Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha szépség relatív és mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szépség relatív és mindenkinek más a szép akkor miért van az hogy pl. társkeresőn vannak férfiak akiknek egy nő sem ír vissza és vannak férfiak akik nem tudják kezelni a visszaíró nőket?

Figyelt kérdés
Sokan mondják itt hogy a külső relatív meg mindenkinek más a szép akkor ennek mi a magyarázata?
2016. nov. 8. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Egyrészt az, hogy a szépség relatív, még nem jelenti azt, hogy mindenki "szép" valakinek, másrészt hiába szép valaki, ha sötét, mint az éjszaka, bunkó vagy beképzelt, stb - szóval nem feltétlen a kinézet az, amivel gond van.
2016. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Inkább ez az élő ismerkedésre vonatkozik jobban, mert ha jó/vonzó a személyisége az illetőnek, illetve jó a szociális érzéke akkor kevésbé számít a külső.

Viszont társkeresőkön mindenki csak a képet nézi. Meg ha valakiről előnytelen kép van kint, az is sokat ronthat.

2016. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Vannak olyan tulajdonságok, amik a legtöbb embernek elfogadhatatlanok, kevésbé tolerálhatók. Pl. szintén társkereső, egy pasi rányomott a tetszik gombra, írni nem írt, csak jelezte a rendszer, hogy tetszem neki. Megnéztem az adatlapját, hogy kicsoda, micsoda. A bemutatkozó szövegén nem jutottam tovább, mivel az egész arról szólt, hogy a nők milyenek, negatív értelemben. Ezek után nemhogy nem jeleztem vissza a tetszésemet, de még tiltottam is, hogy eszébe ne jusson még írni is esetleg. Egy ilyen gondolkodású emberhez nem akarok közelebb kerülni semmilyen formában, inkább távol tartom magam tőle. Ha sikertelen, akkor a bemutatkozó szövege alapján nem csodálkozom rajta.
2016. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
láttam már férfi adatlapot, ahol a statisztikák szerint röpke fél év alatt 3500 levél volt.
2016. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
A szépség nem relatív
2016. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a szubjektív helyesebb szó rá, mint a relatív, de ez csak etimológiai kötözködés. :)


A társkeresőkkel a legnagyobb baj, hogy rémesen felszínes az egész. Adott néhány kép, meg netán egy pár szavas, abszolúte nem objektív önjellemzés, és nesze, ez alapján válassz.

Ha valakit bejelölünk, ő is csak felszínes dolgok alapján fog megítélni. Esetleg ha üzenetet is küldünk, az javíthat a helyzeten, de azért még az is kevés ahhoz, hogy a felszín alá lásson.

Persze, mondhatjuk, hogy de hát a külső szépség is szubjektív dolog. Az. Viszont az is igaz, hogy bár egyének szintjén tényleg nem egyértelmű, hogy ki a szép, meg ki nem, azért statisztikailag ennél bonyolultabb a kép. Nincs olyan ember, aki mindenki szerint szép lenne, és talán olyan sincs, aki mindenki szerint ronda lenne. Viszont nem mindenkit látnak az emberek ugyanolyan arányban szépnek vagy csúnyának. Nyilván jobbak az esélyei annak, akit 80% lát szépnek, mint annak, akit csak 20%. És mivel a társkeresőkön gyakorlatilag csak a külső számít, még ha több ember is tetszik valakinek, nagyobb valószínűséggel inkább annál próbálkozik be, akinek előnyösebb, jobban beállított, az ideáljához jobban passzoló a képe. Valószínűleg ha élőben is lehetne látni a jelölteket, sőt, még mielőtt látnák, beszélgetni is kéne velük, mindjárt sokkal nagyobb lenne a szórás.

Az sem előny a férfiak számára, hogy a legtöbb társkeresőn erős férfitöbblet van. Amikor pedig 2-3-szoros a férfiak aránya, matematikailag szükségszerű, hogy nagy részük hoppon marad.

2016. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a relatív a legjobb szó, mondjuk úgy, hogy szubjektív, egyéni szempontok vannak. Persze, vannak olyanok, akik több embernek tetszenek, meg vannak olyanok, akik kevesebbnek, ez a viselkedésre ugyanúgy vonatkozik, mint a külsőre.

[link]

2016. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
És akkor a tesztelés céljából regisztrált kamuprofilokról még nem is esett szó. :-)
2016. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Relatív a szépség ,de van amelyik fajta kinézetnek nagyobb a felvevőpiaca. Ez olyan mint az izlés ,hogy tudomis én: a túrórudit szereti mindenki ,kivéve néhány embert, de a csigát meg kevesen szeretik. Attól még a csiga is fogyni fog a boltokban ,csak kevésbé mint a túrórudi.
2016. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert a szépség relatív, de a csúnyaságnem az.
2016. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!