Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a párom hihetetlenül zsugorivá vált?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt és 2 éve élünk együtt. Sosem volt különösebben bőkezű, de azért néha-néha meghívott egy mozira vagy étterembe (mondjuk 1-2 havonta egyszer). Régebben nem is nagyon keresett sok pénzt, kettőnk bevétele kb 200ezer ft volt, úgyhogy nem is vártam el tőle semmi ilyesmit. Amióta viszont összeköltöztünk szerencsére mindkettőnk fizetése jelentősen megnőtt, különösen neki, mivel programozó. Havi szinten félmillió forintokat keres, vagy még többet, attól függ mennyit dolgozik maszekban. Viszont valami számomra érthetetlen okból, az utóbbi fél évben eljutottunk arra a szintre, hogy nemhogy egy mozira nem hív meg, forintra pontosan elfelezteti a havi kiadásainkat. És igen, ha vesz egy 100 ft-os tejfölt, akkor felszámolja az 50 ft-os árát, mint tartozást, és gyűjt minden blokkot, amit a közös kajára/mosószerre stb-re költöttünk. Én kb ugyanakkora értékben vásárolok be, mint ő, tehát amikor kiszámolgatja a blokkokat, az szokott kijönni, hogy maximum 1-2000 ft billen valaki javára, mivel többnyire mindig ugyanazokat a dolgokat vesszük rendszeresen. Tehát semmi nem indokolja ezt a kényszeres elszámolást.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de több éve együtt vagyunk, és ennyi idő alatt már bőven rájöhetett volna, hogy nem a pénzéért jöttem vele össze, mégis mi a fenének szarakodik ezekkel a blokkokkal, tekintve, hogy még csak nem is éhbérért küzdünk, hogy mondjuk logikus legyen a kiadások követése. Erre szimplán csak vállat vont, hogy a közös kiadásainkat miért ne feleznénk? Mondtam, hogy együtt élő pár-ismerőseimnél a férfi jelentősen több programra viszi a párját, és több mindennel lepi meg, és nem a bevásárlás árán lovagolnak, de láttam, hogy ő konkrétan nem is érti mire gondolok, azt mondta azok mások, mi meg mi vagyunk. Egyébként semmire nem hív meg, nem lep meg (már karácsonykor se vett semmit, ami nagyon rosszul esett), holott fordítva ez nem így van, én mindig megleptem és nem is olcsó dolgokkal.


Reméltem, hogy valami szezonális dili ütött belé a pénzzel kapcsolatban, és majd kicsit megnyugszik, de ez konkrétan egyre rosszabb. Jelenleg pl eltört az ágyunk egyik lába, amit én vittem magammal az albérletbe, amúgy is rettenetesen ütött-kopott volt, és javasoltam, hogy vegyünk egy újat felesbe, mire közölte, hogy ő már eleget költött ebben a hónapban a luxuscikkekre, azt én vegyem meg. Jelenleg a földön alszunk amúgy.


Nem vagyok naiv, ha ezt nem lehet helyrehozni, én nem fogok több időt pocsékolni erre a kapcsolatra, de nem akartam azonnal feladni, reméltem, hogy lehet ezen javítani valahogy. Csupán érdekel kívülállók véleménye, hogy ez csak szerintem túlzás már...?


2017. márc. 16. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Ès, Te mikor vettèl neki bármit is? Ha a válasz "sosem" vagy, "dehát azt nem lehet mert nő vagyok", akkor nem igazán rìhatsz. Csak azt várd el amit Te is megadsz...
2017. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolom az "én mindig megleptem és nem is olcsó dolgokkal." rész elkerülte a figyelmed. Ez nem csak a kötelező ajándékozásra vonatkozik. És a problémám főleg nem az, hogy mondjuk karácsonyra nem vesz semmit (bár ez is elég rosszul esik), hanem hogy az átlag kiadásokon is filléreskedik, mint pl az említett tejföl.
2017. márc. 16. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

Ha albérletben vagytok, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy azért spórol ennyire,mert célzottan gyűjt valamire. Ez lehet lakás, autó, vagy valami drágább dolog.

Ami a leírtakat illeti, mi sem vagyunk közös kasszán a párommal pedig mi majd 8 éve együtt élünk. Van egy közös kasszánk,amiből veszünk kaját, fizetjük a rezsit (párom vezeti nagyon precízen),de ami személyes tárgy azt mindenki a saját külön megtakarításából veszi. Ha nyaralni megyünk, akkor is felezzük a költségeket.

Természetesen ha elhívom a páromat moziba, vacsorázni,akkor a számla az én reszortom, de a párom is kínosan odafigyel, hogy ezt valahogy viszonozza, tök jól működik. A saját lakásomban lakunk, amit felújításra,javításra költünk azt mind én fizetem, mert a saját tulajdonom, ha szétmegyünk ebből sem lesz vita. A páromnak is van saját lakása(a tetvére lakik benne),saját autója, minden költséget Ő fizet, azt sem tudom pontosan mennyit, sokat költ ruházkodásra, sminkekre,ékszerekre....én mega számomra fontos hobbikra.

