Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az a kettős mérce,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az a kettős mérce, hogy a nőktől semmi anyagi elvárás nincsen, de már egy szakmunkás férfi is egy senki a nők szemében?

Figyelt kérdés

A legtöbb nőtől nincs semmi elvárás anyagi téren. Se a férfiaktól se önmaguktól nem. Hjaj, mennyi csajt ismerek akik simán megelégszenek azzal, hogy kapnak valami kis eladói vagy pultos állást minimálbérért vagy majdnem annyiért és már kész is vannak, van állásuk és már büszkék is magukra. De még ők is lenéznek egy férfit aki kőműves, ács, hegesztő vagy szakács, pedig ezek mind szakmunkák, tehát jóval magasabb tudást, keményebb munkát és több jövedelmet is jelent, de a nők ezt egyszerűen lenézik, ezek még egy strandon hideg teát és mojitot áruló csaj szemében is abszolút senkik, "nem férfiak" ahogy mondani szokták. Nekik csak az a férfi, aki tényleg rohadt sokra vitte az életben, vagy egy mérnök vagy egy ügyvéd vagy egy jól menő marketing menedzser, vagy egy jól menő vállalkozó stb. de a lényeg az, hogy nekik még egy szakmunkás is senki, pedig ők betanított munkások, a legtöbb nő.


Miért alakult ki ez a kettős mérce a társadalomban, és mi több miért van az, hogy nem csak a nőknek nincs igényük magukkal szemben, de még mondjuk egy villamosmérnök férfit sem zavar, ha a csaj meg mondjuk egy ápolónő vagy még annyi sem, mondjuk egy eladó egy cipőboltban? Rengeteg ilyet ismerek...


2017. aug. 4. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

A nagy férfitöbblet, a társadalmi közfelfogás és a befolyásolható hülye birkaemberek együttesen az okai, Kérdező. A nőket ma már nem az eszed, a becsületességed vagy az érzelmi világod érdekli, hanem a külsőd, a pénzed, ezzel lehet a nagyérdemű előtt villogni, ettől érzi magát "nőnek" (akármit is jelentsen ez). Manapság egy értelmes vagy korrekt fószerrel nem lehet kitűnni a tömegből. Egy gazdag, kigyúrt, jóképű álompasival már annál inkább.

Ezért van az, hogy mivel van kiből válogatni bőven, az ilyenekkel jönnek össze. És milyen mélyen megsértődnek, mikor ezt közöljük velük...

2017. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Provokatív válasz: mert (azok) a nők úgysem képesek többre :) Egy eladói állással kihozták az értelmükből a maximumot, míg egy férfi fejlettebb lény, így tőle elvárható, hogy letegyen valamit az asztalra. Persze egy ügyes szakmunkás is letett, ha érti rendesen a szakmáját, de hát a megítélés oldaláról nincs ugye meg a szellemi színvonal ennek beismerésére.


Vagy nem így van? :P

2017. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Az en kornyezetemben van egy csomo no, aki vitte valamire: orvos, fogorvos, konyvelo, ugyved, gazdasagi igazgato, vallalkozo. Az, hogy a te ismeretsegi korod az elado es koktelos lanyokig terjed, az csak egy dolog.
2017. aug. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyebkent ismerek egy csomo mernokot es ugyvedet, es mindegyiknek tanult, jo munkaval rendelkezo felesege van.
2017. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Tőlünk is van ugyanúgy. Nyilván vannak férfiak, akiknek ez nem szempont, de akikkel én komolyabban ismerkedtem, mindig megkérdezték viszonylag az elején, hogy mit tanulok, mit szeretnék vele kezdeni, ilyesmi. És csak akkor tudtunk ezen túllendülni, mikor komoly, kerek választ adtam és egyértelmű volt, hogy nem kell eltartani, vagy valami. Szóval nem tudom, te hol ismerkedsz, de aki nem rövidtávú kapcsolatban gondolkodik, a nőtől is ugyanúgy megkérdezi, mert nem hülye.


