Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol ismerkedjek, ha egyszerűen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol ismerkedjek, ha egyszerűen képtelen vagyok fenntartani egy beszélgetést, ha nem intellektuális témákról van szó?

Figyelt kérdés

INTP vagyok, ha esetleg ez mond valamit. 20/F


Egyszerűen képtelen vagyok fenntartani egy beszélgetést, ha nem intellektuális témákról van szó. Nyilvánvalóan ez nem jelenti azt, hogy a hegeli dialektikát fogom magyarázni miközben fizetek a kasszánál (értsd: az "adminisztációs dolgok" a mindennapi életben és a többi nem tartozik ebbe bele), de az egyszerű dolgok egyszerűen nem érdekelnek. Semmi.


Plusz az érzelmek terén is igen gyérül állok. Nehezen fejezem ki a saját érzelmeimet, és teljességgel képtelen vagyok mások érzelmeit értelmezni (kivétel persze ha elmondják vagy ha NAGYON egyértelmű, de általában akkor sem tudok velük mit kezdeni). Úgy gondolom képes lennék ezt fejleszteni, és akarom is.


Egyébiránt éppen a fent leírtak miatt nem igazán járok sehova, elsősorban, mert nincs kivel - viszont ez nem is zavar, elvagyok a szobámban az elméleteimmel és a kutatással és tanulással, viszont szükségem lenne egy hasonló társra. Nem "félek" ismerkedni a valóságban, egyszerűen csak furcsának érzem, főleg, hogy elég hülyén venné ki magát, ha valakit letámadnék valami elmélettel vagy elvvel/elképzeléssel, amiről életében nem is hallott.


Az elvárásaim lényegében:

1. Hasonló politikai nézet

2. Elfogadható kinézet

(3. Sport szeretete)


Más nincs, főleg, hogy az első pont lényegében magába foglal mindent.


Ötletek? Szerintetek is egyedül fogok meghalni a szobámban? :)



2016. aug. 20. 17:06
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
miért? :) utolsó voltam.
2016. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat nő vagyok,elvileg a férfiakénál fejlettebb beszédközponttal és rühellek felületes témákról csacsogni.Mondjuk nem is vagyok INTP-s,csak introvertált.Nincs valami szakkör féle,amire járhatnál vagy Mensa gyűlés?Ahogy olvastam,a legtöbb INTP-s emberke zseni.
2016. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim válasza:

ISTJ/INTJ hibrid vagyok, de a problémáidat 100%-osan átérzem. A small talk-tól falra mászok nagyon gyorsan, egy összetettebb politikai vitában viszont akár extrovertáltnak is nézhetnének kívülállók.

A politikai nézeteidről dobjál nekem is egy PM-et, mert most már nagyon érdekel.

2016. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
Nálam INFP jött ki
2016. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
ESTJ jött ki, tehát vezető típus vagyok, mégis teljesen sikertelen a lányoknál.
2016. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim válasza:

Majdnem mintha én irtam volna. Teljesen egyet érték. Bár nekem is egyik maniam esténként az egyenes beszédet nézni az a atv-n bár nem vagyok szoci mindenesetre jó ha az ember képben van a dolgokkal politikailag.


Tényleg az a baj hogy túl sokat elmelkedem bogyolult dolgokon képes vagyok hosszasan magyarázni, egyetemen mindig szerettem előadni tanarom mondta is hogy milyen jó előadó lennék xd, magyarázni másoknak de ha a hétköznapi dolgokról kell beszélnem ... inkább csak roviden vagy hallgatom a többit vagy elvonulok .


Bármit is ír a nagykonyv hogy intj vagy intp pár illene a magunk fajták mellé, én személy szerint olyan párt kpezeltem el magamnak aki pont az ellentettje imád beszélni mesélni szívesen hallgatom a másikat. Volt is egy ilyen lány az egyetemen mindig csacsogott a kozeppontban volt ha mesélni kellett. Engem elvarazsolt ezzel. Valamennyire szimpatikus is voltam neki de talán mondanom sem kell hogy sajnos n lett belőle semmi. Mai napig bánom nem találkoztam hasonló lánnyal. Nem tudom mi lesz így az életben elég nehéz lesz találni bárkit is. Nagyon rossz így hiába keres az ember messze az átlag felett lassan már munkámhoz sincs kedvem. Sokszor ez jár a fejemben hogy miért adatott nekem több a kreativitasbol meg a lelemenyessegbol több mint amire szükségem volna a szociális kepessegeimbol pedig oly kevéset hogy ha meg egy teheraitonyit leboritananak az udvarba még az is kevés lenne. Bárcsak elcserelhetnem az egyiket a másikra... N tudom mi lesz de együtt erzek veled.

