzoltunk volna, de hatásosan betörte aztán a rózsaszín szemüveglencsét, "asszonyállati" szinten kezelt ő is. A három találka alatt mégcsak hozzám se ért, aztán Skypon közölte hogy úgy készüljek, a következő alkalommal dugunk.

Na, ekkor tipliztem el nagyon gyorsan.


Egyébként élőben nem szoktak próbálkozni, csak akik ""még a legyet is a röptéren", akkor már ezt is" alapon keresnek, illetve a pszichiátriai esetek.


Egyébként azt vettem észre, hogy azok a férfiak akik nem kőbunkók, műveltek és még átlagosan helyesek/nagyon helyesek vagy a tükröt keresik, vagy egymást. :D Néha látok egyet-kettőt nővel, de nem ez jellemző.


Nehéz dolog. Mondanám hogy átfordulok full leszbikusba, de a nőkkel se szokott szerencsém lenni, mindig a heterók bűvölnek el. De velük legalább utána jó barátok leszünk :D

2016. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem sok mindent felülír... Én például képtelen vagyok felfogni, hogy hogyan jöhettem össze az első komoly kapcsolatomat jelentő pasival! Műveletlen, iskolázatlan és olyan buta, mint az ágyú! Egy szót nem képes helyesen leírni! Semmiről nem tud semmit valójában, de valódi megszállottsággal állítja, amit gondol egyetemes igazságként és képtelenség észérvekkel vagy tényekkel meggyőzni. :(

A volt férjem sem volt túl művelt, politikáról vagy közgazdaságtanról nem nagyon lehetett vele beszélgetni, mármint meghallgatta és bólogatott, hogy milyen okos vagyok, úgyhogy volt ő a szerelmem, a párom, a szexpartnerem és a munkahelyemen kiéltem magam intellektuálisan. Nem volt gond.

Sajnos nekem most az a problémám, hogy bármennyire szeretnék intelligens embert megismerni és páromul tudni, nem találok olyat, akivel összejönne. Akit megfelelőnek tartanék, nem akarnak komoly kapcsolatot. :( Szóval, lehetek egyedül vagy alább adhatom az igényeimet. Persze, egy bizonyos pontig!

2016. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%

A bölcsész lányok NEM értelmesek. Adatokat és idegen szavakat halmoznak a fejükben, amit magabiztosan tudnak előadni, de az életet és az embereket nem ismerik.

Jaj, hány ilyet láttam én is, mint amit írtál! Fogalmam sincs, miért csinálják. Néhányat közülük ismerek közelebbről, mindegyiknek családi traumái vagy önértékelési gondjai voltak. Természetesen mindegyik meg tudja magyarázni és kilométernyi szakirodalommal(!) alá tudja támasztani, hogy az ő kapcsolata, házassága miért boldogabb, szentségesebb, rendesebb mint másoké. Ez a fene nagy műveltség csupán arra jó, hogy a hibáikat ügyesebben ki tudják magyarázni műveletlenebb társaiknál.

2016. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát amikor én azzal jövök, hogy nem szeretnék érettségi nélküli fiúval összejönni, felszínes pcsa leszek, meg se érdemlem, hogy szeressenek stb . :D
2018. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!