Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van egy harmincas férfiismerős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy harmincas férfiismerősöm, azt mondja, annyira magányos, hogy előfordul, hogy magában beszél. Tényleg el lehet jutni eddig a pontig?

Figyelt kérdés

Azt mondja, "sajnos vannak olyan pillanatok, amikor a legjobb társaságom saját magam vagyok. Ide jutottam." Mikor egyedül otthon van, gyakran magában dünnyög, morog - azt mondta, annyira nyomasztó az egyedüllét meg a csend, főleg ha hosszú évek óta tart, hogy ez hozta ki belőle ezt a "személyiségtorzulást".


Szerintetek tényleg el lehet jutni arra a pontra, hogy ennyire - nevezzük nevén a dolgokat - "becsavarodjon" az ember a magánytól? Hogy nyíltan vállalja, hogy olykor már magában beszél? Egyébként teljesen értelmes, bár elég visszahúzódó, zárkózott típus, lassan 6 éve egyedül van, a külseje átlagos, de simán lehetne nője. Attól tartok viszont, hogy elindult egy olyan lejtőn, hogy innen már nem nagyon van visszaút. Szerintetek ha valaki már odáig jut, hogy magával beszéli meg az élet dolgait, annak lehet még valaha normális, épkézláb kapcsolata? Vagy ilyenkor már mindennek befellegzett? Mit gondoltok erről?



2017. szept. 26. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Miről beszélsz?

Te nem szoktál magadban beszélni? Te is mindig magaddal beszélgetsz, ő csak unatkozik és kimondja hangosan miket gondol, "játszik".

Nagyon eltúlzod az egészet. Én van amikor egyedül vagyok otthon akkor énekelek, vagy táncolok, röhögök magamon ha mondjuk olyan dolgot csinálok, akkor most én is szuper eltorzult személyiségű ember vagyok?


Elképesztően eltúloztad, és betegnek állítottad be, és túldramatizálod az egészet, hogy neki már vége, nincs tovább.

"hogy magával beszéli meg az élet dolgait,"

Te kivel beszéled meg az életed dolgait, ha nincs melletted senki?

2017. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha eleve nem a legjobb társaságod saját magad, ideje változtatni
2017. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság. Nem ettől függ, hogy ki mennyit beszél magában, vagy sem. Én is szoktam magamban beszélni (inkább angolul, mert próbálom magam kifejezni), vagy magamban énekelgetni, ha egyedül vagyok, és nem azért, mert bekattantam. Édesapám huszonéves kora óta nincs egyedül, azóta boldogíja édesanyám, aztán mindig is magyarázott, hol annak, aki mellette volt, hol magának, szórakozottan. Talán tőle tanultam el, nem tudom.


De ez nem egyenértékű azzal, mint ami pl. hallucinációknál és skizo tüneteknél jelentkezik, mert akkor tényleg azt hiszi, hogy valakinek beszél. Illetve van még pár betegség, ami során a beszédközpont kontrollja sérül, de ez azért összetettebb a random egyedüllétnél. Önmagában az, hogy valaki beszél magában/álmában, nem jelent semmit. Túl sok az önsajnáltató hipochonder, az a baj. Önmagában ebből nem tudnám megmondani, hogy ő az-e, de elég egyértelmű, ha ő ezt a dolgot egyből az egyedüllétre fogja. Inkább depis, mint kattant szerintem.

2017. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tényleg eltúlzod ahogy az első is írta.
2017. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én még "csak" 26 vagyok de velem is előszokott már fordulni...
2017. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok, a nőknél nem béna, legutóbb három hónapja voltam nővel és én is szoktam magamban beszélni.

Aminek semmi köze magányhoz, becsavarodáshoz.


Az 1. és 3. válaszolók jól leírták a dolgokat.

2017. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akinek nem saját maga a legjobb társaság, kínszenvedés lehet az élete. Én is szoktam magamban beszélni, mióta az eszemet tudom. Gondolkodásnak hívják jobb esetben.
2017. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tök normális, hogy valaki magában beszél, ha egyedül van. Ez nem becsavarodás.
2017. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is beszélek magamban.
2017. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is, bár ez lenne a legnagyobb gond
2017. szept. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!