Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők társkeresési "értékét" kizárólag a szépsége és a fiatalsága határozza meg, a férfiakét pedig egészen más dolgok?

Figyelt kérdés

Társkeresőkön is meg az életben bárhol, bármikor az figyelhető meg, hogy a szép és fiatal nők vonzzák csak a férfiakat, és azon kívül nem is számít szinte semmi. Számtalan ilyen nőcsábász, PUA könyvek is írják, hogy a nők értékét kizárólag a szépsége és fiatalsága határozza meg, egyik nyilván függ a másiktól, legalább is részben mindenképp.


De akkor miért van az, hogy egy férfi értékeit teljesen más paraméterek határozzák meg?


Nyilván valóan számít a külső is és a kor is egy férfinál, de teljesen lényegtelen porszem a nőéhez képest. Egy férfi a kiállásával, karakterével, sármjával, hatalmával hódít.


Vegyünk egy példát, legyen mondjuk egy srác aki mondjuk 25 éves, jóképű, sportos testű, mondjuk egy pályakezdő mérnök, aki nem egy nőfaló ugyan de azért már nem teljesen tapasztalatlan, néhány kapcsolaton és kalandon már túl van. Tehát azt lehet mondani rá, hogy ez a srác egész patent. De ha leutazna ide mondjuk Bruce Willis, egyből kidobná a csaja érte. Miért? Pedig ő már 60 felett van, de mégis Bruce Willis az Bruce Willis, van egy karaktere, híres, gazdag, sikeres és egész egyszerűen emiatt ellenállhatatlanul vonzó egy nő számára. A másik srác az meg ugyan fiatal, szép szál legény, jó kilátásokkal, de mégsem olyan értékes egy nő szemében.

Fordítsuk meg a helyzetet, ha valakinek van egy 25 éves gyönyörű, intelligens, kedves és szexi barátnője, az full értékes. Egy pasi nem dobna egy ilyen csajt, egy idős de gazdag, világhírű amerikai színésznőért... egyszerűen mert nem ez határozza meg egy nő értékét.

(Ezért van az, hogy az igazán sikeres, milliárdos férfiak mind fiatal topmodell pipikkel vannak)


Miért vannak ekkora különbségek az értékek és az elvárások között? Igaz, hogy egy pasi lehet sikeres idősebb korában is, sőt olyat is hallok, hogy "egy férfi az idő haladtával csak egyre jobb lesz a nőknek"?


2017. jan. 6. 00:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha eltekintünk attól az aprócska ténytől, hogy a kérdés rengeteg általánosításon alapul, tulajdonképpen mit szeretnél megtudni? Rámutattál egy — állítólagos, nem nyitnék vitát — társadalmi jelenségre, de mi érdekel?
2017. jan. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Az a szerencséd, hogy a kérdésedet nem tudják pontozni.

Egyébként attól eltekintve, hogy általánosítás és ki van sarkítva itt-ott a példa szerintem rejt a dolog magában nem kevés igazságot. Hogy miért van ez így nem tudom pontosan. Itt majd lesznek jócskán találgatások.

Létezik ez a dolog fordítva is, amikor a 40 éves fickó a családanyát lepattintja a 23 éves csajsziért. Bár szerintem ha igazán jó a kapcsolatuk akkor nem dobja érte, még ha tetszik is neki. Egyébiránt azt gondolom, hogy a csajod jó kapcsolat ellenére is könnyebben pattintana egy hollywoodi vagy akár csak egy magyar sztárért. Igaz szintkülönbség van egy nagy sztár és egy 23 éves csini csaj között.


Elviszem helyetted a lepontozás balhét.

2017. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Tegyük félre, hogy ordas nagy általánosítás a kérdésed, és vegyük úgy, hogy minden esetben az általad vázolt szituációk a valóságosak. (Ami nem így van, de tegyük fel)

Egy nő biológiailag 20 éves kora körül a legértékesebb, hiszen ilyenkor a legoptimálisabb szülni, gyermeket nevelni. "Ketyeg az óránk", szép lassan egyre kockázatosabb lesz gyereket vállalni, és egyáltalán, egyre kisebb az esélye a megtermékenyülésnek.

Egy férfi ezzel szemben tovább nemzőképes, és egy jó kiállású, "hatalommal" bíró férfi pedig nagyobb eséllyel adja meg a kellő támogatást és védelmet az utódoknak, mint egy fiatal "hím", akire jó ránézni, de nem tud nyújtani többet.

Valami ilyesmi miatt.

Persze ismétlem, ezek elég kisarkított példák, és amiket én írtam, azok is csak az ösztönös, biológián alapuló dolgok. Az emberek többsége nem így működik, mert túljutottunk az állatok szintjén, hogy csak az utódnemzési ösztön irányítson bennünket, de ennek maradványai vezérelhetnek pár embert.

2017. jan. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Taushi ***** válasza:
38%

A kérdésből én úgy gondolom, hogy nő tette fel, férfi ilyet nem kérdez.

Megpróbálok a lényegre térni. Miért akarnak az emberek párkapcsolatot? Erre a kérdésre nagyon sok dolgot fel tud sorolni mindkét nem. Viszont mindkét oldalról van egy első számú dolog. A sok többit tegyük félre. Mi az amit a férfi keres elsősorban egy kapcsolatban? Jellemzően ez az intimitás, szex. Utóbbi jellemzően azzal a legjobb, amilyet te leírtál.

