Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mikor felejtitek már el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor felejtitek már el a pontozást?! Hihetetlenül szánalmas!

Figyelt kérdés

A kérdésben adott a véleményem is a kérdésről. Ez az ostoba 1-10 pontskála, ahol mindenki elhelyezi valahol magát. Ki a franc találta ki ezt az ostoba baromságot?! Pár éve olvasgatom csak itt a gyakorin, de a hajam égnek áll ettől az idióta gondolkodásmódtól! Miért nem érti meg mindenki, hogy édes mindegy, hogy hol helyezed el magadat rajta, vagy más hogy helyezne el rajta, mert annál az adott személynél, akinél ez pont számítana, pont nem úgy lesz, mert ha neki tetszel, akkor tetszel, ha meg nem, akkor nem. Normális, értelmes ember nem így fog felmérni és szánalmas, ha te ezt teszed mással. Nem fogod tudni meghatározni az értékét számszerűsítve, kedves akárki, aki ezt olvasod! Miért? Mert nincs jogod hozzá! Mert nem tudod esetleg, hogy milyen ember és valakit csak a külseje alapján így megítélni, minimum elképesztő sekélyes dolog.

Érdekes, én el tudom dönteni, ki tetszik és ki nem, azt is tudom, kinek tetszem és kinek nem és meglepődnétek, mennyire kilengene vagy tönkre is menne az a képzeletbeli pontmérőtők, amivel be akarjátok skatulyázni az embereket. Honnan ez az elképesztő felszínes gondolkodás? Ekkora károkat okoznak a kereskedelmi tévék? Én több, mint 10 éve nem nézek tévét, lehet ezért nincs így elkorcsosulva az értékrendem.


Elnézést, de már jó ideje kikívánkozott belőlem ez!


És nem, nem vagyok képmutató, valóban nem pontozok senkit magamban sem. Semmi értelme nem lenne kamuzni egy névtelen oldalon.



2017. júl. 29. 12:57
1 2
 1/15 AchromaticSmarties ***** válasza:
100%
Ezen a 1-10-es skálán én se tudtam soha elhelyezni senkit, meg magamat se. Meg nem egyértelmű, hogy a testet is nézzük ennél az értékelésnél vagy csak az arcot.
2017. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Bla bla bla bla bla jól van, most már ülj le szépen.


A pontozás csupán annyit jelent, hogy egy objektívebb módon fejezzük ki, hogy mennyire tetszik nekünk magunknak az illető. Nem azt mondjuk, hogy "közepesnél kicsit jobban", hanem hogy 6/10, és nem azt, hogy "nagyon nagyon nagyon", hanem hogy 10/10. Ez lenne az alapértelme, ha amúgy mindenki felfogná, hogy a skála a saját ízlésünk szerint épül fel, és nem általánosan.


Te sem vagy egy picit sem értelmesebb azoknál, akik azt hiszik, hogy mindenkinek ugyanolyan az ízlése, csak te egy másik zászló alatt vagy ostoba. És persze te is magasabb rendűnek hiszed magad a semmire.

2017. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez olyan 4/10-es kérdés volt...
2017. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 AchromaticSmarties ***** válasza:
100%
# 2: Te ilyenkor tanárnak képzeled magad, amikor leülteted a másikat?
2017. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell okoskodnod kérdező, mert van ilyen skála. Ez egy átlagizlést mér ,szóval ha adott emberről megkérdezünk 100 embert hogy szerinte hanyas, akkor kijönne egy átlag. És bizony pl a szépségükből élő sztárok nem lennének 10/4-esek a sokadik közvélemény kutatás szerint sem, de a fogatlan kövér igénytelen icanéni meg soha nem lenne 10/9 -es. Szóval van ilyen skála és ezen el tudja magát nagyjából helyezni mindenki.


Akinek van egy kis esze az nem próbálkozik jóval magasabb kategóriással mert egyértelmű a kikosarazás. Hányszor megesik hogy valaki bevállal egy nálánál rondább párt, aztán az ismerősök rokonok meg nem győzik sajnálni ,hogy mit akar ez ettől a rondaságtól, meg jobbat érdemel, és a többi. Ez meg szépen megmérgezi az egészet.


Az emberek meg legtöbbször a külvilág számára mutogatni választanak párt,aki mellesleg nekik is tetszik. Egyfajta kiegészítőnek tekintik a párkapcsolatot, a párjukat. Ez mind nőben ,mind férfiban is így van.

2017. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5: Csodálatos, tehát teljesen beigazoltad azt, amire azt mondtam, hogy szánalmas. Mert ez az. Vagyis inkább szomorú. Hányok az emberek kategorizálásától.
2017. júl. 29. 13:28
 7/15 A kérdező kommentje:

#2: amit meg te okoskodsz itt, az épp ellene megy annak, amiről kedves #5 okfejtett, csak még az eszed is megjátszod hozzá. Ebből is látszik, hogy nem úgy van, ahogy mondod, legfeljebb azt hiszed.


Az a helyzet, hogy édes mindegy, kicsoda hogy kategorizál valakit így, ez mindenképpen degradáló a másikra nézve. Mert ha annyi, akkor miért annyi és amaz meg miért annyi? Gyakran az említett hírességek sem jóképűek vagy szépek, épp csak baromi jó a sminkesük, a kameraállás előnyös és a photoshop hatékony. Elég, ha rákeresel arra, hogy hírességek smink nélkül.

Tehát az egész egy hatalmas baromság úgy, ahogy van.


A "legjobb" az, ahogy még ennek helyességét is igazolni akarják páran...

2017. júl. 29. 13:32
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Oké akkor szomorkodj rajta,de az emberek döntő többsége ilyen.Kategórizál, méreget,beskatulyáz,és felszínes.Mivel így neki egyszerűbb az élet. Lehet kutakodni kivételek után ,de mikor évek hosszú keresgélése után rájössz hogy tűt keresel a szénakazalban,avagy az a tű már rég foglalt és lekésted, akkor kénytelen leszel a többség szemlélete szerint élni.
2017. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nekem nincs rá szükségem, hogy úgy éljek, soha nem is lesz, boldog vagyok nélküle. Ez megkeseríti az emberek életét. Vagy épp megkönnyíti? Nézőpont kérdése. "Áh, nem is kezdek vele, nem az én kategóriám, kevés vagyok hozzá" = "Nincs önbizalmam, nem merek odamenni". Vagy épp "azért nem szólított le, mert nem vagyok elég jó hozzá". Tényleg nézőpont kérdése. De talán mindkettőben érezhető, hogy csak téves önvigasztalás, önbecsapás.


Annyira nem is érdekelne, ha nem olvasnám itt naponta 50x a pontozós kérdéseket. Az emberek felteszik ezeket a hülye kérdéseket a pontjaikkal és csodálkoznak, hogy az életben nem mindenki így működik. "Nézd már! Az a csaj 10/10 és egy 3/10-es pasival van! Aztaaaa! Biztos sok a pénze!" - közben lehet, hogy szó sincs erről... de milyen jó is ítélkezni mások felett, ismeretlenül.

2017. júl. 29. 14:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Ettol a pontozgatastol nekem is egnek all a hajam. De ha belegondolsz, mindig is megvoltak bizonyos "kasztok" , csak epp nem voltak szamokban merve. De a '90-es evekben sem mert egy sovany, pattanasos srac odamenni a csinibabakhoz. Annyi a kulonbseg, hogy akkor azt mondta egy ilyen fiu, h "oh, az a szep lany ram se nezne", most meg azt, hogy "a, egy harmassal nem kezdene egy tizes...".
2017. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!