Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tegyek, ha nagyon előítéle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nagyon előítéletes vagyok a nőkkel szemben és ez sok kapcsolatomban meggátol?

Figyelt kérdés

Jól kommunikálok, meg tudom győzni az embereket, van humorom, de ha észreveszem egy nőn, hogy többet is akarna tőlem, felszínre törnek az előítéleteim, és szinte már meg sem akarom ismerni, bunkó leszek stb. (érdekes módon néhány nő ettől még jobban is akar). Hogy miért lettem ilyen? Fiatalabb koromban, amikor csajozni kezd az ember, rengeteg visszautasítást kaptam, hol finomat, hol csúnyát, inkább csak barátnak akartak a nők. Nagyon durva visszautasítást ugyan csak egyszer kaptam, de az elég is volt arra, hogy ne merjek onnantól kezdeményezni senkinél. Éveken át csak egyetlen barátnőm volt, aki nem igazán passzolt hozzám, csak azért voltunk együtt, mert másnak úgysem kellettünk volna. Mindez akkor változott meg, amikor félbehagytam az egyetemet és egy új lehetőség nyomán felépítettem az én saját kis vállalkozásomat a saját ötletem alapján, amivel szerencsére sikeres is lettem és jó egzisztenciát tudtam kiépíteni nagyon rövid idő alatt. Teszem hozzá, előtte a külsőm sem volt annyira előnyös, azóta lefogytam, sportolni kezdtem. Már nem volt gond a barátnő szerzéssel, csak épp az előítéleteimhez még az is hozzácsapódott, hogy biztos a pénzem miatt vannak velem, ami ha a barátnők számát nézzük a korábbi korszakomhoz viszonyítva, akkor nem is olyan alaptalan.


A problémám az, hogy szeretnék ugyan társat, megbízni valakiben, megnyílni előtte, de attól félek, soha nem leszek már képes rá. Mindig úgy érzem, hogy egy szerepet kell játszanom, mert ha a valós aggályaimmal hozakodnék elő, akkor minden nő rögtön gyengének tartana. Így viszont a feszültséget másokon vezetem aztán le. Velem van a baj, vagy az összes nőt csak akülsőségek mozgatják meg? Több (rövid) párkapcsolaton túl vagyok már, de mégsem tudom, hogyan kell nyúlni egy nőhöz, mit akar hallani, vagy tényleg azt kell-e mondanom, amit hallani akar... 27/F


2017. jan. 8. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Tedd fel magadnak a kerdest: te hozza nyulnal egy olyan nohoz, akin reng a haj, es friss, gennyes pattanasok porsennek epp szanaszet az arcan?


Nem nagyon.

A noknel sem mukodik ez maskeppen. Mindenki szeme a szepet kivanja, es eloszor mindig a kulso fogja meghozni a vonzalmat.

Legalabbis en meg soha nem hallottam ferfiakat ugy felkialtani, hogy "Oda nezz micsoda IQ setal ott paratlan szemelyiseggel!". Egyik nemnel sincs ez maskeppen.

2017. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A nők nem tudnak változtatni a hozzáállásodon.

Békélj meg magaddal és ne láss mindenkiben ellenséget, mert egyedül maradsz egész életedre!

2017. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell azt mondanod, amit hallani akarnak, mondd azt, amit gondolsz! Ugyanakkor egy társ nem is a pszichoterapeutád, egy párkapcsolat nem erre való, ha siránkozni akarsz, a lelkisérüléseidről panaszkodni, akkor arra ott vannak a barátaid, a pap vagy egy pszichológus. A barátnődnek akkor mondd el a problémáidat, ha pozitív színben tudod feltüntetni őket, mit tanultál belőlük, hogyan lettél ettől több, hogy átdolgoztad őket. Ha folyton csak keseregsz, azzal kiölöd a tüzet a kapcsolatból.


A csajok pedig nem a pénzed meg a külsőd miatt vannak veled, hanem az ember miatt, aki ezek mögött áll, akit benne látnak, vagyis a céljaid követése, a magabiztosságod és a kitartásod az, amihez vonzódnak.