Mi az amit egy nő? Nyilván a nők nem gondolkodnak ilyen egyszerűen, nem lehet azt mondani, hogy pont ezt, de egyfajta megfogalmazásban tudom azt mondani, hogy a legjobb "partit". Ami takarhat vonzó külsőt, karriert, hírnevet, pénzt, stb. Ez sok dologból tevődhet össze. Ha ezek szempontjából nézed, egy Bruce Willis jobb parti, mint egy fiatal jóképű sikeres kezdő mérnök mondjuk.

Tudom eléggé általánosítás már ez is, de a kérdés alapján szerintem egy válaszba belefér.

2017. jan. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Aha Bruce Willis vagy 25 éve volt jó pasi, de ne zavarjon. Vele se állna le senki ma ha nem volna szupersztár.
2017. jan. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is így van. Az egyik válaszoló is általánosít, mikor kijelenti, minden pasinak a szex az elsődleges.


Egyrészt nem hiszek ebben az ösztönök baromságban. Mert akkor pár ember ellen tud neki állni, a többi meg nem? Aztán akik azt mondják, hogy ösztön, azok tiltakoznak a leghangosabban, ha azt mondod, a nők meg ösztönből keresik a pénzeset. (Ami szintén ugyanakkora hülyeség.) Nem, a férfiak tehetetlenek, a nők rosszak.


Végezetül, a sperma minősége is romlik a kor előrehaladtával, utána lehet nézni.

2017. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

A nôk amit keresnek:

-Tud megtekerni az agyàt

-Tud kidumàlni a bugyijàból

-Kiàllàsod karizmàd legyen a helyén

-Céltudatos,ambíciózus legyél

-Akard a sikert,hajts teperj

-Igényesen kell öltözködj,ing,slim fit cuccok,elegàns nadràg,elegàns farmer.

-Tudj nyalni,jól szexelni


Igen Bruce Willis egy kalibràlt férfi tehàt piacképesebb mint én vagy te.

Te melyik céghez mennél el dolgozni?

Google vagy a KisJozsi KFT?

Na ugye hogy a Google.

Mindenki a legjobbat keresi.

Nôknél is magas az elvàràs,nekem pl

-Jàrjon edzeni heti 4-szer

-Legyen nagyon igényes,igazi k..rvàs megjelenésû:hosszú haj,pics.. szoknya,magassarkú,barna szép bôr,nôies dàmàs jàràs

-Lehessen vele beszélgetni

-Hagyjon dolgozni,hogy épitsem a luxust

-Legyen rendmàniàs

-Legyen kiakadva ha hízik kicsit is.

Nàlam is magas a léc,amennyit nyújtasz annyit vàrj el,cserébe mindent amit legfelül írtam megkapja,egzisztenciàt is.

2017. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Diavolino44 ***** válasza:
65%

Ha mélyebben erdekel a téma, akkor csak ajanlani tudom, Szendi Gábor A no felemelkedése című könyvet. Ott részletesen le van vezetve, pontról pontra a magyarázat.

Előttem leírtak nagyjából, mi a helyzet, a parvalasztas ösztön magatartás, ami nem tudatos, mind a férfiak mind a nőknél. A férfiak azert választják a szep noket, mert a szépség, a fokmérője annak milyen genetikai állománnyal bír valaki, minden egyes szépség kategoria visszavezethető hormonok megfelelő működésére, pl, haj, mell-méret, csípő-derék arany stb mind-mind arról árulkodnak mennyire optimális a nőnek a genetikai állománya az utód kihordasara. S amit szinten leirnak, a szervezetük is ugy alakul, hogy a legszebbek 20 kor körül vannak, utána ez hanyatlik.

Mit keres a no? Státuszt. Az, hogy valaki gazdag, híres, cégvezető stb a társadalmi ranglétrán előrébb helyezi magat. Szerintem az őskozossegi letformaban ket fontos dolog volt, mindkettő a túlélés sikerességét szolgálta, az egyik az eltartó képesség, jobb Vadász sikeresebb volt a nők körében, ennek modernkori megfelelője a pénz. A másik amit en jelen pillanatban fontosabbnak tartok az elsőnél, az a szórakoztató-kepesseg. A nagy történet mesélok, akikkel rengeteg mindent megtapasztaltak, ez annak a mércéje, mennyire alkalmazkodó-képes valaki a változó körülményekhez. S nézzetek meg 150 eve ami nem is volt olyan régen, vagyon vagyonnal házasodott, teljesen normalis es elfogadott volt. Most az lesz sikeres aki minél inkabb szórakoztató, akivel mindig történik valami, keresi a kihívásokat, folyamatosan dumál, megy bulizni, nem érdekli mások véleménye es hasonlók.

2017. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ha 29 évesen találok párt, az olyan lesz, akinek a szamár vagyok, mert nem talált 20 évest? Mert akkor innentől fogva nem erőltetem magam.
2017. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9-es nem biztos,de tenned kell érte.

Akár nő vagy akár férfi.

Mindkét esetben jó alakodnak kell lenni,megfelelő jó ruhatár kialakítása,full igényesnek kell lenned magadra.

Ergó piacképesnek aki vonza a másikat mint egy senior mérnök a munkahelyeket.

Csak ezt tudom felhozni.

Ki talál előbb párt?

Az elhízott Gizike vagy a Michelle Lewis fitnesz lány?

És nem mindegy milyet?

Mert találhatsz egy gyári melós hót csóró senkit vagy egy sikeres pasit akinek izgalmas az élete,ehhez kell magadat felhozni,alakítani.

2017. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!