Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ennyire szörnyű, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire szörnyű, hogy nekem párkeresésben fontos, hogy a férfi (is) dolgozzon?

Figyelt kérdés

Nem azt várom el, hogy valaki cégigazgató, étterem tulajdonos, stb., hanem, hogy hajlandó legyen 8 órában dolgozni, főleg egy összeköltözés után és ne anyucitól meg apucitól várja el, hogy eltartsák.


Nekem a múltbéli tapasztalataim miatt vált ez fontossá. A legutóbbi párkapcsolatomnak részben azért lett vége, mert miután összeköltöztünk párommal egyre büdösebb lett neki a munka. Egyre kevesebbet ment, az egyetemet otthagyta, majd a munkáját is ott akarta hagyni, mert szerinte ő többre hivatott (egy érettségivel), meg amúgy sincs semmire ideje munka mellet (részmunkaidőben dolgozott, még csak nem is 8 órában...) Elvárta volna, hogy én tartsam el. Amikor megmondtam neki, hogy szó sem lehet arról, hogy a saját lustasága miatt én tartsam el akkor mondta, hogy akkor majd az apját kéri meg. (Tegyük hozzá, hogy az önhibáján kívül veszti el a munkáját akkor másképp álltam volna hozzá.) Tegyük hozzá, hogy a srác egész életében azt látta, hogy az anyja végez el minden házimunkát, főz a családra, hozza haza pénzt, míg apuka egész nap otthon ül és várja haza az asszonyt, hogy legyen végre mit enni.


Ez a legkirívóbb eset, amit tapasztaltam, de sajnos rengeteg "amíg a szüleim eltartanak én minek dolgozzak" esettel találkoztam, diplomával, szakmával otthon ülnek egész nap.


Szóval, párkeresésnél nekem fontos, hogy legyen az illetően munkája és el is járjon dolgozni és ne a nőtől várja el, hogy "főzzönmossontakarítson, persze emellett hozza haza a pénzt is amíg ő a tökét vakarja a tv előtt.

Ez sokaknak nem tetszik, mert olyan, mintha érdekből választanék párt, holott dolgozok én is és csak ugyanezt várom el a páromtól is.


23/L



2017. márc. 5. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, annyiba kötnék maximum bele, hogyha valaki mondjuk csinál egy komoly egyetemet, akkor nem feltétlenül tud dolgozni is emellett, ilyenkor én eltekintenék ettől, de ha arról van szó, hogy nem csinál semmit, csak várja a csodát, az nyilván nagyon gáz. 23/F
2017. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, se nem szörnyű, se nem irreális elvárás. Igazad van.


Igaz visszakereshettél volna, egy hasonló helyzetben lévő "sorstársad" kérdezte ugyanezt a múlt héten. :)


31F

2017. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez reális igény, ne élősködjön rajtad!


24F

2017. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es válaszoló: teljesen egyetértek, bele is akartam írni, de elmaradt. Én is jártam egyetemre, tudom, hogy nem minden esetben lehet mellette dolgozni. :)

2017. márc. 5. 16:35
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem úgy kezdődik az igényed, hogy X összeget keressen, ez teljesen normális elvárás. Ott hibáztál, hogy elkényeztetett egyetemista kisfiúkkal volt dolgod, akik életükben nem voltak rendes munkahelyen.


Én 12 órában dolgozok (4 nap munka, 4 otthon), mellette esti gimibe járok és van mellette egy párom is, aki 8 órában irodai dolgozó egy állami cégnél. Nyilván nem tudunk minden nap találkozni, hisz más városban is lakuk, de törekszem rá, hogy előbbre jussak picit.


26/F

2017. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen alapdolog amit elvársz.
2017. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Én arra azért kiváncsi lennék, hogy mit gondolt, mire hivatott, ha az egyetemet, meg a munkáját is otthagyná.
2017. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves férfi vagyok és egyet értek veled teljes mértékben. Én néha 10-11 órákat is bent dolgozom (8 órás vagyok egyébként) ,nem büdös a munka, szeretem bár emiatt részben kiváltságos helyzetben vagyok.


Nekem emelett marad időm sportolni és zenélni is, igaz, elismerem néha eléggé fárasztó tud lenni egy nap. Nem tudok itthon ülni és semmit sem csinálni... amíg a szakdolgozatomat írtam távmunkában dolgoztam, mert úgy éreztem van annyi kapacitásom ,hogy ezt elbírjam... kicsit túlterheltem magam de minden sikerült szépen. :)


Szerintem ezek nem nagy elvárások hanem egy közös jövő egyik elengedhetetlen, szükséges eleme.

2017. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es: ezt én is megkérdeztem tőle. A válasz az volt, hogy ő túl értelmes ahhoz, hogy "csicska" munkát végezzen. (Azt hiszi a munka találja majd meg őt és nem fordítva.)
2017. márc. 5. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, azért be lehet ám sokallni hamar pár s.eggfej főnök után, meg tényleg akkor, ha nem becsülik meg az embert hosszabb távon. Persze ez nem felmentés, elég gáz a srác hozzáállása, de Magyarország sem arról híres, hogy helyén kezelné a munkavállalókat.

Amúgy emberfüggő. Vannak olyan párok, ahol a pasi viszi a háztartást, a nő melózik. Pl. Svédországban rakás férfi marad otthon évekig a gyerekkel, a nő karriert csinál. Megállapodás kérdése minden. Nem azt mondom, hogy ez a helyes, de ez is lehetséges sok más mellett. De a heréket kerüld el tényleg! :)

2017. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!