2016. aug. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Oops! ***** válasza:

Elképesztôen át tudom érezni a problémádat, nem elég hogy INTJ vagyok emellé még szapioszexuális is..

Esküszöm kellene csinálnunk valami INTP/J fb csoportot.. :D

2016. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként ha ismerkedni akarsz, picit több alázat azért nem ártana. Gondolod, hogy az intellektuális eszméid többet érnek mások apró gyakorlati problémáinál? Főleg a nők csomó földhöz ragadt dologgal is törődnek, különösen ha háztartást vezetnek, gyereket nevelnek stb.

Valahogy az az érzésem, hogy többre tartod magad másoknál, ezért nem érdekel a másik mondanivalója, csak akkor, ha arról beszél, ami Téged érdekel. Az is kérdés, hogy egyéb intellektuális témákat is kedvelsz, vagy csak az un. politikai nézeteidet?

2016. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
Amúgy utolsó vagyok, megcsináltam ezt a Te tesztet most (infp) lettem, de nem értem, mi köze az ideákhoz vagy az ismerkedéshez. Mondjuk annyi, hogy az introverált ember nehezebben nyílik meg társaságban, de az hol van benne, hogy ne tudnál figyelni más ember gondolataira?
2016. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

#21


Mert sokkal könnyebben alakítasz ki kapcsolatot másokkal.

Számomra olyan, mintha mások - a legtöbb ember - egy más fajba tartozna. Vagy talán én nem vagyok itt teljes egészemben, talán a másik felem már Asgardban van, és mindig is oda tartozott. :)

Igazán tragikomikus, hogy annak a felemnél maradt minden szociális képességem.


#27

Ha az emlékezetem nem csal, akkor a szapioszexualitás semmi más, mint hogy nem vagy erkölcstelen korunk-embere. Persze lehet összekeverem ezt valamelyik másik nevetséges-szexuális-irányultság-névvel-amire-eleve-nem-volt-senki-kíváncsi, de ha a szapioszexuális azt takarja, hogy csak komoly érzelmi kötelék esetén vagy képes szexuális kapcsolatot kialakítani, akkor számomra ez nen egy magamutogató nevetségesen feleslegesen elnevezett szexuális irányultság, hanem csak... common sense.


Megértem, hiszen az én common sense politikai nézeteimnek is igen cifra neve van, holott csupán a természet törvényeiről van szó.


#28


Szóval szerinted egy nemzet / nép sorsa pont ugyanolyan fontos, mint hogy XY emberke mit tapasztalt a boltból hazafelé menet, és ez milyen hatással volt rá. Kérlek mesélj még.


Egyébként részben igazad van, magamtól nem kezdenék el foglalkozni olyan témákkal, amik teljességgel irrelevánsak a fő témáimhoz képest. Ha kapcsolódik hozzá valamilyen szinten, akkor érdekel. Minél jobban kapcsolódik, annál jobban érdekel,,és annál többet tudok róla - ez igaz fordítva is.

Ha a páromat érdekelnék más dolgok is, akkor természetesen én is utána néznék, hiszen akkor már nekem is releváns információkról / témákról van szó. Szerintem ezek elég egyértelmü dolgok.


Sokan gondolnak arrogánsnak vagy beképzeltnek, amiért egy az egyben megmondom a véleményem. A legtöbbször nem is értem, hogy mi a problémájuk ezzel (mert csak akkor mondok véleményt, ha kérdezik), mivel az un. "emberi érzelmek" nem képezik tárgyát a gondolataimnak, legalábbis nem aktívan (értsd: érzelmeket belekalkulálni nekem nem természetes).


Annak ellenére, hogy joghallgató voltam (vagy talán éppen ezért, valószínüleg inkább ez) nagyon is sokra tartom az egyszerü embereket, a kétkezi munkásokat. Pontosabban, talán csak az ideálját ennek. "A hazát építő munkás, a családfő, a nemzet legkisebb egysége"... De a valóságban ugyanugy nem tudnék kijönni velük. Ennek ellenére szeretem a fizikai munkát, bár inkább sportként tekintek rá (pld. a segédmunkás / kőmüves a fizikai álommunkám, az már szinte önmagában strongman edzés, vagy legalábbis GPP).

2016. aug. 21. 22:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!