2017. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon súlyos mondatok azok, amiket leírtál előző, még hogy csak akkor mondjam el a bnőmnek, hogy mi bajom, ha pozitív színben tudom feltüntetni azokat. Éppen erre a játszmázásra gondoltam, amikor írtam, hogy úgy érzem, mindig szerepet kell játszanom. Szerintem éppen arról kellene szólnia a párkapcsolatnak, hogy a párom legyen az, akinek tényleg bármit elmondhatok, a barátomnál is több legyen. Minden más eshetőség boldogtalansághoz vezet.
2017. jan. 8. 23:24
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Érződik a szavaidból, hogy nem bírod a játszmázást, ebben teljesen meg tudlak érteni. A személyiségedért kell, hogy szeressenek, de csak úgy tudnak beléd szeretni, ha közel engeded őket magadhoz és kitárulkozol. Ha ezért valaki gyengének tart, akkor nem hozzád való vagy nem olyan nő, akire vágynál. Az igazi szerelemben olyanok vagytok, mint a legjobb barátok és első számú bizalmasok, felnéztek egymásra, egyenrangúak vagytok, és segítitek egymást, ergo nem nézitek le a másikat a gyengeségei miatt. Gondolj mindig arra, hogy milyen minőségű kapcsolatot szeretnél, és hogy azt elérd, elvileg egyáltalán nem kellene megjátszanod magad, hisz azt akarod, hogy önmagadért szeressenek, nem? Tudom, hogy ez így nagyon le van egyszerűsítve, de mégis valahol ez lehet a kulcsa a boldog párkapcsolatnak és a játszmázás végének. Így szelektálhatsz is, gyorsabban kizárod, hogy ki az, akitől biztosan nem kapod meg a boldogságot. De ehhez meg kell nyílni. Hasonló cipőben járunk, a csalódások miatt nehezen nyílok meg, próbálok tapogatózni, hogyan lehetne biztosra menni. De ilyen általános recept nem létezik. :)

25/n

2017. jan. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Az idealista válaszok után jöjjön egy realista is: Teljes mértékben jogos, amit érzel és teljes mértékben igazad van!

Az előítéleteidnek van alapja, nem véletlenül. Az sem véletlen, hogy régen sikertelen voltál, most pedig sikeres vagy a felszínes dolgoknak köszönhetően. Sajnos ilyen férfiként a társkeresés. Ha pedig kimutatod a gyengeséged (főleg a kapcsolat elején), negatívan fognak rá reagálni.

Nem veled van a baj, nagyon kevés nő kivételével a nőket a külső fogja meg. Rengetegszer megvizsgálták már a dolgot és pár másodperc alatt eldől a nőknél, hogy van e esélyed náluk. Pár másodperc alatt meg nem a személyiséged, a belső gondolataid, az értelmi szinted dönt, hanem a felszínes dolgok.

Ha mégis komoly társat akarsz szerezni, akkor hagyj időt a dolognak. Nem terem minden bokorban olyan nő, akire vágysz.

2017. jan. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, szerintem a topikban hemzsegő nőgyűlölet és előítélet a súlyos, nem az amit leírtam.


Egy párkapcsolat a maszkulin-feminim energia polaritásától működik, olyan nincs, hogy tökéletesen egyformák vagytok. Ha egyforma akarsz lenni valakivel, ott vannak a barátaid. A pároddal őszintének kell lenned, de ugyanakkor férfiasabbnak is mint ő, különben nem fog működni a dolog. Ha te szaladsz a szoknyája alá, akárhányszor valami bajod van, te válsz a nővé a kapcsolatban és ez sokáig nem kényelmes egyetlen partnerednek sem. Oszd meg vele a küzdelmeidet, de maszkulin módon. A férfi megoldja a gondjait, nem siránkozik és panaszkodik. Ha erre vágysz, tök oké, van ilyen, de akkor sem a párkapcsolat a helye.


Vagy legyél érzelgős vele és egyforma, siránkozz neki, aztán ha nem működik a kapcsolat, hibáztasd a nőket, ahogy az átlag teszi.

2017. jan. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Tudjuk, tudjuk, minden nő pénzéhes ri.banc, és csak a macsó külsejű pasikra hajt.

Két kérdés: neked kell olyan nő, aki tényleg ilyen? Gondolom nem. Akkor mi a pitsának ismerkedsz ilyenekkel??


Másik kérdés: TE úgy érzed, hogy az össz, amit egy kapcsolatban nyújtani tudsz, hogy fizetsz és (esetleg) aránylag jól nézel ki? Vagy esetleg van más emberi értéked is, ami alapján egy nő jól érezné magát veled párkapcsolatban?


Először saját magad kéne megismerni kicsit jobban, vagyis hogy milyen tulajdonságaid azok, ami alapján vonzó lehetsz egy nő számára. Mit tudsz beletenni egy kapcsolatba, amiért jó veled lenni.

