Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Némely lány miért várja el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Némely lány miért várja el azt, hogy sikeres, motivált legyen valaki, mikor ahogy a mondás is tartja, minden sikeres férfi mögött áll egy nő?

Figyelt kérdés

Észre lehet venni, hogy azok az emberek motiváltabbak, sikeresebbek, akik már komoly párkapcsolatban élnek és szeretik egymást. Némely társkeresőn azt látom, hogy feltétel náluk a sikeresség, magyarán beleakarnak ülni a készbe. Ennyire álomvilágban élnek?

Egy párkapcsolat arról szól, hogy építsük, szeressük egymást, nem arról, hogy egyből minden jót megkapjunk. A másik mi van azokkal, akiknek nem volt egy komoly párkapcsolatuk sem? Mert vannak akik nem voltak olyan szerencsések és akiknek nincs párjuk legtöbb esetben motiválatlanabbak. Persze vannak olyanok is akik egyedül érnek el mindent, de azok általában érzelemmentes pszichopaták, akiknél a pénz és a hatalom az elsődleges.


2017. máj. 9. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Mar leirtuk ezerszer a masik ot kerdesednel is, hogy az hogy onmagadban is egesz, motivalt fel vagy, az nem jelenti azt hogy erzelemmentes pszichopata lennel vagy hogy mindenki bele akarna ulni a keszbe. Egyszeruen nem serult, felemberekkel akarnak az emberek kapcsolatot, akik egyedul ulnek a langyos szarban varva arra hogy majd jon a komoly kapcsolat es lesz miert, kiert motivaltnak es boldognak lenniuk. Ez egy serult emberre igaz maximum. Egeszseges ember ilyen part nem keres.
2017. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Te is biztos az érzelmeidről és empátiádról vagy híres.
2017. máj. 9. 09:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, sokat attol tartanak, hogy aki egyedül nem kepes megoldani a dolgait, az utana sem lesz az vagy pedig allandoan noszogatni kell.


Egy parkapcsolattol varni a megoldast az elet egyebb gondjaira hasonloan ertelmes, mint az esküvötöl elvarni, hogy helyrehozza a parkapcsolati problemakat. Arra, hogy erzelemmentes pszychopata az, aki egyedül is viszi valamire, az egyenesen szanalmas kifogas olyan embertöl, aki valoszinüleg vesztes az elet minden területen. Hadd tippeljek: Akin latszik, hogy rendszeresen edz es egeszsegesen taplalkozik, az bisztosan szteroidokat szed, aki szep autot vezet, azt biztosan csalassal vagy szülöi tamogatassal szerezte? Es ha az ilyen meg boldog parkapcsolatban van, akkor a lany a pasi penzere hajt, ugye?


Amikor 6 eve megismerkedtem baratnömmel, meg tanultam, de mellette dolgoztam edzökent es forditokent, hogy finanzirozni tudjam tanulmanyaimat es eletvitelemet. Ö mar kiepitette karrierjet, amit szinten tanulmanyi evei alatt kezdett el (es a többszöröset kereste, mint en). Mindkettönknek volt mar elözöleg olyan parkapcsolatban resze, ahol mindenben tölünk varta el a masik fel a megoldast. Jo olyasvalakivel boldognak lenni, akiröl tudod, hogy annak ellenere, hogy együtt meg szebb az elet, egyedül is kepes helyt allni a vilagban. Aki jol ismer minket, örül nekünk, aki pedig felületesen, annak mindenfele tezisei vannak, hogy miert is nem elkötelezettsegnek es elszantsagnak köszönhetjük azt, amit elertünk.


A penzröl es hatalomrol pedig, ha engem kerdezel: Atlagosan heti 3 napot dolgozok, mert a szabadidöm, egy kiegyensulyozott eletvitel es az egeszsegem többet er a hatalomnal es penznel.

2017. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3 Én nem mondtam soha, hogy aki sokat edz az csak szteroidozik és akinek jó autója van csalással szerezte, de azt lehet látni, hogy az a férfi, nő tudja igazán valamire vinni, akinek komoly párkapcsolata van. Ezt miért olyan nehéz felfogni? Az ember alapvetően társaslény, szüksége van arra, hogy valaki támogassa, lelki támaszt adjon, ami persze nem egy oldalú.

Az a gond, hogy a mai világban egyre elfogadottabb a pszichopátiás viselkedés és meglátszik az itteni válaszokon is.

Nem a párkapcsolattól várom a megváltást, de a párkapcsolat hozza el a megfelelő szintet az ember életében. Most komolyan ezt miért olyan nehéz felfogni?

Vannak emberek akiknek nagyobb szüksége van egy rendes párkapcsolatra. Most az a szemetekben egy gyenge jellem és lekellet volna dobni a taigetoszról?

2017. máj. 9. 09:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A sikerességhez, motivációhoz kell egy belső igény is, pártól függetlenül. Bocsi, de aki lelkileg sérült, az párral sem lesz rögtön egészséges és sikeres. Max. egy egészséges embernél a párod hatványozza. És te beszélsz az empátiáról, amikor így kinyilatkoztatod, hogy az tuti pszichopata, aki maga ér el sikereket. Nem, az nem pszichopata, hanem egészséges és magabiztos.
2017. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Már megint ez a nyüves mai világ. Ma van a valaha volt legjobb világ, csak te nem olvasol szépirodalmat és még egy sz.ros Poirot epizódot sem láttál, ezért hiszed, hogy régen minden szebb volt.


