Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A kor előrehaladtával miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kor előrehaladtával miért lesz egyre nehezebb (akár újra) párt találni?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra ha valaki 50-60 évesen elválik. Vagy ennyi idős korában meghal a párja. Vagy esetleg eddig nem tudott valami okból kifolyólag tartó párkapcsolatot kialakítani.

2017. febr. 17. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Én 40 évesen kerültem újra párkereső státuszba, és azért találtam nehezebbnek, mert addigra már megvolt a magam kialakult életstílusa, amin nem szívesen változtattam volna. Fiatalon még jóval rugalmasabb voltam, könnyebben tudtam alkalmazkodni egy másik ember szokásaihoz, ritmusához, személyiségéhez. Könnyebben ment az összecsiszolódás. 40 évesen meg már nagyon nehéz a megszokott dolgokon változtatni.

Ezért százszor meg kellett fontolnom, hogy kivel kezdek kapcsolatba és sokkal türelmesebbnek kellett lennünk mindkettőnknek az összecsiszolódás során. De azért sikerült. :)

2017. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapjából véve nem lenne nehéz, mert rengeteg elvált vagy özvegy idős él, de ők már nem akarnak újba vagy újból belevágni (tisztelet a kivételnek), mert nem érzik már elég ambiciózusnak magukat egy új párkapcsolathoz.
2017. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert fiatalon még hiszünk a szerelem mindent legyőző erejében és a boldog örökké együttlobogásokban :) kellő tapasztalattal felvértezve vagy sújtva -kinek hogy- már százszor meggondolja az ember, hogy kihez, hogyan és milyen mértékben szeretne alkalmazkodni.
2017. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapból kisebb a "piac", hiszen ilyen idős korra az emberek nagy része stabil kapcsolatban van. Kevésbé vagy alkalmazkodóképes, van kialakult életed. Gondolj bele, 25-30 évesen kb. bárhova költözhetsz a pároddal, de ha ott élsz valahol huszonX évet, akkor már kevésbé akaródzik lakóhelyet váltani (a magyarokra egyébként is jellemző a röghöz kötöttség, lásd saját lakás vágya). Ott van az is, hogy ha leéltél X évet egy emberrel, nem biztos hogy van affinitásod egy másikkal ugyanazt végigcsinálni. És akkor tartunk ott, hogy vannak személyes preferenciák, esetleg válogatsz vagy jobbra vársz.
2017. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azon felül amit említettek, nem alakulnak ki spontán kapcsolataid. Egyre inkább Neked kell arra ösztökélned magad, hogy itt-ott akár baráti-haveri kapcsolatokra, akár párkapcsolati esélyekre hajazhass.
2017. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!