Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogyha lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogyha lelkileg mélyponton van egy pasi, akkor férfiatlan rinyagép, de ha egy nő érez ugyanígy, akkor mindenki a segítségére siet?

Figyelt kérdés

Egy férfi sosem lehet egy pillanatig sem méyponton, egy miliszekundumra sem rokkanhat meg, mert egyből a torkának ugranak, hogy "Most mit rinyálsz? Szedd már össze magad, legyél férfi, a jó ég áldjon meg!". Bármekkora nyomás is nehezedjen ránk, mindig helyt kell állnunk minden területen, sosem zuhanhatunk meg, nálunk nincs helye az ilyesminek. Egy depressziós pasiba még jól bele is rúgnak, hogy micsoda egy balfék, meg hogy juthatott idáig.


Ezzel szemben ha egy nő él át lelki válságot, az még pozitívum is a férfiak szemében: egy elesett nő képében tűnik fel, akit meg kell vigasztani, akinek támaszt kell nyújtani, ráadásul egy ilyet még talán felszedni is könnyebb.


Az rendben van, hogy a férfinak mindig erősnek kell lennie, a nő pedig legyen "gyenge nő", de azt túlzásnak érzem, hogy egy pasinak sosem lehet lelki törése, mert akkor egy töketlen lúzer. Az élet nehézségei senkit sem kímélnek, és olykor maguk alá gyűrik az embert.


Mit gondoltok, miért ment ebbe az irányba a világ? Miért kell kötelezően mindig erős bástyaként mutatkozni egy férfinak? A szomorúság legapróbb jelét mutatva miért kapnak rögtön negatív megbélyegzést?



2017. ápr. 28. 09:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert a régi felfogás szerint a férfi a családfenntartó. Ha ő összeomlik, akkor a család is. Neki kell védelmezni. A modern életben ez már nincs így, de a felfogás nyomokban megmaradt.
2017. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

ez hülyeség, van akik csak rinyálni tudnak mind2 nemből és az sokak számára idegesítő, mások segítő szándékkal fordulnak hozzájuk


amikor én voltam depressziós sokan kedvesek voltak velem, segíteni próbáltak


amikor a legjobb barátom padlón volt én is próbáltam neki segíteni


itt az oldalon futottam olyan srácba akinek próbáltam segíteni, de ő nem kért belőle, ő jobban élvezte a mártír szerepet, ha sajnáltathatta magát ami szánalmas rinyagép kategória...


nőből is van az a szint ami már szánalmas


de bárki is legyen lelki beteg meg kellene kapnia a segítséget, de ehhez először neki kell segítségért fordulnia! és elfogadnia azt!


24F

2017. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

2.es válasz jobban tetszik, hallgass inkább rá

a mártírkodás ellen nincs mit tenni, és tényleg ezzel futottam össze én is többször

2017. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"ráadásul egy ilyet még talán felszedni is könnyebb"

Nem nem az. Lelki szemetesládát csinál csak belőled,

hidd el, csináltam már -.-

30/f

2017. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%
Természetes szelekció. A pasinak kell dominálni, ő az erős, neki kell küzdeni. Leginkább az állatvilághoz tudnám hasonlítani, amikor az állatok megküzdenek a párválasztás jogáért (akár az életük árán is) vagy a szolga hangyák etetik és feláldozzák magukat a királynőért. Ahogy az állatok, úgy az emberek között is a termékenység a "legnagyobb érték", jó ez kicsit a mai világban már értelmét vesztette és nincs akkora jelentősége, de az ösztönök még megmaradtak. A hímnek mindig is kisebb volt az értéke, mert mindegyik meg tudta termékenyíteni a nőstény, de utóbbi mindig védelmezésre szorult ezért értékesebb lett. Főleg, ha még "minőségi egyed" is volt. Vagy egy nagyon jó példa, kicsit nyers és ízléstelen lesz, de szerintem nagyon helytálló. Valljuk be őszintén azért ritkán látunk kifejezetten szép csajt az utcákon/a való életben. Tipikus 180 centis, izmos, sportos és még csak nem is ronda pasikból meg kis túlzással annyi van, mint csillag az égen, szóval nagy a konkurencia. Ezért sem értem, hogy a magamfajta 170-es vékony ürgék mégis miért várnak sikert a társkeresés során. Szóval ez a sok 180-as férfias "kansereg", egyfajta tucathatást kelt, hiszen mindegyik alkalmas lenne a szép csaj megtermékenyítésére ezért lehet belőlük válogatni. És mindig a "legjobb példányok" lesznek alkalmasak. Szóval egy szó, mint száz: a mai világban az átlag pasinak sokkal kisebb az értéke, mint egy átlag csajnak.
2017. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

