Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a hosszú, boldog párkapcsolat titka?

Figyelt kérdés
Mi(k)nek a megléte szükséges ahhoz, hogy egy kapcsolat tartós és boldog legyen? Aki jelenleg épp ilyenben van, hogy érzi, mitől működik? Mi az, ami nélkülözhetetlen, és mik azok, amik egy kapcsolatot megölnek?

2017. máj. 5. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerelem, szerelem, szerelem....
2017. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
kompromisszum, kompromisszum, kompromisszum.
2017. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nalunk eleg termeszetes minden, mukodik es kesz. Nincsenek megerolteto kompromisszumok es semmi, csak jo minden.
2017. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kommunikáció
2017. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A boldog párkapcsolat titka: szerelem, szeretet, tisztelet, megértés, figyelem, tolerancia, feltétlen elfogadás, lényeglátás, a partner igényeinek ismerete, nyílt kommunikáció, kompromisszumkészség.


Amik mérgezik a kapcsolatot: féltékenység, a másik el nem fogadása, megváltoztatni akarása, nem tisztelése, átverése (hazugság), titkolózás, bocsánatot kérni nem tudás/nem akarás.

2017. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját meglátás szerint:

- olyan párt válasszunk, akivel passzolunk egymáshoz (ne csak a vonzalom vezéreljen bennünket)

- ne jöjjünk össze olyannal, aki sanszos, hogy csak kihasznál minket (viselkedés stb. alapján pár dolgot azért le lehet szűrni)

- kölcsönös vonzalom és szeretet

- ne akarjuk a másikat megváltoztatni, legalábbis drasztikusan na (kompromisszumok lehetségesek, de úgy ne menjünk neki egy kapcsolatnak, hogy "hát ha kikupálom, jó lesz" meg "üsse kavics, ha lead 20 kilót, szolizik, befesteti a haját, gyúr, jó lesz" meg "na majd én megváltoztatom a rosszfiút meg a cicababát, akin átment a fél város")

- hagyjunk a másiknak szabad teret

- ok nélkül, betegesen ne féltékenykedjünk

- alapvető dolgokban egyezzen a véleményünk vagy drasztikusan ne különbözzön (közéleti kérdések, vallás, szeretnénk-e gyereket, pénz kezelése, szeretnénk-e házasságot, munkafelosztás)

- tiszteljük a kérését, döntését

- két monogám ember jöjjön össze, vagy ha nyitott kapcsolat, akkor mindkettő legyen benne

- hasonló szexuális étvágy vagy bizonyos, kis szintű kompromisszum

- egyik fél se csináljon hisztit nagyon piti dolgokból

- mindkét félnek a másik legyen a legfontosabb (kiv. ha van gyerek vmelyik részről, de ott meg fontos, hogy a párkapcsolat rovására se menjen a gyerekre költött idő, energia, pénz)... de ex, anyuka-apuka, tesó, haver ne, és ne legyen senki kívülállónak nagy befolyása a kapcsolatra

- őszinteség, problémák kulturált megbeszélése

- minőségi együtt töltött idő

- tudom, ez nyersen hangozhat, de ne legyenek nagy anyagi gondok (az megöli a legjobb kapcsolatot is)

2017. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Közös értékek, gondolkodásmód, és célok. Persze kell tisztelet, szeretet, testi vonzalom...nyílt, őszinte kommunikáció...de én azt szoktam mondani, hogy mindig fektess energiát abba, hogy a MÁSIK boldog legyen, úgy általában...
2017. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"mindig fektess energiát abba, hogy a MÁSIK boldog legyen, úgy általában..."

Ez nagy igazság. Közel 9 év után valahol természetesnek vesszük a másik jelenlétét, de odafigyelünk arra, hogy a másik érezze, szeretjük és gondoltunk rá. Egyszerű hétköznapi példa: férjem alszik, éjszakából jött haza, én most indulok melóba. Mire elmosogattam, kiteregettem, beraktam egy mosást, elkészültem, rohadtul leültem volna meginni egy kv-t, de inkább "megerőltettem magam", és gyorsan kisütöttem pár szelet rántotthúst gyorsrizzsel, és szépen kiraktam tálcára, lefedve, egy "Jó étvágyat, Szivem"-cetlivel. Nem, nem azért, mert ő nem tud kaját csinálni magának, hanem azért, mert tudom, hogy ha felkel és meglátja, jól fog esni neki, hogy gondoltam rá, és ennyivel is "megkönnyítettem a dolgát".

Másik oldal: biztos vagyok benne, hogy mire hazaérek, ki lesz pakolva a mosogatógép, és a ruhák is ki lesznek teregetve - emellett pl. tegnap este arra jöttem haza, hogy a nappali asztalán egy csokor virág állt. Nincs szülinapom, névnapom, semmim, csak úgy kaptam, mert meglátta, és gondolt rám...

Szóval ilyen apró, hétköznapi figyelmességek sokat segítenek a kapcsolaton, ezek bármik lehetnek, csak tudja, érezze belőle a másik, hogy szeretjük, és gondoltunk rá.

2017. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi a hosszú és miért gondolod, hogy van titok? Nekem még rövid, alig 35 éves a kapcsolatom, de semmi titokról nem tudok. Talán, majd ha hosszabb lesz a kapcsolatom, kiderül valami titok is.
2017. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Amiket eddig leírtak, azok mond igazak, némelyik közhely, de azok pont azért közhelyesek, mert igazak.


Szerintem mindazok mellett a legfontosabb mindkét fél részéről a döntés. Döntés arról, hogy együtt maradunk, kitartunk egymás mellett.

2017. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!