Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek a férfiaknak vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a férfiaknak vagy a nőknek számít jobban a külső?

Figyelt kérdés

Saját okfejtés:


A férfiaknak sokkal fontosabb a szex, tehát ebből eredően a szexuális vonzalom is, amit ugyebár főleg a külső az, ami beindít. Férfiaknál nem nagyon hallani olyat, hogy "a nő nem tetszett külsőre, de olyan jó személyisége volt, hogy az megszépítette a szememben". Plusz a férfiakba genetikailag az van kódolva, hogy a legszebb nővel kell párosodni, mert akkor lesznek a legszebbek az utódok.


A nőknek a szex annyira nem fontos, mint a pasiknak, és náluk viszont gyakori, hogy "nem volt külsőre az esetem a férfi, de megismertem, és beleszerettem". A szexuális vonzalmat a nőknél nem feltétlenül a külső indítja be, hanem az erő sugárzása, a határozottság, a férfias kiállás, a jó duma, a humor, stb...


Tehát a végeredmény, hogy a férfiak számára végső soron fontosabb a külső párválasztásnál. Ehhez képest ezen az oldalon nagyon gyakran lehet olvasni, hogy a nőknek csak a külső a fontos, ha nem születtél jóképűnek, eláshatod magad. De a poén az, hogy ezt sosem nők írják:)


Mit gondoltok erről? Helyes a fenti okfejtésem vagy más véleményen vagytok?



2017. máj. 26. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Kb egyformán.


A különbség az, hogy a férfi tud mással kompenzálni, ha nem okés a külseje. Vagyonnal, fellépéssel. Egy nő ezekkel sokkal kevésbé.

A nők viszont válogatósabbak. Ha 1 nő elé odaraknánk 100 férfit, akkor mondjuk 5-10-20-ra mondaná hogy külső alapján lefeküdne vele. Ha 1 férfi elé odaraknánk 100 nőt, akkor mondjuk 60-70-80-ra mondaná hogy lefeküdne velük. (Egy férfi külső alapján minden nővel lefeküdne aki nem nagyon dagadt vagy nagyon csúnya. A nőknek ez nem elég.)


Szóval különbözőek. (De nem jó, vagy rossz értelemben. A fenti gondolatok értéksemlegesen közelítettek, ítéletmondás nélkül.)

2017. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az okfejtésed szerintem ott bukik, hogy feltételezed, a nemek között van különbség a szex fontosságában. Pedig amúgy (szerintem!!!) egy nőnek pontosan ugyanolyan fontos a szex, mint a férfiaknak. A különbség max abban rejlik, hogy mi indítja be jobban a feleket, ebben speciel még igazad lehet, a férfiak vizuálisabbak (átlagban), a nők meg inkább egyéb ingerekre (érintés, illat) izgulnak (átlagban). De attól még fontos a szexuális vonzalom, és ebben a külsőnek is szerepe van, mindkét nem részéről.


Én azt mondanám, hogy mindenkinek ugyanolyan fontos a külső. Nem az egzakt jól leírható dimenziók szintjén, hanem a személyes vonzalomnál- akármilyen szépeket is mond a férfi, akármennyire is biztonságban érzem magam mellette, ha ránézésre nem tetszik, akkor nem fogok vele lefeküdni. Ez szerintem férfiaknál és nőknél megegyezik. Legfeljebb abban különbözünk, hogy mit keresünk a másikban ránézésre.

2017. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2 Azt szerintem kijelenthetjük, hogy a nőknek a szexhez érzelem kell, ők a befogadó fél a szexben, és megválogatják, kit "fogadnak be". Ennek az érzelemnek viszont ki kell alakulnia, amihez kell a megfelelő férfi is, aki ezt el tudja indítani. A nőknél a vonzalom nem is annyira a szexuális, hanem érzelmi vonalon indul be.


Férfiaknál ilyen gondok nincsenek, érzelem nélkül is remekül megy, sokan járnak is prostizni, meg habzsolják egy egyéjszakás kalandokat. Egy jó külső elég, és már áll is az árbocrúd - ilyen egyszerű. Sokat koptatott közhely, hogy a férfiak egyszerűek, mint a faék, a nők sokkal bonyolultabbak - ez valóban igaz.

