Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Gyermekkel rendelkező elvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekkel rendelkező elvált nőnél a párválasztásnál mekkora szempont, hogy a gyerekének biztos jövőt szolgáltathasson az új párja anyagilag?

Figyelt kérdés
Magyarán hogy inkább a biztonságot keresi hogy valaki eltartsa vagy segítsen eltartani a gyerekét, gyerekeit?

2016. dec. 7. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Másodkézből (régi barátom jött össze egy gyerekes nővel mostanában) azt mondom, az anyagiak kevesbé számítanak - eddig is megvolt a csajszi a gyerekkel, barátom nélkül is meglenne. Az sokkal többet számít, hogy a férfi hogy viszonyul a gyerekhez, és a gyerek a férfihoz... szóval ha már "biztonság", inkább az érzelmi, mint az anyagi számít.
2016. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Nekem annyiban volt szempont, hogy a párom ne az újabb gyerekem legyen, akit nekem kell eltartanom.

A saját gyermekemmel kapcsolatos anyagi dolgokat megoldjuk (én, az apja ill. a nagyszülők is elég bőkezűek, ha az egy szem unokájukról van szó), így a páromnak nem kell beszállni a költségekbe.

Viszont az szempont volt, hogy a párom férfiként a saját kiadásait képes legyen fedezni, illetve összeköltözés után a közös kiadásokba (kaja, háztartás, rezsi) be tudjon szállni, illetve jusson azért a közös programokra is, természetesen közösen finanszírozva. (Megjegyzem, pont ugyanennyit várnék el a társamtól akkor is, ha nem lenne gyerekem.)

2016. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Barátomnak az exe, akinek gyereke van, azért jött össze egy gazdag csávóval, hogy a gyereknek jobb jövőt teremtsen, mivel saját maga képtelen lenne rá. :D Úgyhogy erről ennyit. (ja a gyereknek az apja nem a párom)
2016. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
# 3: bizonyára remekül ismered a párod exét, napi kapcsolatban vagy vele, rendszeresen megosztja veled az érzéseit és gondolatait, hogy ilyen jól ismered a motivációit. De még ha igazak is a feltételezéseid (mert gyanítom, hogy pusztán azok), akkor is EGY ember esetéből akarsz levonni általános következtetéseket.
2016. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt szempont.

Elvált nőként abszolút elsődleges cél volt, hogy anyagilag teljes mértékben független legyek, mindent meg tudjak adni a családomnak, bármilyen segítség nélkül.

Új kapcsolatban egyáltalán nem érdekelt a pasi anyagi helyzete. Mivel nem szorulok rá senkire, nem is ugrottam bele muszájból egy pocsék együttélésbe.


Évek óta együtt vagyunk már a párommal. Sose tagadja, hogy mellettem anyagilag is elért olyan célokat, amit egyedül nem sikerült, és persze nekünk is könnyebb.

De ha megromlik a kapcsolat, szívfájdalom nélkül szakítok. Nem kell azon görcsölnöm, hogy egyedül nem élek meg.

2016. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eddig is eltartottam a gyerekemet egyedül,ezután sem leszek más alamizsnájára rászorulva. Nem is szerepel a terveim között az ismerkedés,de ha mégis összejönnék valakivel nem kellene a támogatása. Persze nem is tartanám el, nem fizetném az adósságait stb. Azt várnám el amit én is teljesítek.
2016. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze-persze, de egy anyának a feladata ösztönösen, hogy a gyerekének biztonságot teremtsen, anyagit is. Ezért nem lehet hibáztatni, ez a program fut minden nőben, és ez jó. A nők gondoskodók, és mindenáron végrehajtják a feladatot, már, ha nincs torzulás bennük. A fene nagy eszemmel erre jutottam: a férfi életének értelme a nő, a nőé a gyerek. Na most ehhez vagy társak leszünk, vagy nem.
2016. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7: Az anya elsődleges feladata, hogy ÉRZELMI biztonságot teremtsem a gyermeke számára, ami nem feltétlenül függ össze az anyagi biztonsággal (csak olyan mértékben, hogy ne legyenek napi, filléres gondok, amik miatt aggódni kell).

Az exemmel jobban éltünk anyagilag, de emberileg, nőként egyáltalán nem éreztem magam jól a kapcsolatban és ezt a gyermekem is megsínylette. Most sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam és ez a gyermekemen is érződik: ő is kiegyensúlyozottabb lett. Plusz nekem fontos volt az is, hogy milyen családi, női-férfi mintát lát. Lányt nevelek: azt szeretném, ha számára evidens lenne, hogy a párja tiszteli, értékeli, megbecsüli; hogy a konfliktusokat és problémákat meg lehet beszélni és oldani emberi hangnemben. Hogy milyen sokat jelent egy ölelés, hogy fontosak az apró kis kedveskedések a másiknak. A házasságomban hiába papoltam volna, hogy ezt így kell csinálni, ha mást lát a szüleitől a hétköznapokban. Két éve ismerem a párom, és már most látom, hogy a kamaszodó lányom azokat az "elvárásokat" sorolja a leendő párjával szemben, amilyen a mostani párom. Az apját tekinti az apjának 100%-osan, de a férfi mintája a párom lett, és én ennek nagyon örülök, mert azt kívánom neki, hogy felnőttként olyan kapcsolata legyen, mint nekem van most.

2016. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazad van.
2016. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!