A másik, hogy kicsit ismerd meg jobban a nőket, és nyiss azok felé, akik emberként szimpatikusnak tartanak. Ezt pedig megint önismerettel fogod tudni kiszúrni, hogy ki az, akinek tényleg te vagy szimpatikus, és ki az, aki csak ki akar használni. De ezt nem 27 évesen kéne megtanulni, mert akkor ott már gáz van. Főleg akkor, ha belegondolsz, hogy pasik közt is vannak olyan "haverok", akinek addig kellesz, amíg számít tőled valamire, de amikor neked kell valami, akkor hirtelen eltűnnek.

Nem kell rögtön anyagiakra gondolni, elég ha pl. ilyenen eltöprengsz, hogy ha törött lábbal ülnél a balesetin éjjel 11-kor, kit hívhatsz fel, hogy hazavigyen, vagy ha bútort kéne pakolni, ki az, aki átmegy segíteni.


Alapvetően EMBERISMERETRE lenne szükséged, ugyanis akármilyen hihetetlen, a nő is ember. Ha velük is így el vagy veszve, hogy vajon mit akarhat tőled, akkor sajnos az az ábra, hogy majd átvernek a pasik, akik csak látszólag haverok.


Amíg úgy kezeled a nőket, mint egy külön fajt, külön nyelvvel és jelrendszerrel, addig marad a sikertelenség.

2017. jan. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ilyen hozzáállással jó eséllyel olyan nőt fogsz bevonzani amilyet nem szeretnél, mert alapvetően félelem a mozgatórugód és a gyanakvás amiből kiindulsz.


Mindenki, a nők is kockáztatnak a párválasztásnál, a munkahelyen, mindenhol. Erről szól az élet. Vállaljuk a rizikót, a sebezhetőséget ha belevágunk valamibe abban a reményben, hogy valami tényleg gyümölcsöző dolgot teremtünk együtt. Lehet hogy sikerül lehet hogy nem.

Amíg te szorongsz addig mások belevetik magukat a sűrűjébe és kockáztatnak. Az idő nagyon gyorsan elmegy, rengetegen megbánták, hogy nem voltak az adott pillanatban nyitottak vagy elég bátrak.

Te elsősorban saját magadban nem bízol, nem a nőkben.


Ez pedig egy nagyon rossz alap. Hogyan várod el a boldog kapcsolatot negatív hozzáállással? Szerintem először a lelkivilágodban tegyél rendet és utána kezdj bele ismerkedni.

"Az összes nőt a külsőségek mozgatják" -ja ahogy a férfiakat is. :)


Nem kell szerepet játszani, az utolsó mondataidból szépen kirajzolódik, te saját magadban nem bízol, ezért ki akarod magad biztosítani egy olyan nővel aki majd lelket önt beléd, maximálisan támogat és óriási türelmet tanúsít mikor előadod neki a belső vívódásaidat. Te mit tudsz nyújtani ennek a nőnek?


Senki sem szeretne egy bár jómódú de lelkileg frusztrált pasas barátnője lenni.

Szóval lelki stabilitást nem adhat neked senki, érdemes lenne pszichológus segítségét kérned. Ő nem csak meghallgat de rámutat olyan mozgatórugóidra amiről nem volt tudomásod. Így ennek tudatában lehet elindulni a gyógyulás útján.

2017. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy kapcsolatban egyenlő módon kapjunk és adjunk is vissza én ezt vallom. De ha el is billen ez az arány, akkor is önzetlenül történjen, mert ez a szeretet. Amúgy nem mondtam egy szóval sem, hogy sajnáltatnám magam a nőknek, csak épp annyit szeretnék, hogy önmagam lehessek, mert úgy érzem, minden rajongás a részükről csak a társadalmi ranglétrán elfoglalt helyemnek szól, semmi másnak. Egyébként a legtöbb kapcsolatomnak én vetettem véget, nem a csaj.


A mai nőkkel meg annyi a bajom, hogy mindegyik csak kapni akar, törődést, kényelmet és biztonságot, tehát mindent, miközben ő semmi mással nem fizet ezért, csak a szexszel. Beköltözni a rengeteg munkával felépített, jól előkészített otthonba, az arcomba hazudni, hogy szeret, aztán majd még lelépni egy nálam is tehetősebb bolonddal (megtörtént).

2017. jan. 9. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!