Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van valakinek olyan párja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valakinek olyan párja, akinek alkoholproblémái vannak? Esetleg a környezetetekben láttok ilyet?

Figyelt kérdés

Ha valakinek ilyen a párja, hogy kezeli párja esetében a kocsmázást, a kimaradozást, a zugivást, a hangulatváltozásokat, az esetleges agressziót, stb.?


Láttok a környezetetekben olyat, ahol egy kapcsolat már a végét járja, mert az egyik fél keményen iszik? Vagy esetleg bántalmazás is történt, rendőrségi ügy, stb.? Esetleg van, aki ilyenben van éppen? Miben látja a megoldást?


Az alkohol tudjuk, hogy "öl, butít, és nyomorba dönt". Egy kapcsolatot is képes "megölni"?



2017. ápr. 5. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Csak családi példával tudok szolgálni.

Apám egy alkoholista. Az egész család megveti olyankor amikor totál részegen hazaesik.

Nyár végén költözök párommal, így abban a szerencsés helyzetben leszek, hogy többé nem kell látnom.


Ha valaki alkoholista az nem fog megváltozni és az egész családját egy lehetetlen helyzetbe hozza.


Nem tudom, hogy csak kérdés szinten érdekel, vagy jelen esetedben is aktuális, de ha magad miatt nem is akkor a meglévő, vagy a még meg nem született gyermeked miatt hagyd a fenébe az ilyen embereket.

Minden problémára az alkohol lesz a válasz.

2017. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellene ezeket kezelni, elviselni?

Vagy van olyan intelligens, hogy elvonóra megy (általában nem), vagy hagyd ott a p*csába, mert tönkreteszed az életed.

2017. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Nekem csak egy problémám van az alkohollal: hogy mindig akkor fogy ki a sör a hűtőből, amikor szivesen innék még egyet.
2017. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Szeretek inni. Sokan lúzernek fognak nevezni, ha elmondom miért iszok és azt mondják keressek fel szakembert. Na kezdjük ott, hogy gyerekként szereztem pár lelki sérülést, meg eleve nincs szerencsém a nőkkel, se az életnek semmilyen területén. Szóval depressziós ember vagyok évek óta, de én pl. jól érzem magam az italtól. Én nem csinálok rendőrségi ügyeket, nem terrorizálok másokat. Tavaly jártam pszichiáterhez, szedtem gyógyszert és nem voltam tőle jobban, ha iszok jobban érzem magam, néha nevetőgörcsök törnek rám. Én inkább röhögök részegen, de nem vagyok agresszív, ha iszok. Szerintem az alkohol nem öl és butít, meg nem dönt nyomorba, hanem segít, ha valaki depressziós, vagy amikor régi rossz dolgokra nem akarunk emlékezni, akkor jól jön az én esetemben a vörös bor. Mások meg söröznek, vagy mást isznak, de a lényeg, hogy az ivás mindenkinek a magánügye. Ha lenne csajom és elfogadná, hogy rendszeresen iszok, de közben nem lennék agresszív és nem kötekedne bennem az italozás miatt, akkor nem hiszem, hogy tönkre menne a kapcsolatunk. Én se kötnék bele abba, ha a csajom füvezne, inna, cigizne, tehát ő se kössön bele semmibe. Az én döntésem, ha akarnám abba is tudnám hagyni. Egyszer már 2015. őszén úgy döntöttem nem iszok soha többet, de 2016-ban újra kezdtem, bár voltak hetek, hónapok amikor nem is ittam. Most meg iszok naponta.
2017. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 Elméleti jellegű a kérdés - szerencsére. Csak a válaszok érdekelnek. Sajnálom, hogy ilyen vacak helyzetben vagy(tok).


#2 Igazából a "tolerálni" szó valóban jobb lett volna: egyeseknél pont úgy tolerálható ez a dolog, mint pl. a megcsalás, a túlzott pénzköltési szenvedély vagy akár a szexmánia. A kívülálló pedig szokás szerint mindent máshogy lát, mint a konkrét helyzet résztvevője.


#3 Bár komoly a téma, de tudtam, hogy becsúszik majd 1-2 humoros válasz is:)

2017. ápr. 5. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy vagyok vele, hogy nem kell elvonó, se pszichiáter, egyszer már fel hagytam az ivással fél évre önerőből, ha lenne bármi az életemben, mondjuk egy csaj szeretné, hogy ne igyak többet, akkor talán megint abba hagynám. Azonban sokszor úgy látom, hogy az életem rossz és ezért iszok, mert az ital segít, hogy ne legyek képben, ne gondolkozzak sokat, mert sok minden történt az elmúlt években is, pl. én is tehetek arról, ami rosszul alakult az életemben, de nem akarok emlékezni semmire. Az ital meg arra jó, hogy az ember agyát tompítsa és ne gondolkozzon túl sokat.
2017. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
xd le pontoztak xd
2017. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen rokon házaspár.

A férj iszik, veri a feleségét, régen a gyerekeket is.

Ők már nagyok, kirepültek, vissza se néznek. Igazuk van.

Most a feleség rokkantnyugdíja az egyetlen bevétel, egy viskóban laknak a város szélén.

El nem tudom képzelni, miért tűri a nő ezt évtizedek óta.

2017. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Volt kollegám, évről évre egyre jobban ivott, az utóbbi időben már nem emlékezett hogy beszéltünk telefonon meg ilyenek.. Azóta már nem dolgozok vele, ez miatt, nem lehet rá számitani, a munkában egyre gyengébben teljesít, fizikailag is leépülőben van. Tavaly elbeszélgettem vele, akkor kicsit változott, aztán ugyanúgy folytatta ezt az élatmódot. Én meg nem vagyok hajlandó igy senkivel együtt dolgozni
2017. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!