A mondás pedig nem szerencsétlenekre vonatkozik, akik a nő mellett megtáltosodnak, hanem már alapból tehetséges, sikeres fickókra, akik egy támogató, kreatív nő mellett még magasabb szintre jutnak. A párommal pontosan ez történt: már sok évvel a megismerkedésünk előtt is jó volt a szakmájában, miattam csak még jobb lett, mert új nézőpontokat mutattam neki. Tudod, sz.rból nem lehet várat építeni. Amúgy meg ebben mi volna a bolt egy nőnek? Ha valami miatt kevesebb energiája van a párjára, pl. betegség, államvizsga, utazás, kisbaba miatt, akkor a férfi rögtön összenyeklik? Ez nem túl vonzó perspektíva.


Aztán a nők nagy többsége nem akarja átvenni a vezetést a férfi dolgaiban, és ha valakit a nulláról kell felépíteni az már a gyereknevelés határát súrolja... A többség egyenrangú társra vágyik, nem egy tőle függő emberre.


Meg a támogatás, inspirálás nem történik meg a második randi után. Mi van ha a férfi munkáját, hobbiját először nem érted, vagy kifejezetten taszít? El kell telnie fél évnek, egy évnek, mire lesz rálátásod a dologra és megkedveled, ezáltal érdemben hozzá tudsz szólni. Addig meg csak a nyafogás megy meg a hiszti, hogy miért nem teszem a dolgom és miért nem támogatom?

2017. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezö, az az opcio meg nem jutott eszedbe, hogy forditva is igaz lehet a tezised?


Aki az elet mas területein kepes helyt allni, nem nyafog, nem a kifogasokat keresi, hanem megoldja es tesz celjai elereseert, nem csak egyszerübben talal part maganak, hanem egy parkapcsolatban is hasonlokeppen viselkedik? Problemamegoldas a szenvedes es önsajnaltatas helyett? Közös almok definialasa es elerese abrandozas es legvarak epitgetese helyett?


A peldakat, amiket irtam, nem azert irtam, hogy azzal vadoljalak, ezert szüksegtelen tagadnod. Mindössze egyfajta mentalitast es dolgokhoz valo viszonyulast akartam szemleltetni.


Irtad viszont a lelki tamasz fontossagat. Söt, meg arra is kitertel, hogy az ne legyen egyoldalu. Teljesen igazad van! De hogy akarsz valaki lelki tamasza lenni, ha egyedül nem vagy kepes összeszedned magad? Ha nem tudod, hogy nehezebb idöszakokat egyedül hogyan oldj meg, ilyenkor mit erdemes tenni? Persze, hogy ez egy megfelelö tarssal sokkal egyszerübb. De aki nem kepes egyedül is megoldast talalni, az a legmegfelelöbb tars szamara is csak lelki es/vagy anyagi terhet jelenthet nehez idöszakban. Megha nem is igy fogalmaztad meg es talan el sem fogadod, de amit irtal, arra enged következtetni, hogy elvarod egy tarstol, hogy motivaljon, tamogasson, segitsen. Es te? Forditott esetben mivel motivalnad leendö baratnödet? Miben mutathatsz peldat? Mit mutathatsz fel, ami alatamasztja, hogy tanacsaid nem csak legböl kapott (megha amugy teljesen ertelmes) ötletek, hanem te is megfogadod, amit predikalsz?


Ujabb csodalatos metafora (mert ideje ebedet csinalnom): Ha egyedül nem vagy kepes megmaszni egy hegyet, hogy menne massal együtt? Persze tud biztositani, hogy ne legyen vegzetes, ha megcsuszol, de ha egyedül nem vagy kepes elörehaladni, az azt jelenti, hogy a masik erejere van szükseged, amivel öt hatraltatod! BOOM! A metaforak kiralyat olvashattatok ;)


Ha megeröltetem magam, biztosan a mezes, avokados csirkesalira is jutna eszembe, de azt inkabb megcsinalom most...

2017. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A lelki támaszt nem kell dugni, az lehet egy jóbarát vagy testvér is.
2017. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a mondás erősen túloz, másrészt azt mondja, hogy minden sikeres férfi mögött egy nő áll. Nem azt, hogy minden sikeres férfit egy nő tesz azzá.

Egy alapból motiválatlan embernek nem fog a párkapcsolat semmi extra motivációt adni. Nem is tud vonzó lenni egy céltalanul éldegélő ember, vagy te bele tudnál szeretni egy olyan nőbe aki épp elvégzett 8 általánost és otthon ül egész nap?

Ami a nők és a "beleülni a készbe" kijelentésedet illeti, egyre kevésbé jellemző, régen sokkal gyakoribb volt, amikor a férfitől a kötelező (!) házasság előtt elvárták, hogy a feleségét a jövőben el tudja tartani, most már nagyon nem itt tartunk.

22/F

2017. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A válasz benne van a kérdésedben, csak fordítva gondolkodsz. Nem azért lesz sikeres valaki, mert egy nő áll mögötte, hanem azért áll mögötte egy nő, mert sikeres. Bár szerintem a legjobb, ha egymás mellett állnak. Ahogy előttem is írták, ha sikeres vagyok valamiben, akkor egy társ tud motiválni, ezáltal még sikeresebb tudok lenni. Viszont csak azért mert valaki támogat, még nem leszek sikeres. Az én esetemben pl. nincs az a tökéletes nő, aki mellett világbajnok futó lennék, mert egyszerűen nem vagyok erre alkalmas. Viszont a munkámban egyedül is komoly sikereket értem már el.
2017. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!