Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire férfiatlan dolog lenne, ha néha egy pasi is elérzékenyül, és esetleg ha nem is sír, de könnybe lábad a szeme?

Figyelt kérdés

Legutóbbi randipartnerem azt kritizálta, hogy amikor megnéztük a Titanic-ot, nekem is könnyes lett a szemem a végén, és kicsit elérzékenyültem.


Azóta szétmentünk, de most konkrétan egyik nagyon régi barátomnál is hasonló okok miatt lett vége a kezdődő kapcsolatnak.


Most itt félreértés ne essék, nem állok neki én sem úton-útfélen orrot fújni és szipogni, nem erről van szó. De ha példának okáért a Titanic zenéjének magyar verzióját is meghallgatom, a végére tuti, hogy ha nem is könnyezem, de elszorul a torkom.


Azt is tudom nagyon jól, hogy a kapcsolatokban nekünk, férfiaknak kell lenni a rendíthetetlen bástyának, de vannak sajnos olyan pillanatok, amikor minden erőfeszítésem ellenére sem tudom elfojtani az érzéseimet, érzelmeimet.


Járjak el valami lélekerősítő foglalkozásra vagy pszichológushoz, hogy segítsen valahogy az ilyen pillanatokban is férfiasabbnak maradni? Mit javasoltok?



2017. júl. 24. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem, de aki a Titanicon könnyezik, azt kiröhögöm akkor is, ha lány.
2017. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A legrosszabb ***** válasza:
42%
Anno a Halálsoront könnyeztem meg, nagyon jó film lett. Természetesen a nőismerőseim és mindkét exbarátnőm, akiknek elmeséltem, vércikinek gondolták, miközben ők kivétel nélkül mindnyájan szirupfilmeken nőttek fel. Tanulság: nőnek soha nem beszélsz ki magadról olyat, ami kevésbé férfias.
2017. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ne járj sehova, mert akkor a következő nőnek meg az lesz a baja, hogy érzéketlen tuskó vagy. Akit zavar, hogy egy férfinak is vannak érzelmei, az ismerkedjen Camping biciklivel!
2017. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg pont hogy ffias.

Nekem abszolút nem ciki ha a párom elpityergi magát,sőt...a ffi is ember nem egy robot,és én szeretem tudni/látni hogy a párom mit is érez valójában ☺😉


27/N

2017. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is elérzékenyülök egy jó drámától, lehet sorozat, film... Aki nem, az nem is éli át igazán, mert kb ez a lényege az egésznek.
2017. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

hát nem tudom. hallani mindenfélét. barátnők akik mesélték, hogy pl szakításnál sírt a barátjuk vagy bármi nem cikizte egyik se, vagy mondta hogy nem férfias. csak úgy mesélték, hogy ennyire szomorú, megbántott volt stb. szóval én még nem láttam ilyet, hogy ezért beszóltak volna. az én barátom is érzékenyült már el többször, sírni nem sírt még a jelenlétemben, mert nem történt még olyan ami miatt sírni akart volna. én se gondoltam soha, hogy nem férfias ettől.

közben meg jönnek mégis ilyenekkel férfiak, úgyhogy tudja fene. nyilván minden sztereotípiának vannak akik megfelelnek.

2017. júl. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem baromság ez a "rendíthetetlen bástyázás", és az is, hogy el akarod magadban nyomni azt, amit érzel. Egy párkapcsolatnak többek között pont az lenne a lényege, hogy eléggé megbízz a másikban ahhoz, hogy gyengének is merj mutatkozni előtte, ne szégyellj, ne érezz cikinek semmit. Talán az én készülékemben van a hiba, de a páromhoz elsősorban társként, emberként szeretek viszonyulni, és tőle is ugyanezt várom vissza, csak utána jön az, hogy ki a nő, meg ki a férfi.

Nem kell semmiféle terápiára járnod, inkább keress olyan csajt, aki mellett elfelejtheted a társadalmi normákat meg a szerepjátszást, és önmagad lehetsz.

L

2017. júl. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Abszolút nem! :) Sőt, én nem örülnék neki, ha a párom azért elfojtaná a negatív érzelmeit, hogy nekem megfeleljen. Egy férfi is ember, neki is lehetnek gyenge pillanatai, ő is érezhet, elérzékenyülhet, lehet szomorú, nem kell ezt leplezni. Sőt, nekem ez inkább biztonságot ad, mert így tudom, hogy a másik bízik bennem és mer előttem gyenge lenni és ez valahol jó érzés, hisz akkor én is lehetek néha előtte.:)


Mondom ezt úgy, hogy irtózom az érzelmileg labilis emberektől és az első vészjósló dolognál én kötelet oldok... Viszont labilisnak lenni nem ezt jelenti. Labilis az is, aki össze-vissza kúrogat, meg felkapja a vizet, meg hisztizik, hogy kicsikarjon a másikból valamit az érzelmi zsarolásával, meg "élete szerelmét" megcsalja "véletlen, részegen"... És nagyon másképp néz ki egy ilyen embernek a lelki világa, mint annak, aki egészségesen érez és megéli az érzelmeit.


Inkább arra figyelj, hogy ne vedd fel az ilyen megjegyzéseket. Irracionálisan nagy ridegséget várnak a férfiaktól, az a baj. Nyilván nem egy idegen ölében kell bömbölni, de ez egy nőre is igaz és itt még nem tartunk. Érezni viszont kell és nem szabad tőle félni.


A pozitív gondolkodás és a "mindfulness" sem abból áll, hogy vigyorogsz, mint a tejbetök, akkor is, ha fáj és összeomlasz lassan a színjátszástól és az önámítástól, hanem hogy képes vagy megélni és helyén kezelni minden érzelmet, anélkül hogy az bárhol visszaütne kerülőutakon. Higgy nekem, nem kell neked szakember, ő is ezt mondaná valószínűleg, mivel én is ezt tanulom. :))

21L

2017. júl. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Filmek, amiken elérzékenyültem és mégis igazi férfinek tartom magam: Halálsoron, 12 év rabszolgaság, Csillagainkban a hiba, Millió dolláros bébi, ...
2017. júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem tartom férfiatlan dolognak, hacsak nem vmi piti dolog miatt sír (veszített az UTE, valaki ellenkezett vele, kapott egy szurit stb.). Páromat is láttam már sírni, mégsem tartom férfiatlannak.
2017. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!