Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért társadalmi elvárás az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért társadalmi elvárás az, hogy 35-38 éves kor felett már legyen mindenkinek komoly kapcsolata és gyereke is?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan nyomást érzek a külvilágtól,hogy 35-40 éves kort aki átlépi és semmit nem tud felmutatni kapcsolatok terén, netán anyagi téren sem, (már elvárják a saját lakást vagy házat és kocsit is)erre az egyénre, mint egyfajta idiótára,hülyére,szánalommal (némelyek megvetéssel,lenézéssel néznek).


Pedig higyjétek el,akik szegény családba születtek, vidéken laknak, nyomorognak és megérik a felnőttkort, nem biztos hogy mindenkiből dúsgazdag öltönyös jó egzisztenciájú ember lesz.


A Blaha Lujza téren Karácsonykor elég végig nézni az ott sorakozó ingyenes ételre várakozókon. Nemcsak koldusok vannak ott. A társadalom egy része egyre lejjebb csúszik.

Aki ebbe belekerül,lehet ma még nem is érzi,pl 25 éves..reménykedik,nem gondolná,hogy ha 38 éves lesz ilyen jövője lesz: sem család,sem lakás,sem kocsi se semmi...


Ma még lehet lenézi az ilyen 25 éves fickó a magányos 40 éveseket, mondván:

Pl:.."Hűűű de balfék fickó lehet ez a 40 éves krapek,ennyi évesen még barátnője sincs,pedig már saját lakásának,családjának kellene,hogy legyen....."


De a ma ilyen huszonéves agilis lenéző fickók is megérik a 40-es életkort és lehet ugyanebben a csapdában lesznek és akkor rádöbbennek,miért is nem értek el emberek semmit az életben,akiket ő lenézett,most ő is ott tart.



2017. jan. 20. 13:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért van a tárdadalmi nyomás, mert a társadalom érdeke, hogy legyenek gyerekek. Ez ennyi, nem kell túlbonyolítani.


Az, hogy valaki az egyes válaszolóhoz hasonlóan lenéz valakit, mert "bezzeg ő", az csak őt minősíti.


Ha pedig változtatni akarsz az életeden, tedd meg!


Nekem sincs párom, mert 2 éve szakítottam a vőlegényemmel, és még csak ismerkedni se volt kedvem. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy 30 előtt talál egy olyan kapcsolatot, amibe gyereket is vállalna. 28N

2017. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Aha, szóval a pasik nem Brad Pittek, felszedtek pár kilót, pénzük sincs stb, de azért szeretnének jó kinézetű nőt. Ne haragudj, de mire fel? A jó kinézetű nők vajon nem jó kinézetű férfit akarnak, aki mellett meglenne az anyagi biztonság? De szerinted a nőknek vannak irreális elvárásaik. Szerintem pedig aki nem néz ki jól de jól kinéző párt akar, annak van irreális elvárása. Ne csodálkozz, ha így egyedül maradsz.
2017. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mert az emberi közösségek nem csak egy generációra vannak kitalálva, ezért az a normális működésük, hogy utódokat nemzünk és nevelünk fel, ehhez nyilván kell partner. Ezenkívül, ahhoz, hogy a közösség generációkon át működőképes, sőt, fejlődő legyen, tovább kell adnunk az utódainknak az értékrendünket, a kultúránkat, tanítanunk kell őket, stb., amihez meg némi egzisztencia kell.

Ezért van ez a társadalmi elvárás.


Ez mindig is volt, mindig is lesz, szóval ha nem akarsz a társadalmi elvárások szerint élni, akkor ne is agyalj és idegesítsd magad miattuk, hanem simán le kell sz***rni, hogy mit mondanak rólad.

Én pl. nem tervezek megállapodni, se gyereket csinálni, se semmi ilyesmi, a legtöbb, amibe hajlandó vagyok egy nővel belemenni, az egy laza kapcsolat. De engem nem is érdekelnek hangyaf***sznyira se a társadalmi elvárások.

2017. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz társat találni,aki megbízható,elfogadó,hűséges!

Sok sajnos a szegény ember, :( akinek a minden napi szükségletek nehéz megszerezni,hiába dolgozik,ha kevés a jövedelem :(

Sajnos tapasztaltam munkakörömben,lakó környezetemben

megértőnek és segítőkész emberek kellenének a Földre!

Nempedig kritizálni,másikat bántani!!!!

Mert bárki bármikor bajba juthat,bárki lecsúzhat,igaz fentről nehezebb lecsúzni a mélybe mint lentről. :(


Minden embernek joga lenne normális élethez

valahol lakni kicsi ház,vagy kicsi lakásban

számlákat kifizetni normálisan

tisztálkodási és élelem,kaja

ruházkodás,öltözködés normálisakat,ami tiszta nem rongyos nem ódivatú!

szórakozás,kirándulás--- ez nagyon soknak nem adott!


Még az alapok sem mennek sok embernek :(

sajnálatos dolog ha valaki lenézi a másik embert mert szegény,éppen hogy segítenie kellene neki nem lenézni!!!


Kérdező kívánok neked minden jót,szép életet!

majd előbb utóbb megtalálod a társadat,sok sikert és szerencsét hozzá!

Szerencse kell hozzá,ismerkedj sok helyen élőben -neten egyaránt,aztán hátha esetleg úgy alakul hogy találsz valakit aki lehetne a társad,nem olyan egyszerű Nőként sem Férfiként társat találni!


Soksikert,és szép napot kívánok!

2017. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!