Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol ismerkedjek, ha egyszerűen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol ismerkedjek, ha egyszerűen képtelen vagyok fenntartani egy beszélgetést, ha nem intellektuális témákról van szó?

Figyelt kérdés

INTP vagyok, ha esetleg ez mond valamit. 20/F


Egyszerűen képtelen vagyok fenntartani egy beszélgetést, ha nem intellektuális témákról van szó. Nyilvánvalóan ez nem jelenti azt, hogy a hegeli dialektikát fogom magyarázni miközben fizetek a kasszánál (értsd: az "adminisztációs dolgok" a mindennapi életben és a többi nem tartozik ebbe bele), de az egyszerű dolgok egyszerűen nem érdekelnek. Semmi.


Plusz az érzelmek terén is igen gyérül állok. Nehezen fejezem ki a saját érzelmeimet, és teljességgel képtelen vagyok mások érzelmeit értelmezni (kivétel persze ha elmondják vagy ha NAGYON egyértelmű, de általában akkor sem tudok velük mit kezdeni). Úgy gondolom képes lennék ezt fejleszteni, és akarom is.


Egyébiránt éppen a fent leírtak miatt nem igazán járok sehova, elsősorban, mert nincs kivel - viszont ez nem is zavar, elvagyok a szobámban az elméleteimmel és a kutatással és tanulással, viszont szükségem lenne egy hasonló társra. Nem "félek" ismerkedni a valóságban, egyszerűen csak furcsának érzem, főleg, hogy elég hülyén venné ki magát, ha valakit letámadnék valami elmélettel vagy elvvel/elképzeléssel, amiről életében nem is hallott.


Az elvárásaim lényegében:

1. Hasonló politikai nézet

2. Elfogadható kinézet

(3. Sport szeretete)


Más nincs, főleg, hogy az első pont lényegében magába foglal mindent.


Ötletek? Szerintetek is egyedül fogok meghalni a szobámban? :)



2016. aug. 20. 17:06
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Nem fogsz egyedül meghalni, nyugi. :DD

Gondolom, egyetemista vagy. Ott sem ismerkedtél össze olyan nővel, akivel lehetne hasonló témákról beszélgetni?

2016. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:

Ah, az a bizonyos INTP:D egyik barátnőm is ezt a nemes személyiséget viseli, szóval viszonylag tudom milyen helyzetben vagy:D amúgy, keress magad mellé NTP-t, az biztos siker:D

ISTJ L

2016. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
46%
Most nem gonoszságban, de minek neked társ, ha nem tudsz vele beszélni? Értem én, hogy a small talkot nem bírod, de sokak számára ez pl. azt sugallja, hogy nem érdeklődsz irántuk.
2016. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
mit jelent a rövidités? :)
2016. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
INFJ-T vagyok wow
2016. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, de itt is csak normális emberek vannak. :) Az én nézeteim elég elvontak, nem arroganciából, de úgy gondolom nem is mindenki képes befogadni őket, vagy megfelelően értelmezni. Ennek rengeteg (évszázados) oka van, amit most nem részleteznék itt.


Igen, odáig én is eljutottam, hogy xNTP kellene mellém. Talán ENTP, mert értelmesen vitázni imádok, de van bennem valamiféle tragikomikus ellentét saját magammal szemben. INTP-ként hatalmas embertömegeknek akarok segíteni, őket felvilágosítani, beszédet mondani...


Ezt talán segíthetne kihozni egy ENTP, kérdés, hogy vállalom-e ezt, amit a sorsomnak érzek (a másik kérdés, hogy ha ez a sorsom, akkor van-e választásom). Mindenesetre egy másik INTP "kényelmesebbnek" tűnne... de őszintén, én már örülnék bárkinek, aki képes megérteni.


#4


Erről van szó: [link]

2016. aug. 20. 17:44
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

INFP vag INFJ (nagyon kétes nálam) emberként engem sem túlzottan érdekelnek a hétköznapi témák, simán elbeszélgetek bármiről bárkivel, de inkább az ideák, tervek, álmok, vágyak stb foglalkoztatnak, ha valamit nem találok értelmesnek, nem kiviteleem. Nem egyszerű így ismerkedni, mert a legtöbb embert a sablonos felszínes dolgok érdekelnek. Átérzem a helyzetedet. :D

Szerintem a politikának semmi értelme, hagyd el ezt a mániádat, ha komolyan esélyt akarsz megismerni egy nőt, mert őket hidegen hagyja ez, és ebben igazuk van.

Amúgy meg ja, ha nem bírod a szimplább témákat, akkor javasolok neked egy kutatói, elemzői állást, ahol reggeltől estig bent vagy és kb az az életed. :D

2016. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Missed Chance:


"A politikának semmi értelme"? :)


A politikának nincs köze ahhoz, amit a TV-ben látsz, az újságban olvasol, vagy amit megosztanak a facebookon. A politika vallás és élet; sőt, a politika maga az élet. A politika, illetve az állam maga kellene hogy legyen a nép akaratának fizikai manifesztációja, és semmi más. Az állam és az állam tevékenysége maga a nép.


Miután ez megvalósult, utána beszélhetünk politikáról.

2016. aug. 20. 17:55
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is INTP vagyok.


ráadáásul 4-23 éves koromig dadogtam. megtanultam hallgatni másokat. megtanultam különválasztani azt amit mondanak, és azt amit csinálnak, és látom hogy ki milyen álomvilágban él. mint mindenki én is. mindenki egy külön univerzum a saját motivációjukkal, minden tettnek és szónak van valami inditéka. egyáltalán nem kell passzolnotok ilyen szinten. én biztos vagyok benne hogy nem egy ugyanolyan lány váltaná meg a világomat mint amilyen én vagyok, hanem ellenkezőleg, olyan aki kiegészit, akivel megvan egy konktraszt, aki ellensulyoz.



28F

2016. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Az sem működne, hiszen a fő kapcsolódási pontom a politika. Aki abban nem ért velem egyet, vagy nem gondolkodik legalább hasonlóan minimális különbségekkel, azokkal egy légtérben sem tudok meglenni hosszabb ideig.


A politikai nézeteim az egész életfelfogásom.

2016. aug. 20. 19:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!