Persze ha lesz végre gyerekünk, akkor az Ő keresete kiesik, akkor át kell vállalnom a kiadások nagy részét, akkor részletesen át kell beszélni hogy mire mennyit költünk, de amíg mindkét fél kereső, addig a költségeket igenis lehet felezni.

2017. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Amit művel az nem egyedülálló, mégsem jellemző. Általában anyagi téren is kettőn áll a vásár. Amennyiben ezt nem sikerül megoldanotok bajban lesztek, ha beköszönt a csemete vagy egy betegség nálad. Csak úgy mellékesen (hiszen már elmondtad neked ez nem jó) számlázd ki neki a mosást, mosogatást, vasalást, főzést.. hátha az észhez téríti. Ugyanis az is ,,maszek,, munka, csak ingyen van.
2017. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Segít a házimunkában.

Nem tudom miért gondoljátok, hogy én nem akarok részt vállalni a rezsiből és a közös dolgokból. Ezek szerint, ha ti lementek a boltba reggel, mert elfogyott a tej, és vesztek egy doboz tejet 200 ft-ért, akkor elteszitek a blokkot ugyanúgy, és később számon kéritek a 100 forintot a párotoktól? Mert azt gondoltam, hogy ekkora tételektől mondjuk el lehet tekinteni. Mint írtam, a kiadásaink hasra ütés szerű fizetgetése (hol én hol ő) amúgy is azt eredményezte, hogy szinte egálban voltunk. Viszont valamiért ráállt arra, hogy ezt tételesen ellenőrzi, és nem a rezsit, minden egyes megvásárolt élelmiszert. Erre értettem, hogy zsugori, nem arra, hogy felezni kéne a közös kiadásainkat, ez természetesen logikus. Az albérletünk baráti, minden rezsi és bérleti díj együtt maximum egy százas havonta (tehát 50-50/fő). Semmit nem vesz nekem, ami női pipere/ruha/ékszer, ezeket nem is várom el.

2017. márc. 16. 10:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Jelenleg a földön alszunk amúgy. " - fél millás kereset mellett.... übergáz, a havi 1-2 ezer forintok kiszámítgatása és beszedése is, a Karácsony is... nem hiszem, hogy tudnálak mivel biztatni
2017. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embereket sosem értettem. Volt a családban is ilyen, aki minél több pénzt keresett, annál zsugoribb és irigyebb lett. Sajnos, ha megpróbálod neki megmagyarázni, te leszel a hibás, mert ő tökéletes...


Párodhoz képest én igen rosszul keresek, kb 180 havonta, de amikor az utolsó kapcsolatomban voltam, akkor még ennek csak a felét kaptam. Mégis tudtam venni virágot a páromnak, még ha nem is volt rá alkalom épp, el tudtam vinni enni egyet, vagy épp moziba, és sosem kértem, hogy fizesse ki a felét. Pedig nem álltam túlzottan jól anyagilag akkor. Természetesen ő is viszonozta ezt, és jól működött, nem kértük egymást számon soha, hogy ki mennyivel tartozik. Ez tönkretesz egy kapcsolatot hosszú távon.


Említsd meg ezt a párodnak, ha tényleg ennyire túlzásokba esik, de ha nem képes felfogni, akkor sajnos sok jó nem lesz ebben a kapcsolatban. Havi 500 már nem az a kereset, ahol spórolni kéne minden forinton.


30F

2017. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon gáz. Egyébként mit csinál a pénzzel, mindent félrerak?
2017. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Mi 8 éve vagyunk együtt a párommal. Nem lakunk együtt. Én a szüleimmel élek, és ő is a szüleivel. Ő 120e ft-ot keres havonta. Magára mindig költ. Elmegy boltba és akkor mindig vesz magának valamit 10-20e ft értékben. Nekem semmit. Vacsorázni nem visz, virágot nem vesz. Ünnepekkor nincs ajándék sem. Mert, hogy ő nem akar ünnepelni. Bezzeg magának bármikor vesz több 10-20 ezer forintos dolgot. Szabadidejében motorokat vesz, szerel, ad el. Eladás után mindig mutogatja, hogy nézzem meg milyen sok pénze van. Én ünnep napokkor is veszek neki ajándékot, sütök neki, évfordulókon is meglepem valamivel. Ő engem sosem. Én szoktam rá gondolni, ő rám nem. Szerintem a ti esetetekben is ez már válóok!
2017. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9, szerintem a tiétekben is - hogy néz ez már ki??? :O
2017. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!