Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy a csajok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a csajok és a szerencsés adottságokkal rendelkező pasik "bort isznak és vizet prédikálnak"? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Már többször megfigyeltem, hogy amikor valaki csajokról linkelt képeket abból a célból, hogy véleményezzük és többen átlagosnak bélyegezték őket, egyből rájuk zúdult a kritikaáradat, hogy "ilyen igényekkel nem is csoda, ha nincs barátnőtök" meg "ezek kifejezetten szép lányok, látszik, hogy mennyire el vagytok tévedve". Nem tudom, hogy ezeket csajok vagy pasik szokták írni, de előbbieknek a szemében vagy tüske van vagy egyszerűen ennyire nincsenek tisztában a realitásokkal, hiszen rengeteg olyan csajt szoktam látni az utcákon, akik állításuk szerint kifejezetten gyönyörűek. Az ilyen kijelentéseik különösen annak tudatában viccesek, hogy magukat pedig sokszor valami mondvacsinált okból kifolyólag rondának tartják, miközben nyilvánvalóan szépek (és egyben durván önbizalom hiányosak). A férfiak esetében pedig inkább a való életre vonatkoztatva tudnék példát felhozni erre a jelenségre. Konkrétan amikor szoktam beszélgetni néhány helyesebb és magas, jó adottságú ismerősömmel, a férfidiskurzus közepette figyeljük a csajokat és elmondom nekik, hogy az az xy csaj konkrétan átlagos vagy kicsivel átlag alatti, akkor tőlük is megkapom, hogy mennyire vakon vagyok és nagyok az igényeim, miközben nekik kivétel nélkül olyan kinézetű barátnőik vannak, akik az én szememben 8-9/10-esek ennek ellenére mindig azt hangoztatják, hogy a párjuk visszafogottan dekoratívak és teljesen szolid külsejűek blablabla, nem olyanok, mint a "fullos plázacicák" (miközben 10-ből 9 pasi simán csorgatná rájuk a nyálukat a barátnőikre). Sokszor az az érzésem, hogy a pasiknak van egy rétege, akiknek joguk van megmondani a tutit és pofátlanul válogatni a pu**ikirakat közül, miközben másoknak - akik nem érik el a jópasi kategóriát - kuss van. És a lányok is úgy viselkednek, hogy ha egy átlag alatti pasi (alacsony, kopaszodó vagy sovány) szolidan és kedvesen bókol nekik, akkor elküldik a jó édes anyukájukba, amikor meg a 185 magas 90 kilós forrótestű, borostás álompasi ugyanezt eljátssza (akár 10-szer tahóbb stílusban), akkor pedig már csúszik is le a bugyi. Miért kell ennyire álszentnek és ösztönlénynek lennie az embereknek? Miért nem lehet nyíltan kimondani, hogy "Igen, b**d meg kettős mérce van, nyugodjál bele te kis gyík"? Komolyan még ez is sokkal szimpatikusabb megnyilvánulás lenne, mint ködösíteni, hogy "Áh nem vagy csúnya, nyugi" és amikor meg egy objektíve átlagos lányt szemel ki az illető magának, akkor pedig kap hideget-meleget, hogy mit képzel magáról.

2017. máj. 30. 23:32
 1/8 A legrosszabb ***** válasza:
24%
Itt GYK-n majd hozzászoksz az álszent csajok nullaértékű, megtévesztő dumájához. Minden, a valóságban tapasztalt ténynek ellentmondanak.
2017. máj. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akkor azon megy a visítás.

Nézd, nem tartom magam kifejezetten bombázónak, de én is mindig azt szoktam mondani, hogy átlagosak tetszenek és ne legyünk gyíkok már a felszínességgel. Igen, csakhogy nekem az átlagos nem biztos, hogy az az átlag, akit más is annak gondol, hanem akit én nem tartok kifejezetten szépnek, de tudok hozzá vonzódni egy jó belsővel. Ez lehet, hogy másnak már a "dögös" kategória. Arról nem is beszélve, hogy más külsőről beszélni szexuális vonzalomnál és más külsőről beszélni más emberi kapcsolatokban, ahol ez tényleg nem szabadna, hogy számítson.


Amúgy meg kérdezném, kinek mi köze van ahhoz, hogy másnak mi tetszik? Úgy értem, ízlésekről vitázni proliság. Ha nekem a kedvenc színem a kék, én azt látom szépnek és nem fogok magamra erőltetni egy sárgát. És más sem fog meggyőzni arról, hogy az milyen klassz, mert engem nem vonz. Nem-tetszik. És ezt lehet púderezni meg akárhogy általánosítani, az az én dolgom, hogy mennyire rakom magasra a mércét és mennyit szívok emiatt esetleg a párválasztásban. Mindenkinek mástól átlagos az átlagos és mástól szép a szép.

20n

2017. máj. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg az álszent felhasználó ezen az oldalon. Ezzel nyugtatják a kis lelküket és úgysem fog náluk bekopogtatni senki, hogy számonkérje a véleményüket.

Lányoknál az szokott vicces lenni, amikor egy sikertelen srác teljesen átlagos lányokat linkel be és megkapja, hogy ezek gyönyörű lányok és óriásiak az elvárásai. Amikor teljesen hasonló lányokat linkelnek be, hogy véleményezni kell őket és a pasik gyönyörűnek tartják őket, akkor gyakorlatilag minden apróságba belekötnek és nem tartják őket szépnek.

