Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak, nők, titeket nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nők, titeket nem idegesít, mikor a rokonság folyton azzal nyaggat, hogy "mikor nősülsz már meg/mikor mész már férjhez"?

Figyelt kérdés

Most kimondottan a házasság "erőltetésére" gondolok, főleg a rokonság idősebb női tagjai(pl. nagymama) szokták ezt szajkózni.


Hiába vagy te totálisan házasságellenes, ő erre azt mondja, hogy "ó, hát olyan nincs, meg kő nősűni/férhjő kő mönni" :D És látod rajtuk, hogy totál lököttnek néznek, úgy kezelnek, mint valami félnótást, csak mert te ki merted jelenteni, hogy hülyeségnek tartod a házasság intézményét. Te meg inkább kínodban másfelé próbálod terelni a beszélgetés fonalát.


Ti hogy vagytok ezzel? Ti is tapasztaljátok ezt? Engem már annyira zavar, hogy jóval ritkábban járok családi összejövetelekre - még azt is bevállalom, hogy némileg eltávolodjak a rokonságtól, csak ne kelljen folyton, minden egyes alkalommal ezt hallgatnom. Marha idegesítő - és a legrosszabb az, hogy egyébként nagyon szereted azokat, akiktől ezt hallod. 34/F



2017. júl. 16. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, en leszarom. Kerdeznek, valaszolok valamit ami epp eszembe jut es annyi, le van tudva.
2017. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hàt engem egyrèszről tolnak màsik oldalról gáncsolnak
2017. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán érdekel. Én tudom, hogy sosem lesz senkim, ők meg majd rájönnek... Kicsit szomorú, de ez van.
2017. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kit érdekel? Kik ők, hogy beleszóljanak más életébe?
2017. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez engm is idegesít hogy folyton azzal jönnek hogy jaj mikor lesz barátnőd jaj mikor nősülsz meg jaj stb... ezzel hasonlóakkal fárasztanak mindig. Én egyszer már üvöltöztem velük hogy jó lenne ha abbahagynák, nem veszik észre hogy manapság egy normális fiatal férfinak nem könnyű barátnőt találnia főleg ha nem olyan divatmajom az illető mint egyesek. Én alapból már belefáradtam a csajozásba, mindegyik csak a száját húzza amikor próbálkoznék ismerkedni, sokan például levegőnek néznek, akivel meg tök jól eltudok beszélgetni annak van párja. Akivel szintén jóba leszek és nem foglalt, akkor vagy én szúrom el a dolgot mert beijedek valamitől mivel még jóformán tapasztalatom sincs mert eddig sem tudtam összejönni senkivel, és ezzel a beijedésekkel is eléggé elcseszek mindent. Sajnos így alakult a helyzetem hogy még mindig itt tartok és már ezerszer elmagyaráztam mindenkinek érthetően hogy mi a helyzet, de nem értik meg csak folyton nagy vigyorral jönnek hogy jaj nősülj már meg jaj szerezz egy csinos csajszit magadnak, jaj hát miért nem csajozol és hasonló dumákkal jönnek mindig. Amin már nagyon felhúztam magam az az volt amikor egy velem egyidős rokoncsaj elém állt és mondta hogy szerinte egy örök vesztes vagyok mert 23 évesen még egy barátnőt sem tettem le még az asztalra, meg ennyi idősen már rég házasnak kellene lennem sőt már gyerek is szinte elvárt ebbe a korba.

Komolyan mondom én ezektől már annyira besokalltam hogy az összes rokont elküldtem a halálba szó szerint. Persze apám akkor ordibált velem de hazafelé viszont megveregette a vállam és mondta hogy jól tettem hogy kiálltam magamért és bevallotta hogy sajnos ilyenek a rokonaink ő is csak udvariasságból viseli el őket, de már neki is nagyon a nyelvén volt az amit én kimondtam végre. Persze a nagyszüleim közül már csak a nagyapám él, neki egyszer elmondtam amikor szóvá tette ezt a témát, megértette és ennyi. Egyetlen egy rokonom van aki nem csesztet ezzel a témával ő is csak azért mert neki a fia is ebbe a helyzetbe van illetve a lánya is.

Én már jó 2 éve kihagyom ezeket az összejöveteleket ahova apámék is csak azért mennek mert "hagyomány" de ők sem szívesen mennek már. Én meg mióta sofőrként dolgozok tudok arra hivatkozni hogy munka idő van és nem engednek el szabira így nincs megsértődés meg kibeszélés a hátam mögött, tudják hogy nekem ez a munkám, ezzel jár, ez is csak nekem könnyebb. Sokszor éppen pihenős vagyok, de nem érdekel a kifogás megvan, nincs lelki ismeret furdalásom sem.

2017. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mostanában nagyon slágertéma lett ez mindenhol. Talán azért is merül fel erősebben, mert már az idősebb korosztály is rászokott a közösségi oldalakra. Ott meg ha fel lép mit lát? A és B mostantól jegyesek, C és D jövő szombaton házasodnak, X és Y pedig a pár napos gyerekéről tesz fel fotókat. Ezek után aztán elkezdi üldözni a saját fiát\lányát, hogy "nézd, a szomszéd Petiéknek milyen aranyos kisbabája lett, neked is össze kellene szedni már egy csajt\pasit, mert már én is unokázni akarok ...". Aztán, ha erre megjegyzem, hogy na persze, majd pont miattatok fogom ezt megtenni, akkor megsértődnek :).


Már nem az a világ van, amiben ők voltak fiatalok, megváltoztak a párkeresési szokások. A legtöbben sokkal tudatosabban keresnek partnert, mint a szüleik, ezáltal magasabbak is az igények (nők és férfiak részéről is). Ha nem találják meg, inkább maradnak egyedül, de nem fognak összeállni azért valakivel, hogy ne legyenek egyedül. Nem vagyunk már annyira egymásra utalva, mint akár 20-30 évvel ezelőtt, egyedül is lehet teljes életet élni, ráadásul szerintem még tartalmasabbat is, mint egy rossz kapcsolatba. Ha tehát nem találom meg az igazit, akkor maradok egyedül, a rokonság miatt nem fogok belemenni egy rossz kapcsolatba, csak azért, hogy örüljenek.

2017. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6


Én azt mondanám neki, hogy "onoka kell? Ám legyen, de te neveled, ha annyira kell".


A legtöbb ilyen nádzsmutter azért akar "onokát", mert neki csak a jó jut belőle, a szar része a szülőkre hárul. Ő meg ha besokkall, hazamegy. Önző vén trottyok.

2017. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Én erre inkább azt szoktam mondani, hogy ha már annyira ráérsz a neten lógni, akkor tölts le magadnak egyet, aztán "probléma megoldva" :D
2017. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Idegesített, de amióta azoknál, akik kampányoltak ezen dolog mellett, és közben az ő gyerekeinek a házasságai válással, sikertelenséggel zárult, már nem kampányolnak annyira mellette.

Sokszor az élet old meg dolgokat...

2017. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít. Nem az ő életük, ne szóljanak bele. Én se foglalkozom az ő magánéletükkel. Próbálkozok kapcsolatokkal, de nem jön össze. Volt már barátom, de végül nem működött. Inkább leszek egyedül, mint egy olyannal akit nem szeretek. Persze akarok én is kapcsolatot, majd csak lesz... Sok ismerősöm már évek óta együtt van a párjával, eljegyzés, gyerek stb. Azért még is vagyunk egy páran, akinek nincs senki, csak az nem olyan feltűnő egy közösségi oldalon.
2017. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!