Akár férfi akár nő van mélyponton, megérdemli a segítséget, de:

1. a segítség nem azt jelenti, hogy összejövök és lefekszek vele.

2. ha nem fogadja el, és nem azon dolgozik, hogy jobb legyen neki, akkor értelmetlen a segítség nyújtás.

3. néha a legnagyobb segítség csernus mintára megy: te puhap0cs így akarsz élni? szedd már össze magad, ember! aztán néhány tipp és javaslat. De ez nőre is vonatkozik, a mit rinyálsz, ébredjél már föl! és társai. De tényleg.


Szomorúnak lenni ér, belefáradni a küzdelembe ér, padlón lenni egy darabig ér. Rinyálni nem ér, feladni nem ér, a másikon kullancsként lógni nem ér.

És mindez nemtől független. Ne legyenek illúzióid, azok a pasik akik a maguk alatt lévő nőkre nyomulnak, csak el akarják érni hogy könnnyebb legyen felszedni őket dugásra instabil állapotban, tehát semmivel sem könnyebb nőnek maga alatt lenni...

2017. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Milyen ocsmány, őskövület emberekkel találkoztok ti naponta? Ki mondd ilyet? Miért barátkozol olyan emberekkel, akik ilyen szemetek? Mert én rohadtul nem ezt tapasztaltam. Normális ember felfogja, hogy ez nem nemiszerv függő.


Bocs, de ez vagy kamu, vagy a világ legundorítóbb emberei közt élsz.

2017. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#5

Kis pontosítás: nem csak a megtermékenyítés a lényeg, hanem a megtartás is, ez pedig nem olyan egyszerű. Mert egy alfa-pasi miért is kötné le magát, ha annyi nőt szerez amennyit akar? Szóval vagy az van, hogy alfa-pasi megtermékenyíti a nőt és ő egyedül neveli fel a gyereket (de ez nehéz, és nem szívesen vállalja be a nő), vagy családalapításra keres egy bétát, aki lehet hogy nem olyan izmos, jóképű stb. de rendes, megbízható. Úgyhogy az átlagpasinak igenis van esélye a családalapításra. (Alkalmi szexre persze nem annyira.)

Sőt női szemszögből az ideális variáció: megtermékenyülni egy alfa-pasitől, és férjhez menni egy (lúzer) béta-pasihoz, aki felneveli a gyerekét.

2017. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan azért, mint amikor egy férfi kiakad, az jogos felháborodás, ha egy nő, az hiszti.
2017. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

"Sőt női szemszögből az ideális variáció: megtermékenyülni egy alfa-pasitől, és férjhez menni egy (lúzer) béta-pasihoz, aki felneveli a gyerekét."


Erről láttam egy tudományos műsort pár éve. Állítólag a világon minden 5. nőnek más férfi neveli a gyerekét (amit a sajátjának hisz), mint akié biológiailag. Én nő vagyok, és ennél optimalistább, és naivabb, de érdekes műsor volt.


Egyébként ebben az adásban volt az is, hogy a férfiaknak nagyobb érdeke fűződik a hűséghez, mint a nőknek, páratlan módon az emberi nőknek rejtett az ovulációjuk, ezért a férfinak folyton a közelben kell lennie, hogy nehogy más termékenyítse meg a párját.


Bocs az offért

2017. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!