Az önbizalomhiányos és egónövelős csajok is poénosak. Ismerek jó pár lányt, akik tisztában vannak azzal, hogy jól néznek ki és próbálkoznak, bókolnak is náluk a pasik. Beszélgetés közben mégis rengetegszer felhozzák, hogy ők nem szépek és nem kellenek senkinek. Általában ilyen beszélgetések alkalmával egyszerűen azt akarják hallani, hogy valaki megdicsérje őket. Régebben belementem ezekbe a kis játékokba, most már kihagyom őket.

A pasikra jellemzőbb, hogy átlagos lányokat is szépnek tartanak. Egyszerűen nekünk a szomszédlány feeling már magában szép. Valóban átlagos az ilyen megjelenés, de nekünk bejön. Általában nekem sem a topmodell lányok jönnek be, hanem a hétköznapi szépségek. Ha pl. elmesélem a haverok között, hogy ez vagy az a csaj nagyon bejön, akkor egyetértenek velem, hogy tényleg szép csaj. Ha elmondom a lány barátaimnak, akkor kivétel nélkül mindenkit lehúznak. Túl kicsi az orra, túl nagy az orra, túl magas, túl alacsony, túl vékony, túl telt.

A kettős mérce engem is zavar, de ez van. Ha valaki jól néz ki, akkor másodlagos, hogy mit és hogy mond. Ez igaz az élet rengeteg területére. A politikára, a művészetekre és a társkeresésre is.

2017. máj. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyarvogás helyett szerezz egy diplomát,ami lehetővé teszi,hogy hülyére keresd magad és azt veszel meg kilóra,akit akarsz.Ennyi.
2017. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettős mérce van, igen, de ezt senki nem fogja a képedbe vágni, mert nem akarnak nyíltan a lelkedbe gázolni. Nyilván, ha egy pasi bejön, akkor örömmel fogadom a közeledését, ha nem tetszik, akkor meg idegesítőnek veszem. Ha téged betalál valami ronda, kövér nő, akkor egyből csúszik le az alsógatyád? Ugye, hogy nem. Te is kettős mércét alkalmazol. Van olyan ismerősöm, aki nagyon dagi volt(nő), de lefogyott és mondja, hogy mennyivel kedvesebbek, figyelmesebbek vele az emberek azóta. Hát ez van, adj lejjebb az igényeidből, vagy csak vicc tárgya leszel, én mindig röhejesnek tartom az olyan átlagos vagy átlag alatti embereket, akik el vannak szállva maguktól. Mire fel? A jó pasik között is gáz az ilyesmi, a szerénység nagy erény.
2017. máj. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 ez egyébként azért van, mert a saját nemünk tagjait sokkal kritikusabb szemmel nézzük. Pl volt múltkor, hogy előadásomra beült velem az egyik haverom, és ott ült pár sorral előttünk egy párocska. Óra végén mondta haverom, hogy "annak a csajnak sokkal jobb pasija is lehetne", én meg totál ledöbbentem, mert szerintem meg a pasi nézett ki sokkal jobban a csajhoz képest :D
2017. máj. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de engem tényleg borzalmasan idegesít, amikor teljesen helyes srácokat, vagy szép lányokat illetnek az átlagos szóval.

Őszintén mondom, hogy ezen a kérdésen besírtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..

Főleg a "gáz vagy, 4-5 válaszokon." Nos, nem egy fitneszmodell a csaj, az tény és való, mert lenne rajta mit dolgozni, de egy 8-ast biztosan megér, ha már a hülye pontozósdinál tartunk.


"miközben nekik kivétel nélkül olyan kinézetű barátnőik vannak, akik az én szememben 8-9/10-esek ennek ellenére mindig azt hangoztatják, hogy a párjuk visszafogottan dekoratívak és teljesen szolid külsejűek blablabla, nem olyanok, mint a "fullos plázacicák" (miközben 10-ből 9 pasi simán csorgatná rájuk a nyálukat a barátnőikre)"

Tehát egyetlen stílus van, amivel dekoratívan lehet öltözködni, és az a plázacica. Tényleg, semmi más nem vonzó, és nem 9/10, csak az.


Újabb buta kérdés.


21/L

2017. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, milyen képekre mondják ezt. Nőként, főként foglalt nőként én a nőket figyelem jobban utcán, munkahelyen, mert kíváncsi vagyok, ki hogy sminkeli magát, milyen ruhát vesz fel. És néha tényleg el vannak tájolva a pasik attól, hogy mi az átlag. Jó, persze, ha vki a Westend plázában dolgozik, akkor valószínű, hogy az átlag neki a kikent-kifent plázacica lesz, a tényleg átlagos nő meg "2-3/10, egy menetre 5 vodka után talán".


A legdurvább az volt, amikor magát átlagos srácnak mondó srác kérdezte, hogy átlagos lánnyal össze tud-e jönni, aztán átlag srácnak belinkelt egy rendezetlen arcszőrzetű, ronda bőrű, zizegős dzsekis, kócos zsíros hajú csávót, csajnak meg egy olyan csajt, akinek kb. annyi "hibája volt", hogy nem Instagram filteres liba volt és nem volt vastag ajka. Mellette ápolt arcú, ápolt hajú, igényesen sminkelt, modellalkatú, helyes arcú lány volt. Ez a kettő hol a francban van egy szinten?

2017. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!