Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van meg azaz érzés vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van meg azaz érzés vagy ösztön a férfiakban, hogy "más férfi kölykét nem nevelik"?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen elvált anyuka ismerősöm panaszkodik, hogy a mai férfiak sajnos ilyenek.
2017. máj. 19. 12:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
48%
Miert sajnos? Teljesen megertem, en se nevelnem mas kolyket. Gyerekes pasi kilove.
2017. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
63%
Én sem szeretném a más gyerekét nevelni. Plusz láthatás, volt feleség stb. stb. Szóval vagy gyermektelen pasi vagy olyan, akinek kb. egyetemista gyereke van. Az utóbbinak is lehet hátulütője, tudom, pl. a férfi már nem akar több gyereket, de akkor is... ebből nem engedek.
2017. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%
Én se szívesen nevelném más gyerekét, pedig nő vagyok. Teljesen érthető számomra.
2017. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
60%
Egy gyerek felnevelése rengeteg pénzbe és energiába kerül, amit (én legalábbis) a sajátomnak szeretnék adni. A másik, hogy a gyerek ugyanúgy az igazi apját fogja szeretni, aki otthagyta. Rosszabb esetben még a nő is, csak egy eltartóra azért szükség van.
2017. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

Kettes nagyjából leírta. Nő vagyok, és nem szívesen nevelgetném más gyerekét:

- ott a volt feleség, és akárhogyan váltak el, örökre összekapcsolja őket a gyerkőc létének ténye,

- a gyerek vagy kijön velem, vagy nem, de már most az az önző érzésem, hogy a nevelt gyerekem nem lenne egyenlő a saját gyerekemmel (nincs közvetlen tapasztalatom, de most így érzem),

- ennek megfelelően annak is kisebb az esélye, hogy az illető férfi velem annyi gyereket vállal, amennyit én szeretnék (gyerektartást fizet, időt tölt a másikkal, stb).


Nem az én világom.

2017. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%

"Rengeteg ilyen elvált anyuka ismerősöm panaszkodik, hogy a mai férfiak sajnos ilyenek."


:D


A férfiak évezredek óta ilyenek. Nem csak a mai férfiak.


Az evolúció során az a gén maradt gondolom inkább fent, amelyik arra ösztönzi a férfit, hogy a SAJÁT génállományát őrizze és örökítse tovább, ami pedig a SAJÁT fiában van meg. Más fia és génállománya nem érdekli. Ez ösztön. Genetikailag vannak így kódolva szerintem az emberek.


Ez olyan mint azt kérdezni, hogy "miért van az, hogy a nők egy hosszútávon (anyagilag is) biztonságot nyújtó férfira vágynak, amíg a férfiak minél több nőt akarnak megfektetni? "

Evolúció.

2017. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
64%

Vannak ilyenek is, meg olyanok is, de ez nem ösztön, hanem tanult viselkedés.

Pont az az ösztön van a férfiakban, hogy szeresse a felesége gyerekeit, hátha az övé is köztük van. :D Mivel csak az anya biztos. Ha régen minden olyan gyerekkel mostohán bántak volna a férfiak, aki nem az övék, kihalt volna az emberiség a kőkorszak alatt.

A legtöbb férfi szereti a gyerekeket, elvan velük, szeret velük játszani. Nincs azzal gond. Az, hogy eltartani nem akarja, teljesen más kérdés, és érthető is.


A nőkre inkább jellemző, hogy más kölykét nem neveli, és igencsak tudnak fújni a férfi gyerekére akkor is, ha kéhetente egyszer látják. Meg persze sajnálják tőle a gyerektartást, ami nem jogos.

2017. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
35%
Ez az állatvilágban sem ritka. A hím oroszlán megöli az előző vezér kicsinyeit, miután átvették a falkát. Így próbálják elérni azt, hogy inkább az ő génjeik öröklődjenek.
2017. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%
Már amelyikben. Én aztán tökéletesen leszarom, hogy biológiailag ki az apja egy gyereknek. Ha én nevelem, engem tekint az apjának, akkor én vagyok az apja, és kész, tök mindegy, hogy kinek a spermájából nemződött.
2017. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az emberek egy tiszta, új, nulláról újrakezdést akarnak, ha összejönnek valakivel akit szeretnek, elvégre az előzőnek pont amiatt lett vége mert valami nem volt jó. Akinek nincs gyereke, akármit tervezhet még. Akármi lehetséges. Ha gyereke van, akkor nagyon lekorlátozódnak a lehetőségek.
2017. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!