Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tegyek, ha nagyon előítéle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nagyon előítéletes vagyok a nőkkel szemben és ez sok kapcsolatomban meggátol?

Figyelt kérdés

Jól kommunikálok, meg tudom győzni az embereket, van humorom, de ha észreveszem egy nőn, hogy többet is akarna tőlem, felszínre törnek az előítéleteim, és szinte már meg sem akarom ismerni, bunkó leszek stb. (érdekes módon néhány nő ettől még jobban is akar). Hogy miért lettem ilyen? Fiatalabb koromban, amikor csajozni kezd az ember, rengeteg visszautasítást kaptam, hol finomat, hol csúnyát, inkább csak barátnak akartak a nők. Nagyon durva visszautasítást ugyan csak egyszer kaptam, de az elég is volt arra, hogy ne merjek onnantól kezdeményezni senkinél. Éveken át csak egyetlen barátnőm volt, aki nem igazán passzolt hozzám, csak azért voltunk együtt, mert másnak úgysem kellettünk volna. Mindez akkor változott meg, amikor félbehagytam az egyetemet és egy új lehetőség nyomán felépítettem az én saját kis vállalkozásomat a saját ötletem alapján, amivel szerencsére sikeres is lettem és jó egzisztenciát tudtam kiépíteni nagyon rövid idő alatt. Teszem hozzá, előtte a külsőm sem volt annyira előnyös, azóta lefogytam, sportolni kezdtem. Már nem volt gond a barátnő szerzéssel, csak épp az előítéleteimhez még az is hozzácsapódott, hogy biztos a pénzem miatt vannak velem, ami ha a barátnők számát nézzük a korábbi korszakomhoz viszonyítva, akkor nem is olyan alaptalan.


A problémám az, hogy szeretnék ugyan társat, megbízni valakiben, megnyílni előtte, de attól félek, soha nem leszek már képes rá. Mindig úgy érzem, hogy egy szerepet kell játszanom, mert ha a valós aggályaimmal hozakodnék elő, akkor minden nő rögtön gyengének tartana. Így viszont a feszültséget másokon vezetem aztán le. Velem van a baj, vagy az összes nőt csak akülsőségek mozgatják meg? Több (rövid) párkapcsolaton túl vagyok már, de mégsem tudom, hogyan kell nyúlni egy nőhöz, mit akar hallani, vagy tényleg azt kell-e mondanom, amit hallani akar... 27/F


2017. jan. 8. 22:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keresgélj hasonló egzisztenciájú nők között pl. munkakörödben, akik nincsenek ráutalva, hogy alakoskodjanak veled és a pénzedre sincs szükségük. Olyat keress akin látszik, hogy határozott tervei vannak az életben és tesz is érte.

Önálló független nőkről beszélek, viszont mindenképpen foglalkoznod kellene azzal is, hogy megszabadulj a negatív berögződéseidtől.

Járjál nyitott szemmel és nem kell ismerkedéskor sem felhívni arra a figyelmet, hogy te egyébként jól keresel. Nyugodtan le is tesztelheted a jelölteket, menj gyalog vagy tömegközlekedéssel a randira. Akit érdekelsz körítés nélkül azzal a későbbiekben sem lesz probléma feltehetően.

2017. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te ugyan annál a nőtpíusnál próbálkozol. Akik régen kinevettek, most meg hajtanak a pénzedre. Az a kérdés, hogy te vajon esélyt adsz-e kevésbé dekoratív de nagyobb belső értékekkel rendelkező hölgyeknek?

Te is tudod, hogy minden ember más. Ha ismerkedésnél nem vágnál fel azzal amid van, akkor talán nem kerülnél olyan helyzetbe hogy a nő ezek miatt a dolgok miatt van veled.

Ha pedig egy kapcsolatban azt mondod amit a másik hallani akar, nem vagy őszinte, hogy várod el hogy egy őszintétlen kapcsolat jól működjön?

Igaza volt egy korábbi hozzászólónak, az emberismereteden kéne javítani, és önmagadon dolgozni.

2017. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!