Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene változtatnom magamon, hogy legyen esélyem? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Ne aggódj, nem (teljesen) a szokásos nyávogás lesz a gonosz nőkről.


Inkább tanácsot kérek, hogy hogyan változtathatnám meg magamat és a gondolataimat, hogy kezdeményezni merjek azoknál a nőknél, akiket én igazán a "kínálat tetejének" tartok (és akikből alig találkoztam 2-3-mal életem során).


Szeretném egy konkrét példán keresztül illusztrálni, ami épp most történt meg, körülbelül 5 perce.


Egy hagyományőrző / tradicionalista csoportban találtam egy nőt, aki igazán megtetszett, majd ahogy - férfiasan bevallom - kukkoltam a profilját, néhány dologra jöttem rá magammal kapcsolatban:


1. Ő egy olyan nő, akiért a világot is megváltanám, és aki minden energiámat megéri, és akiért szívesen halnék meg, ha kell, és életreszóló megtiszteltetésnek érezném, hogy engem választott. Soha nem éreztem még ilyet.


2. Egy nemesi családból származik - mármint, ténylegesen egy népes, horvát nemesi családból, akiknek megvan még a címere és minden egyebe. Feltételezem, hogy gazdagok is, mert miért is ne feltételezném.


3. Gyáva vagyok. Ő az, akire egész életemben vágytam, és még arc nélkül sem merek egy sort sem írni neki, mert annyira kevésnek és kicsinek érzem magam mellette. Én is nemesi családból származom: apám ágán kisnemesi családból, anyám ágán nem; anyám ősei gazdag görög kereskedők voltak, akiknek Károly Róbert idején csak azért volt eggyel kevesebb hajója a királynál, mert tiltotta a törvény, hogy több legyen.


Viszont a közvetlen családom elképesztően szegény. Persze, nincs fogalmam a tényleges szegénységről: éhezésről, ruha hiányáról, de például sosem volt autónk, sosem voltam külföldön (hé, egyszer a nagynéném átvitt Romániába kocsival a McDonalds-ba, kb. 40 kilométerre van). Értelem szerűen sosem ültem repülőn, sosem volt zsebpénzem sem, nem engedhettünk meg semmiféle extra oktatást (például mindig is szerettem volna megtanulni egy hangszeren, de sosem került rá sor), ráadásul a szüleim nem túlságosan érdekeltek az intellektuális témákban (anyámon változtattam, mióta "kitörtem" a még ennél is rosszabb helyzetből).


Nincs egy forintom se, nincs se autóm, se ingatlanom, se túlságosan sok "nagyszerű élményem" vagy "emlékem", amiről beszélhetnék. Két egyetemi szakot ott hagytam, mert nem tetszett, és már több, mint egy éve itthon ülök, és ki sem megyek a szobámból, még az udvarra sem.


Van helyette kamatozó diákhitelem, valamicske kis műveltségem azokban a témákban, amik érdekelnek, van elég sok logikám, vannak ideáljaim, és úgy gondolom, hogy a lelkemnek egy része emlékszik még az emberiség "aranykorára", az ősi pogány nemességre.


Ennek ellenére saját magam paródiája vagyok, hogy túlsúlyosan, a világmegváltó terveimmel és perspektíváimmal, gyáván ülök a szobámban.


Egy gondolat csapott meg, mikor nézegettem a profilját: írhatnék ennek a nőnek, és még az is lehet, hogy sikeres lehetnék nála, és minden összejönne, ahogy azt szeretném, de mégsem teszem. Miért? Azért, mert iszonyatosan kevésnek érzem magam hozzá képest, vagy azért, mert félek, hogy érdekelni fogom esetleg, és nem akarok változni, nem akarok tovább "fejlődni"?


21/F



2017. ápr. 28. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

1-es és 3-as pont alapján esélyed jelenleg semmi. A nők nem szeretik a gyávákat és olyan férfire van szükségük akire felnézhetnek . Ezt az istenítős dolgot sűrgössen felejtsd el ha nőt akarsz magadnak.

No meg ha annyira jó a nő akkor 100% hogy foglalt vagy valaki után koslat.

2017. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem sikerült eléggé érzékeltetnem, hogy ez a kérdés nem arról a nőről szól...
2017. ápr. 28. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs de tényleg nem..Eléggé azon van a hangsúly hogy egy hagyományörzős nemesi származású csajba vagy plátói szerelmes.Csak jobban elolvasva az irományt ,nem is találkoztál még vele.

Ha nem akarsz úgymond fejlődni, az nagy hiba. Folyamatosan kell külsőleg és belsőleg is fejleszteni magad, attól nő az önbizalom és arra jönnek a nők is. Úgy maguktól nem szoktak csengetni. Hacsak nem a postás csajra buksz .

2017. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még mindig nem ez az, amire gondoltam. Egyébként fejlesztem magam, minden nap olvasok, edzek, egészségesen eszek, egyébként pedig írok és fordítok.


Nem erről van szó. Talán inkább arról, hogy félek kihívás elé állítani magam, ezért meg sem próbálom.

2017. ápr. 28. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetlenegy hibád van, hogy saját bevallásod szerint "gyáva" vagy.

Ezen változtass, amúgy szerintem semmi gond Veled. Hajrá.;))

2017. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És azon hogyan változtassak? Némi "önbizalmat" nyernék azzal, ha leadnám a túlsúlyt, és ezen rajta is vagyok, heti 4 edzéssel és kardióval, és az étkezéseim is rendben vannak.


Ráadásul nem vagyok "gyáva" senki mással szemben, csak az ilyen nőkkel, akik tényleg számítanának, és akikről úgy gondolom, hogy intellektuálisan elérnék a szintemet (vagy meg is haladnák). Mindenki mással rendben vagyok, azon kívül, hogy undorodom a felületes beszélgetéstől, és szó szerint nem vagyok rá képes, mert kikapcsol az agyam, ha arra kerül a sor, és semmi nem jut eszembe. INTP vagyok, ha ez segít valakinek, és aspergeres is.


Szóval: mit tehetnék még, hogy javítsak ezen a "gyávaságon" a számomra megfelelő emberekkel szemben?

2017. ápr. 28. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindent tudsz, megválaszoltad magadnak.

Sportolsz, leadod a felesleget, az önbizalmad is helyreáll, mert én úgy látom, a külsőddel van probléma elsősorban.

Egy igazi férfi sosem gyáva, ezt jól jegyezd meg.

2017. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!