Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kisebbségi komplexussal soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisebbségi komplexussal soha ne lesz rendes párom? , , Mire fel" legyen rendes barátnőm, ha én kevés vagyok? Hogy lehet ezt fejben rendezni? Ennyi csalódás után jogos, ha kizártam fél éve mindenkit az életemből (2 barátot nem)?

Figyelt kérdés
Pedig elvileg nem vagyok egy utolsó csöves ember. 3 szakot végzett középiskolai tanár vagyok. 31.5 éves. Kinézetre is azt tapasztaltam eddig, hogy egész jó vagyok, ahogy tapasztaltam eddig. Bő átlagos, talán még jóképű is. De extrém kisebbségi komplexusom van. Átlagos kereset, van egy 6 éves jó autóm. Albérletben élek egyedül. Lakásra esélyem sincs, vidéken sem. Hitelt egyedül nem vennék fel. Ha lenne párom, aki megbízható és nem ver át, akkor terveznék, de egyedül nehéz. Családi háttér nincs, édesanyámnak bár van most 1 éve párja, de nem tehetős egyik sem (mind a kettő tanár-tanárnő). Örökölni nem örököltem semmit. Jó tudom, sokaknak még ez sem adatott meg, itthon minden 3. gyerek éhezik. De akkor is. Kevés vagyok. Eddig 3 komoly párom volt. Vagyis annak tűnt. Sok alkalmi kapcsolat mellett. A 3 ból két nő mérnök volt (építész és anyagmérnök), egyik főiskolai tanárnő volt. Megválogattam kivel jövök össze. De mind a 3 csalódás volt. Egyik felé nekem nem volt erős az érzelmem, másik kettő pedig az exét szerette még mellettem, elhagytak az exükért. Akikkel mindketten már együtt vannak. Egyik meg is csalt (exével), utána süllyedni kezdtem. Motiváció, életkedv elvesztése. Azt hittem ő az igazi. Így fél éve semmi, ki sem mozdultam a 4 fal közül, csak a munkahelyemre és bevásárolni, horgászni, stb mentem el. De semmi szórakozás. Barátaim nincsenek igazán, csak kettő. De ők messze élnek és jó, ha 3 havonta látom őket, családosak már. Szomorú ez nekem. Munkahelyemen nem keresek barátnőt, nem is lehetne, középkorú nők vannak csak ott. A férfiak is azok, kiöregedő szakma ez a mi iskolánkban. Ja és Miskolc. Nem érdekel, ki mit gondol. Van még kiút? Az önsajnáltatás tudom, hogy sehová sem vezet. Pszichológushoz is el kellene mennem, de mindig reménykedek, hogy egyedül is talpra állok. De nem megy, mindig visszazuhanok, ha rágondolok, hogy bántak el velem a volt párjai (hazugságok, érzelem mentesség, megcsalás, papucsnak használt egyik). Tanács?
2017. márc. 26. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanács? Szakember, pszichológus, rendbe tenni az önbizalmadat. Mihamarabb, mert így csak a magad idejét vesztegeted. Gondold el, ha kívülről szemlélnél egy "leírású" nőt, te vonzónak találnád? Na látod!
2017. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, megválogatod kivel jössz össze..De milyen szempontok alapján válogatod meg?Kiemelted,hogy mindhárom komoly kapcsolatod diplomás nővel volt, akik közül az egyik iránt nem is volt erős érzelmed.


Miskolc nagyváros, biztos vannak programok, és Te, mint középiskolai tanár már csak a munkád kapcsán is biztos részt veszel rendezvényeken is.Ott nincs lehetőséged ismerkedésre?


A mércét ne csak oda tedd,hogy diplomája legyen annak, akivel ismerkedsz (bár ez érthető elvárás),nézd azt is,hogy érzelmileg, értelmileg mennyire vagytok azonos hullámhosszon.


Esetleg gyökeres fordulatot is tehetnél, pl. felköltözöl Budapestre, egy előzetes álláskeresés után. Ha jelenleg albérletben élsz nem lenne nehéz felszámolni az ottani életedet és nagyobb teret kapnál az ismerkedésre, kapcsolatteremtésre, barátkozásra.


Esetleg lehetőséged lenne különórát adni, vagy óraadónak lenni másik intézményben, amivel kiegészíthetnéd a jövedelmedet.


Nagyon magadba fordultál, bezárkóztál, nyitnod kellene a világ felé, és ehhez a diplomád, eddigi gyakorlatod a kezedben ott van lehetőségként lehetőségként.

2017. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval, az ŐNbizalmadat, önszeretetedet kell felépítened. Ami sajnos nem most tünt el a csalódások miatt, az már előtte sem volt. Nem ok nélkül "vonzottál be" eleve kudarcra ítélt kapcsolatot/kat... Amíg nem érzed magadat kerek egésznek, akinek egyedül is van jövője (lásd. lakás vásárlás), egyedül is jól és teljesnek érzi az magát, az életét, addig soha nem lesz rendes kapcsolatod!


Nem igaz az, h két félből lesz egész, az a támaszkodás, amikor is bármelyik tartóoszlop kidőlhet...


Két egészből lesz egy csodálatos-tökéletes-sziklaszilárd Egész!!

2017. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem még annyim sincs mint neked ráadásul még 25 évesen is szűz vagyok. A lányok keresztül néznek rajtam akikkel próbálkoztam csak szórakoztak velem nem vettek komolyan. Lelkileg tönkretett az élet mindig csak csalódás ért.
2017. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenki csak annyit kap vissza az élettől, amennyit belead.


Megtettél mindent magadért?

Olyan az állásod, anyagi helyzeted, kinézeted, öltözködésed, egészséged, szeretteiddel, más emberekkel a kapcsolatod, amilyet szeretnél?


Ha dolgozol magadért/magadon sikereket érsz el. A sikerek pedig önbizalmat adnak!

Ha önbizalmad van, tudod ki vagy, mire vagy képes, akkor megérzed az erőt magadban! És ez erő sugárzik ki, ezt érzik meg a többi emberek ill. ez az erő a pajzsod, ami megvéd a kisebb csalódásoktól-kudarctól!


Minél többet dolgozol magadon, tökéletesíted magad, a környezeted, és ebből még adni is megtanulsz, hogy ne csak te terjeszkedj, hanem mindenki, aki kapcsolatba kerül veled, annál erősebb, elégedettebb leszel.

Nos, talán ennyi.

Ne tessék az önsajnálatban vergődni. Tenni kell magunkért, másokért, hogy boldogabb életet élhessünk! 😊❤

2017. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig a tanári pályán rengeteg nő van, fiatalabbak is. Ha muszáj, válts iskolát, vagy tényleg költözz Pestre.

Ajánlom szeretettel Szabó Péter könyveit. Kezdd az önszeretettel, mert ha te nem tudod szeretni magad, más sem fog tudni.

2017. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!