Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit gondoltok az olyan párokró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan párokról, akik a pár valamelyik tagjának szülei melletti lakásba költöznek?

Figyelt kérdés

A férfi vagy a nő szülei mellett közvetlenül található ház megüresedik, és azt megvásárolják, odaköltöznek, felújítják(ha szükség van rá), és családot is alapítanak ott. Tulajdonképpen önállósodnak is, meg nem is. Több ilyet láttam mostanában.


Mi a véleményetek az ilyen párokról? Ilyen esetekben a köldökzsinór elvágottnak minősül már vagy még nem? :D



2017. szept. 18. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem vadidegen emberek véleménye alapján akartok döntést hozni?


Amúgy praktikus, de én nem akarnék ilyen közel lakni a szüleimhez. Ha másnak megfelel, akkor hajrá :)

2017. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Attól még, hogy a szülők mellé költöznek, miért ne önállósodhatnának? Elárulom, ritka, de vannak olyan családok, ahol annyira jó és normális a szülő-gyerek viszony, hogy a gyerekek sem akarnak minél messzebbre menekülni. Tudom, hogy ez sok embernek furcsa, de attól még, hogy ott vannak a közelben, lehet normális, független életet élni. Sőt... sztem az a legjobb, ha nincsenek 20-100 km-es távolságok. Általában azok az emberek mondják, hogy nem normális a szülőkhöz közel élni, és, célszerű minél előbb, messzebb elköltözni, akiknek nem jó, nem mély és nem normális a kapcsolata a szülőkkel.
2017. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Azt gondolom,hogy semmi magánéletük nem lesz.
2017. szept. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs ebben semmi különös. Sőt, az lenne jó, ha ez normálisnak számítana. Ha gyermeket vállal a pár, közel a segítség. És akkor sem kell messzire menni, ha az idős szülöknek kell segíteni. A generációk támogatják egymást. Ha működik, akkor idilli.
2017. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a mi házunkban élnek a párom szülei is - övék a földszint, mi meg a másik kettöt használjuk.


Semmi gond sincs belöle, mert ök is meg mi is vagyunk annyira értelmesek, hogy ez két külön család, és nem maszkálunk folyamatosan a másikakhoz. HA valamit akarunk, akkor ugyanúgy elöre szólunk, mintha idegen szomszéd lenne.


15 éve élünk így minden konfliktus nélkül.

2017. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy 127 m2-es lakásban lakunk együtt az anyósékkal, 8 éve.

Eszünkben nincs elköltözni, tökéletesen megvagyunk.

Kérés nélkül nem avatkozunk egymás életébe, mindenki teszi a dolgát. Nem mászkálunk egymás szobájába, de nem is kell.

Ott a nagy nappali, meg az étkező, ott letárgyaljuk a dolgainkat, beszélgetünk, aztán mindenki megy aludni a saját szobájába.

Az együttélés, vagy az egymás közelében élés csak intelligencia kérdése, mindkét részről.

Ezt mindenki maga dönti el, hogy alkalmasak e rá.

2017. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Én biztos nem költöznék a szomszédba.

Ritka de van akinél működik.

2017. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 14 évig éltünk úgy, hogy apu szülei egy emelettel fentebb laktak egy társasházban.

Nem volt gond, mindenki élte az életét, mindig úgy mentünk fel, hogy előtte bekopogtunk, hogy mama-papa, egy óra múlva átjönnénk. Aztán vagy mondták, hogy oké, vagy az volt, hogy inkább holnap gyertek gyerekek.

Ugyanígy visszafelé is, sosem jöttek bejelentés nélkül, és nem pofáztak bele semmibe.

2017. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A család és a pár ismerete nélkül nem ítélkeznék, mert pozitív és negatív példát is láttam. Pozitív abban az esetben, ha a párnak az a tagja, akinek a szülei közel élnek, nem anyu-apu picifia/lánya, és a családtagok nem akarnak belepofázni a pár dolgába, sem kihasználni őket. Negatív meg az ellenkezője. Utóbbi esetre sajnos láttam példát rokoni körben... unokatesóm és pasas elkezdtek építkezni, srác nem csinált semmit, unokatesóm elfáradt, erre a pasas megcsalta, mert nem ugrált körülötte 24/7... és közben a család is jól kihasználta őket.
2017. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmit, nem ismerem őket.

Az együttélés sikeressége meg tudjátok, mitől függ? A köztetek lévő kapcsolattól. Ha a szülők is a legjobbat akarják nektek, nem szemétkednek, és képesek felfogni, hogy ti már egy külön család vagytok, akkor nagyon praktikus az ilyen együttélés. Segítséget mindig lehet kérni a másiktól, de mégsem jártok egymás nyakára.


Ez azonban tényleg csak akkor működőképes, ha senki sem akar keresztbe tenni a másiknak, és mindenki éretten kezeli a témát. Több példát is tudok rá mondani, ami sikeres volt a férfi együttélése a lány szüleivel.


Házsártos anyóstól meg jobb messze menni.


21/L

2017. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!