Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A mai világban amikor minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban amikor minden a külsőségekről szól miért engedi meg magának sok ember hogy vézna vagy kövér legyen?

Figyelt kérdés

Ugye mindenki tudja, hogy manapság minden csak a külsőről szól. Ez ömlik ránk a médiából, a közösségi oldalakról, mindenhol tökéletes testű gyönyörű embereket mutogatnak. Tele vannak a konditermek, egészséges fitnesz étrend stb.

Ennek hatására berögzült az emberekbe, hogy csak akkor vagy férfias ha: izmos, szálkás tested van, és csak akkor nőies ha: feszes, vékony, szálkás tested van. Miért van akkor mégis ennyi vézna vagy kövér férfi és ennyi kövér nő, akik aztán panaszkodnak, hogy nem találnak párt? Sajnos el kell ismerni, hogy olyan szinten megnőttek az elvárások, hogy aki ezzel nem tudja tartani a lépést annak semmi esélye sincs.



2017. jún. 10. 13:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"manapság minden csak a külsőről szól."


SZÁMODRA!

Szerencsére vagyunk egyformák.

2017. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
természetesen NEM vagyunk egyformák.
2017. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, hogy volt mersze megengedni magának?!:D

Bocs, de ez nevetséges. Mondom ezt úgy, hogy a sport az életem és eléggé figyelek arra, hogy mit eszem, de egyáltalán nem nézek ki a mai nőideálhoz mérten, és már nem is akarok.


NEM szól minden a külsőről és sokkal jobb a helyzet szerintem, mint anno. 5-10 éve olyan elvárásokat támasztottak a nők felé, élén a kifutómodellekkel, hogy őrület. Tudod, mikor ott ülsz egy osztályon azon a szar, kemény ágyon, ahol figyelik azt is, hogy hogyan mosakszol, és csövek lógnak ki belőled, akkor jössz rá, hogy mennyire le lehet szarni, ki mit mond. Voltam csontsovány és egyszerűen undorodom attól, hogy valaki még mindig ezen pörög, hogy más hogy néz ki. Nem is én voltam a beteg igazán, hanem az, akit ez ennyire foglalkoztat.


Akkor sem és most sincs senkinek semmi köze ahhoz, hogy más hogy néz ki. Válassza ki azt, aki neki tetszik, a többieket mrg hagyja békén, szó nélkül. És ez így is van, egyre inkább. Anno sokkal több megjegyzést kaptam, élén a kortársakkal (gimi), most néha kapok egy "kicsit erős" "túl izmos a combja" vagy hasonló megállapítást, amin vállat vonok, mert jól érzem magam és tudom, hogy hol jártam előtte. És szerintem akinek van valamire való önbecsülése és stabil énképe (ami nekem anno nem volt, azért tudott beszippantani mások elvárása), az ellen tud állni minden ilyen szemétnek.


Egyébként el sem hiszitek, mennyire nem érdekli az embereket pár kiló, vagy az, hogy mennyire kontúros a hasadon az izom. Ezek belső körök kattant egyéneinek faszmérőeszközei, semmi több. Mindenki más egyszerűen elmegy mellette, nem fogja érdekelni, hogy 6 vagy 8 kocka látszik, vagy hogy hanyas az illető bicepsze/dereka.


És minden, ismétlem, minden az összképen múlik. Lehet kinézni jó testtel is iszonyat hányadék módon, és lehet vékonyan/ducin is klassz formát hozni, de ez már az önismeret része. Azé, hogy tudom, milyen vagyok, hol vannak a határaim, mi áll jól és mi illik hozzám.



Kérdem én, miért akarna bárki beteg embernek tetszeni? Ugyanis ez ilyen szőrszálhasogatóan csak nekik számít. Amúgy meg mindenki megtalálja a maga partját, változtatni meg akkor éri meg, ha te nem érzed jól magad, tőlük függetlenül is. Annak nincs értelme, hogy csinálj magadnak egy testet, amiben nem érzed magad jól, csak díszelegsz másnak.

