Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai emberek nagy része miért nem képes kommunikálni?

Figyelt kérdés

Engem az ismerkedés része érint, de kapcsolaton belül is értendő, elbeszélnek egymás mellett a felek, nem őszinték egymással, nem is mernek azok lenni.


Ismerkedésnél nem tud normális válaszokat adni a másik fél, vontatott, unalmas, tartalmatlan, sablonos a beszélgetés, biztos más is tapasztalta már (itt elsősorban a netes ismerkedésre gondolok, élőben kicsit másabb, de sablonosnak ott is mondható). Ha valakivel meg akarom találni a közös hangot, de nem sikerül, az nem feltétlenül az én hibám, igaz? Ilyenkor nem hozzám illő embereket fogok ki, vagy gondolhatok arra is, hogy én vagyok unalmas és nem tudom kellőképpen szórakoztatni a lányt? Egyszerűen, ha több nap után is azt látom, hogy 1-2 szavas válaszok érkeznek visszakérdezés nélkül, akkor feladom. De helyes ez így ilyenkor?


Huszonéves korosztály


2017. aug. 14. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez a téma,engem is foglalkoztat.Van is rá egy teóriám,egyszer kifejtem.
2017. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Vízhólyag nőtt a sarkamra..
2017. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2

Kevesebbet kellene szandálban járkálni.

2017. aug. 14. 21:35
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tapasztaltam még. Volt olyan barátom akit a neten ismertem meg és olyan is, akit személyesen. Neten is és személyesen is tök jól elbeszélgettünk mindegyikkel. Ha 1-2 szavas válaszok érkeznek, pláne kérdések nélkül, pláne egy lánytól, az szimplán azt jelenti, hogy leszar téged a lány csak nem akar bunkón elküldeni, ettől még lehet, hogy közben mással meg tök jól eldumál.
2017. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Pár éve még én is másképp tapasztaltam. Most is elbeszélgetek bárkivel, ha ő is jófej, kommunikatív.

2017. aug. 14. 21:45
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
A neten történő ismerkedésben a passzivitásnak több oka is lehet. Vagy, mert tényleg szellemi rövidnadrág, ahogy te is mondod, tehát felszínes, unalmas, erőltetett a kommunikációja, vagy mert esetleg már megszívta vagy csak azért passzív, mert még ugye semmilyen személyes élmény nem köti hozzád, ergo nem tud miért lelkesedni. Egyébként alapvetően balfék a legtöbb ember a kommunikációban, ennek egyik legjobb indikátora az, amikor kérdezel valamit valakitől és totálisan más, oda nem illő választ ad a kérdésre.
2017. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A legrosszabb ***** válasza:
13%
Mert lassan már mindenki az interneten éli világát, ahol elég egy kettőspont, egy nagy D betű, egy pontosvessző és egy zárójel bezárva karakter, hogy kifejezzék az érzelmeiket, hangulataikat, mondanivalóikat, aztán amikor a húsvér férfi (vagy nő) képbe kerül náluk, vagy lefagynak, s meg sem mernek szólalni, vagy kizárólag az időjárásról tudnak képletesen vakkantani pár szót, de konkrétan semmihez nem tudnak hozzáadni egy nyamvadt félmondatot sem.
2017. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az önzőség az egyik gond, a másik meg a türelmetlenség. Úgy akarnak párt, hogy csak a végeredményre koncentrálnak, a megismerés, és hasonlók nem számítanak, ahogy az ember sem, csak a funkció, szinte. Illetve még az agyi elkényelmesedés rovására is tudom írni, mióta az ember passzív befogadó inkább, és nem alkot, olvas, vagy bármi olyan tevékenység, ahol ott kell lenned agyilag, és gondolkodnod kell, azóta leszoktunk arról, hogy gondolkodni akarjunk valamiről. Vagy valakivel.


Én abból gondolom, hogy látványosan nem élvezik a beszélgetést. Jönnek az általad említett egyszavasok, a sablonkérdések... Sokszor annyira elegem van a faggatózásból, meg a miahobbidhollakszMIZUmitcsinálszmittanulsz klisékből, amik gyakorlatilag egy száraz adathalmazt szolgáltatnak, amiből egy idegen számára kezdetben semmi használható nem derül ki, mert csak a felszínt kapirgálja, hogy komolyan visszakérdezek, hogy mit fogunk tenni, ha elfogynak a kérdések... "Hát majd kérdezel te"... És egyszerűen látom lelki szemeim előtt, hogy egy ilyen "kapcsolat" 2-3 hónap után szarrá menne, pont emiatt a felületesség és a "meg nem erőltetem magam, szórakoztass és mesélj te" felfogás miatt... Ebben sosem lesz közös hang, ahogy az egyszavasokban sem. Vannak dolgok, amikre én sem tudok többet írni, mert mit mondjon az ember egy részeg haveros sztorira... Viszont ha a sokadik üzenetváltás (10 körül) után sincs harmónia a beszélgetésben, és nem pörög, azt ki is lehet szórni. Nem azért, mert az adott ember rossz, vagy valami... Hanem mert tudom, hogy nem őt keresem, nem illünk össze. Ne mondjuk már, hogy megéri időt elpazarolni arra, aki megkérdezi, mi a hobbid, felsorolsz neki pár dolgot, telibeszarja, bele sem mélyed, csak rohan tovább... Én ezt abszolút nem élvezem, márpedig a kommunikáció részben arra való. Egyébként lehetne tanulni ezt is, nekünk is tanítják a szak keretein belül, hogy hogyan kell azt kommunikálni a másik felé, hogy vele vagyunk, követjük a gondolatmenetét, és figyelünk rá, és nem kérdezzük agyon, de nem is az üres semmi van, a legtöbb embernél viszont ez természetes, feltéve, ha érdekli a másik. Ha nem, akkor vagy megerőlteti magát (ami mondjuk ismerkedésnél fölösleges energia- és időpazarlás, mert nem feladatod neked társalogni vele, ha látod, hogy abból nem lesz semmi), vagy elengedi.


Valójában az a szomorú, hogy hiába a nagy felkiáltójel, hogy "te jó ég, nem érzed, hogy mennyire természetellenes a beszélgetés, amit produkálsz?", mit csinál a jóember? Türelem, intuíció és őszinte érdeklődés helyett könyvből akar tanulni 2 nap alatt "csajozni". És kikötünk ott, hogy az a másik szerencsétlen még mindig nem egy olyan ember, mint ő, hanem valaki, akit be kell módszeresen cserkészni egy használati útmutatót követve, amit pár szakinak álcázott majom jó pénzért elad az ilyeneknek...

21L

2017. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
#8: nagyon jólk leírtad, látszik, hogy olvasott, tanult, művelt ember vagy és ez nagyon jó. Annyival egészíteném ki, hogy a legjobb, legizgalmasabb kommunikációs szituációknál nincs is szükség kérdésekre, mert egyik fél mondandójából következik a másik fél mondandója, reakciója, asszociációja stb. Szóval nem egy állásinterjú szerűség az egész, hanem laza, oldott, lendületes, energikus kommunikáció. Az a legjobb. :)
2017. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
#9 Köszönöm, és maximálisan egyetértek! :) Kérdések csak akkor kellenek, ha valóban őszinték és kikerülhetetlenek. Az az igazi, ha csak folyik az egész és jönne még és még a téma, és nemhogy elfogy, hanem egyre több, és szerteágazóbb.:) Ez már valami. Számomra ez az egyetlen, amibe bele lehet szeretni. Pontosabban, esszenciális.
2017. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!