Azt viszont nem tagadom, hogy volt olyan, akinek elég lett volna szépnek lennem, de az nem az én szintem... Ugyanez van fordítva is, akiket én ismerek, nőket, annak ellenére, hogy keményen tanulnak és/vagy dolgoznak, csak annyira érdekli őket a párjuk vagyona, hogy ne rajta élősködjenek. Gyanítom, hogy ez az alacsonyabb rétegekben menő meg bevett...


Engem ezzel a "menedzser" meg "vállalkozó" dologgal ki lehet kergetni viszont. Mikor a nagy férfiak arra verik magukat, hogy nekik van egy vállalkozásuk, jóformán azt sugalmazva, hogy ezért szeress beléjük, az undorító. És nagyon sok pasi odatolja az arcod elé a keresetét. Akkor miről beszélünk? Aki k urvának áll, miért lepődik meg, ha megb asszák? Már csakazértis azt mondom egy ilyennek, hogy édes öregem, csóró vagy te hozzám, még ha nem is igaz. Mit képzel az ilyen, komolyan?

21L

2017. aug. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Emiatt ne a nőkre legyél mérges, hanem pl az orbánvektorra, aki a mai napig a szakmunkásokat kevésbé fizeti meg, mint az irodába tespedőket.

Néznéd meg mi van Svájcban pl.

A pali nyakkendőben töri a betont az úton, és felnéznek rá a melójáért.

Itt arra néznek fel, aki többet lop, meg nagyon bőr van a képén, és meglop, kihasznál másokat.

2017. aug. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van sajnos, leginkább Magyarországon van ez, mindennek néhány egyszerű oka van ami jellemző a magyar társadalomra a felületesség, sznobság, tolerancia hiánya, még sorolhatnám ...

És ne általánosítsunk nem minden nő ilyen, tehát itt is visszatérünk a 7 év otthonra és a neveltetésre.

2017. aug. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Mi van? Pont szívesen összejönnék olyan pasival, aki még közelébe sem járt egyetemnek, hanem "csak" van egy jó szakmája. A felsorolt szakmák vonzók és férfiasak, persze csak akkor, ha ért is hozzá az illető pasi, nem ilyen kókány munkát végző mekkmester. :D Meg azért egy minimális gógyija legyen.

Én diplomás leszek, és sokszor bánom, hogy miért nem szakmára mentem, pedig azt hiszem, úgy-ahogy értelmes végzettségem lesz. De legalább annyiból jó, hogy egy nőnek azért testileg megterhelőbbek a fizikai munkák, én mondjuk tudom magamról, hogy 40 évesen elhaláloznék, ha pl. cipekednem kellene napi 12 órában.

De az egyetemen nem jönnék össze senki anyuci pici fiával, mert a legtöbbnek semmi gyakorlati érzéke nincs, és sokan még 25 évesen is elég kifejletlenek testi-lelki téren.

2017. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam el a hosszú taglalást, sem a válaszokat, de az én szememben csak az a szakmunkás "senki", aki rossz a szakmájában.


Van munkája, de elvégzi és kész.


Ahelyett, hogy képezné magát, ha pék, recepteket próbálgatna és tökéletesítene, ha asztalos, minőségi munkára és bútorokra törekedjen, ha burkoló, munka után figyelje a netet, milyen új anyagokat és technikákat hoznak be.


Ha az ambíció megvan, amit egy férfiben keresünk, a szakmunkás is tökéletes férfi lesz. Építsen vállalkozást, szerezzen kapcsolatokat, mellette legyen hobbija, és törekedjen az általános műveltség szintentartására.

2017. aug. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetsz ennyire felszínes?:(

Felháborodsz, hogy a szakmásokat lenézik, Te meg felháborodsz ha valaki eladó/pultos.

2017. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!