2017. máj. 26. 10:33
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
A férfiaknak jobban számít a külső egyértelműen, és szinte bárkivel képesek szexelni mindenféle érzelem nélkül. Mindig új ingerekre vágynak a változatosságra, ellenben a nőket inkább a stabilitás hajtja, egy férfi legyen de nagyon jó.
2017. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosítani ilyen téren. Én például olyan nő vagyok, aki érzelmek nélkül is tud szexelni, ennek ellenére az a sztereotípia él, hogy a nőknek kellenek a szexhez érzelmek. Akkor én most nem vagyok nő? :D

A külső mindkét nemnek számít, de ebben sem lehet általánosítani, mert mindenkinek más mértékben. Egyénenként változó. De persze minél jobban néz ki valaki, annál válogatósabb, ez tiszta sor.

2017. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#5 vagyok megint, viszont azt hozzáteszem, hogy én a "csak szexet" illetően is nyilván válogatós vagyok, csak olyannal fekszek le, aki bejön. Nincs olyan, hogy "annyira nem az esetem, de egy szexre jó lesz". Pasiknál viszont ilyen is előfordul, max utána nem mesélik el senkinek a kalandot.
2017. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A női szexhez sem minden esetben kell érzelem. A legtöbbször igen, de az egyik volt osztálytársam akkora kivétel volt, hogy azzal dicsekedett, hogy már 7 sráccal megcsalta a pasiját, akibe elvileg nem is volt szerelmes.


Egyébként én olyan esetről is tudok, hogy egy pasi összejött egy csajjal. A haverja erre azt mondta, hogy neki nem jön be, mert olyan nagy a s*gge. Nos, továbbra is ugyanolyan, csodák csodájára mégis a haver jár most már azzal a nővel.


Szerintem mindkét nemnek ugyanolyan mértékben fontos a külső, de az a mérték egyáltalán nem olyan nagy, mint amilyenre általában gondoltok. A külső is számít, de a belső többet dob a latba.


21/L

2017. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#3; ne gyartsd már a mindenféle elmeleteidet , mert nem igazak. Nők is tudnak szexelni érzelem nélkül.
2017. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"habzsoljak az egyéjszakás kalandokat"


Kikkel? A saját nemükkel?

2017. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A nőknek fontosabb a külső. Nem véletlen, hogy egy lány nem jönne össze vagy feküdne le rengeteg sráccal, míg a férfiak simán lefeküdnének vagy összejönnének rengeteg nővel.

"Férfiaknál nem nagyon hallani olyat, hogy "a nő nem tetszett külsőre, de olyan jó személyisége volt, hogy az megszépítette a szememben"."

Miért, nőktől igen? Jó pár férfitól hallottam, hogy nem volt az esetük a lány, de adtak neki esélyt vagy egyszerűen együtt voltak, egy közegben és kialakult a dolog. Nőktől ilyet kétszer hallottam, mindkétszer az illető férfi anyagilag változott csak meg. Valahogy a ronda férfi ismerőseim jó személyiségébe még egy nő sem szeretett bele, de a helyes és tapló ismerőseimébe rengeteg nő.

"A szexuális vonzalmat a nőknél nem feltétlenül a külső indítja be, hanem az erő sugárzása, a határozottság, a férfias kiállás, a jó duma, a humor, stb... "

A férfiaknál sem feltétlenül a külső. A szomszédlány feelinghez elég, ha egy lánnyal értelmesen és könnyedén ellehet beszélgetni és poénos. Ettől már minden második férfinak bejön egy nő.


"Tehát a végeredmény, hogy a férfiak számára végső soron fontosabb a külső párválasztásnál. Ehhez képest ezen az oldalon nagyon gyakran lehet olvasni, hogy a nőknek csak a külső a fontos, ha nem születtél jóképűnek, eláshatod magad. De a poén az, hogy ezt sosem nők írják:) "

Tehát SZERINTED fontosabb a férfiaknak a külső. Azért lehet sok olyat olvasni, hogy a nőknek fontosabb, mert a többség értelemszerűen ezt tapasztalja.


Azt írtad, hogy a szexhez a nőknél kell az érzelmi vonal. Nos, ha egy srác jól néz ki, akkor hirtelen rengeteg nőnél működik az "érzelem".


De, ha a tényeket akarjuk nézni: Hány férfi várja el, hogy a nő magasabb legyen nála? Nem sok. Hány nő várja el, hogy a férfi magasabb legyen nála? Rengeteg. A magasság is a külső része.

2017. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!