2017. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én nem arról beszéltem, hogy engem személy szerint zavar ha valaki túlsúlyos, hanem arról, hogy mikor már a csapból is az izmos test meg fitnesz kaja folyik akkor a kirívóan elhanyagolt testű embereket miért nem zavarja hogy olyanok amilyenek. Én sem azt mondom, hogy mindenkinek testépítőnek meg fitneszlédinek kell lenni. De a mai társadalom bizony elvár egy bizonyos külsőt az emberektől, ezen kár vitatkozni.
2017. jún. 10. 15:21
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem vár el. Vagy ha elvár, elvárt és el is fog. Attól függ, milyen körökben vagy és milyen színvonalon. Lehet trendizni, de nézz már körül a komoly emberek között. Egyik izmos, másik nem, egyik ilyen, másik olyan, ott az agy az elvárás. Mindenhol más. Én személy szerint hiába nézek ki viszonylag olyannak, aki megfelel az elvárásoknak, soha, de soha a büdös életben nem akarnék olyan mellett kikötni, akinek ez fontosabb, mint az, hogy hogyan tudok szeretni vagy mennyit tettem le az asztalra és mennyi dologban próbáltam gyarapodni, ezáltal esetleg hozzárakva valamit a nagy egészhez a saját egoizmusomon túl.
2017. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Atyaúristen, hogy te milyen korlátolt vagy pusztán azért, hogy megfogalmazódott benned ez a kérdés. Tudod a média lehet szeretné orrba-szájba nyomatni ezt az ideát, de ennek ellenére az emberek milyen jogon állítanak fel mércéket annak tudatában, hogy nem minden ember rendelkezik ugyanolyan génekkel és lehetőségekkel? A média által felállított irányvonal csak egy ostoba, az emberek manipulálására alkalmas tökéletes eszköz, amivel rengeteg cég nagyon jól jár és ezzel együtt az emberi hiúság tökéletes motorja a fogyasztói társadalomnak. Rosszul nézel ki? Menj konditerembe. Ja, hogy ahhoz úgy kellene táplálkozni, mint egy tápos csirke. Nem baj, vedd meg a Biotech termékeket irreálisan drágán. Fuj, sima tornacipőben mész kondizni? Az milyen ciki. Vegyél 35k-ért egy Nike edzőcipőt. És még folytathatnám. A te fejedet is sikerült átmosnia a médiának. Arra esetleg nem gondoltál bele (meg a többi ember), hogy betegségek (pajzsmirigyprobléma, cukorbetegség stb.) és gyógyszerek is okozhatnak olyan testalkatot, ami nem felel meg az ideáknak? Sok idióta úgy gondolkozik, mintha minden ember számára adott lehetne a kockás has/formás popsi/farönk méretű bicepsz csak olyan qrva lusta, hogy a valagát nem képes megemelni. Nagyom sajnálom, hogy ilyen társadalomban kell élnem, ahol így gondolkoznak az emberek. Üdv egy 56 kilós, több műtéten átesett, krónikus betegséggel küzdő ember, aki ugyanúgy szeretné megtalálni a társát.
2017. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Miért olyan nehéz megérteni, hogy vannak akik magasról tesznek arra, hogy "mi folyik a csapból".


Ugyanezek az emberek azok, nem cserélnek telefont és ruhatérat évente. Nem lesznek vegánpaleogluténmindenmentesek (ha csak nem egészségi állapotuk megköveteli).

2017. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert elutasítom, a külső általad felvázolt fontosságát. Ha vulgáris akarnék lenni, azt mondanám, hogy aki szerint rossz ember vagyok, csak mert nem nézek ki elég jól, az megdögölhet, ott ahol van.


Mellesleg van egy betegségem is, amitől vézna maradok, de ugye ez nincs rám írva egy táblára. Sokat dolgoztam ellene, nem sok sikerrel, a folyamat lelkileg is nagyon megviselt. Mos ez van. Irigylem azokat, akik csak gondolnak egyet, aztán egy év alatt akármilyen testet varázsolnak maguknak, vagy éppen eleve jótestűnek születtek, de pusztán ettől nem fogok őket jobb embernek tartani. Az számít, ki hogy viselkedik, mit ad hozzá a közösséghez, mennyire jóindulatú, meg ilyenek. A külső sokadrangú szempont.

2017. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az "elutasítom" után nem kell vessző, csak egy typo, sorry.
2017. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Leírjátok többen,hogy nincs -elsődleges- jelentősége a külsőnek.De, van jelentősége.Láttatok már egy jó pasit, akinek jó az alkata is facéran, társat keresve?De ezt mondhatjuk a nőkre is.

A jó külső egyértelműen pozitívan jön le mindenkinek.

2017. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!