Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Keresztény férfiként hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény férfiként hogy tudnék hozzám illő lányt találni?

Figyelt kérdés
Nem az a típus vagyok ,akiről ordít ,hogy vallásos. Teljesen átlagos huszonéves srácnak tartom magam, egyetemre járok, szeretek utazgatni, kirándulni, sportolni, érdekelnek a tudományok, művészetek, színház, mozi. Amiben különbözöm a legtöbb kortársamtól, hogy keresztény értékrend szerint élek. Nyilván nem arra kell gondolni, hogy csupa jó dolgot teszek, nekem is vannak hibáim, amikkel tisztában vagyok. A párkeresés viszont meglehetősen nehéz így, mert az igazit keresem. Külsőre sokaknak tetszem, több lánnyal is lett volt lehetőségem összejönni,de sajnos irántuk pont nem éreztem komolyabbat. Akiket meg én szerettem, ők meg irántam nem. Nem arról van szó, hogy görcsösen párt akarnék, de néha azért jólesne ha lenne mellettem valaki, akivel kölcsönösen szeretjük és tiszteljük egymást. Nincsenek nagy elvárásaim, nem feltétlen szükséges, hogy vallásos legyen, de az fontos, hogy egyezzen az értékrendünk.
2017. jan. 1. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Akkor mi a kérdés, átlagos társkereső vagy, mint sok millióan.
2017. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
elmész egy pálferis szeánszra, annyi magányos csaj van ott, hogy félelmetes. (csak sajnos mind ilyen bigott vallásos)
2017. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Egyezzen az ertekrendetek? Ez mit jelent? Meg azhogy vallalos elv szerint elsz?


Pl hazassag elotti szex? Mert ha azt nem szeretnel mindenkeppen valamilyen imacsoportban vagy hivjak barhogy kelkene keresgelned.

2017. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

menj el papnak.

én nagyon szigorú katolikus nevelést kaptam, mamár keményvonalas ateista csaj vagyok.

soha nem járnék mélyen vallásos pasival, és hányok az úgynevezett keresztény értékrendtől, mert tele van képmutatással, fölösleges önostorozással, merevséggel stb.


mit jelent esetedben ez az értékrend?

nincs szex házasságig? nincs pia, drog, káromkodás? minden vasárnap irány a templom, étkezés és elalvás előtt imádkozás? a gyermek isten ajándéka, nem támogatod az abortuszt, és nagycsaládot akarsz?

2017. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Valszeg elvárja, hogy a nő kiszolgálja, mert az úgy hagyományos.
2017. jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Így van a keresztény èrtékrend egy nagy sz@r. Normális nőnek nem jön be.

Ajánlom a templomot ismerkedèsre. Bár a KDNP is indított állami párkeresőt nemrég, nyilvánvalóan erkölcsös, keresztény fiataloknak.

Kár hogy már lecsúsztál ròla, mert èrdeklődès hiányában beszüntettèk. :D

2017. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
En evekig jartam vallasos(katolikus es reformatus) iskolaba,es hogy is mondjam,amit ott kereszteny(es helyes) eletvitelnek tartottak attol a gyomrom felfordult. Kepmutatas ezerrel,himsovinizmus,hazassag elott nincs szex,tilos maszturbalni stb.szerintem ertelmetlen es keptelen lennek ilyen pasival jarni. Mindenkepp valami vallasi korben keress baratnot.
2017. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Magamat nem mondanám "bigott"-nak sem merevnek, a szentírás egy jó alap, de nem kell mindent szó szerint értelmezni benne, vannak jelképes dolgok ,rugalmasan el tudok beszélgetni bárkivel, a legtöbb barátom nem hívő, mivel olyan közegben mozgok. Nem vagyok képmutató, templomba se járok mindig, szóval bizonyos körök engem nem is tekintenek közülük valónak. A kereszténységemet inkább belül magamban csendesen élem meg. Az abortuszt elítélem, szerintem mindenkinek joga van az élethez, esélyt kell adni a csecsemőnek, tudom, h sok esetben az illető nem tudná felnevelni, de erre ott van az örökbefogadás és az inkubátor. A házasság előtti szex-el kapcsolatban az a véleményem, hogy egy sokkal biztosabb és boldogabb kapcsolat lesz abból, ha a felek megőrzik a tisztaságukat ezáltal olyan erős kötelék lehet köztük, ami egy életre szól, persze ha ez nem magától jön, akkor nincs értelme, görcsösen senkit nem lehet rákényszeríteni, hogy tartóztassa meg magát. Nekem több lánnyal is lett volna alkalmam elveszíteni, de megtartóztattam magam, mivel nem voltam szerelmes beléjük, tudtam ,hogy nem lesz belőle komoly kapcsolat. Viszont ha olyan lánnyal találkoznék, akivel kölcsönösen szeretjük egymást, nem biztos, hogy kibírnám házasságig, persze ez attól is függ, hogy maga a lány, hogy áll a dologhoz, de eddig nem kerültem ilyen helyzetbe.
2017. jan. 1. 22:50
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon fiatal lehetsz, és mégsem a vallás fontos neked, csaj van egy értékrendet. Ezt ne a vallásra helyezd ki szerintem.

Hogy hol???? Mint bárki más. Nem könnyű igazi párt találni, de jönni fog. Mert jön. Nincs recept.

2017. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Isten nagyon fontos nekem és imádkozni is szoktam hozzá.

Jó ember akarok lenni, de nem tökéletes. Próbálok úgy bánni másokkal, ahogy én szeretném, hogy ők bánjanak velem. Megbocsájtó vagyok és nem haragszom ,nem utálkozom fölöslegesen. Igyekszem szeretettel fordulni másokhoz, megérteni őket, nem mindig könnyű szeretet adni, valamint azt is nehéz elfogadni, ha valakinek nincs szüksége a szeretetemre, mivel ezt nem lehet görcsösen rákényszeríteni valakire, akármennyire is vagyok oda érte.

2017. jan. 1. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!