Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezen a felfogásomon hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen a felfogásomon hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. 19 éves fiú vagyok és sajnos nagyon visszahúzódó,csendes és a szavak embere sem vagyok. Annyira visszahúzódó lettem,hogy a rokonaimon kívül senkivel sem tudok miről beszélgetni ( bár néha a rokonaimmal sem tudok miről beszélgetni ). Mivel nincsen önbizalmam ezért ismerkedni vagy csak barátkozni a lányokkal egyáltalán nem szoktam. Ha meglátok egy számomra szimpatikus lányt akkor rögtön az jut az eszembe,hogy mit is akarok én tőle és ez is eltántorít az egésztől,hogy egyáltalán ismerkedjek vele. Sohasem beszélgettem a lányokkal így sajnos ezen a téren nincsen tapasztalatom. Bevallom őszintén egyáltalán nem tudom eldönteni,hogy egyáltalán szimpatikus vagyok-e valakinek vagy sem. Ha egy lány rám néz vagy rám mosolyog és annyira elszégyellem magamat,hogy inkább elfordulok és erre egyáltalán nem vagyok büszke és utána egész nap csak azon kesergek,hogy hogyan is lehettem ennyire bamba.


A másik dolog pedig,hogy sajnos félek a nőktől és hiába szeretnék rajta változtatni egyszerűen nem megy.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Ezt a kérdésemet korábban tettem fel de sajnos azóta sem változott semmi sem. Gyógyszert is szedek,hogy ne szorongjak annyira a lányok társaságában,valamilyen szinten jót tesz mert nem vagyok a közelükben annyira feszült de még mindig ugyan olyan bamba vagyok. Azt belátom,hogy gyógyszereken nem lehet élnem egész életem végéig ezért is teszem fel a kérdésemet,hogy hogyan és merre induljak el,hogy megváltozzak mert belátom,hogy ez így nem mehet tovább.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2017. szept. 27. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust! A gyógyszerek tüneti kezelést jelentenek, a szorongásod nem fog megszűnni tőlük, csak elnyomod. Viszont a megfelelő terápiás munka segítségével csökkenhet a szorongásod, megnőhet az önbizalmad és sikeresebb is lehetsz.

2017. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Beteges ez már, nem csoda, hogy gyógyszer kell. Ha boltba eladó nő, akkor is szorongsz? Helyedbe csak úgy leszólítanék lányokat, akár idősebb nőket csak, hogy az időt megkérdezzem vagy útbaigazítást kérjek még ha nincs is rá szükségem. Csak hogy szokd a dolgot. Nem csoda lények a nők. Nem köll betojni.
2017. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszaitokat.


#1/2: Már gondolkodtam rajta,hogy szakemberhez forduljak mert magamtól nem vagyok rá képes,hogy megváltozzak. Csak sajnos az évek alatt eljutottam arra a szintre,hogy ha tegyük fel az önbizalomhiányomra azt mondaná,hogy minden este álljak a tükör előtt 10 percet és mondogassam magamnak,hogy mennyire helyes fiú vagyok úgysem hinném el mert én már elkönyveltem magamat olyannak amilyen vagyok. És emiatt nem akarom a szakember idejét és a saját időmet elpazarolni mert sajnos úgysem jutnék előrébb. Tisztában vagyok vele,hogy a gyógyszer csak átmenetileg fog szünteti meg a problémámat de ha nem szedem tovább a gyógyszert akkor újból előjönnek a problémák és ugyan ott vagyok ahol most.


#2/2: Ha boltba eladó nő, akkor is szorongsz? --> Sajnos igen és emiatt nem is nagyon szoktam boltba de még emberek közé sem járni. Az a legnagyobb igazság,hogy egyáltalán nem merek leszólítani senkit sem még ha csak segítségkérés céljából is. Egyszerűen félek a nőktől. És emiatt elkerülöm őket amire egyáltalán nem vagyok büszke.

2017. szept. 27. 18:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Èn csak azokkal vagyok ìgy, akiket vonzónak találok. Ott is leginkább azért, mert tudom hogy tudja, ès kìnos is lehet neki ez, hogy egy magamfajtának tetszik. És nem szeretnèk sitcom sorozatos "idesìtő ronda fèrfi" lenni. Ìgy szorongok, ès ecte udvariasan szenvedem vègig ezeket az időszakokat. Ott mèg nem tartok, mint Raj Kontrapali a Big Bang Theoryból.
2017. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez nem párkapcsolati, hanem mentális probléma. Hagyd a hülye dumát, szakember kell nem kifogás, miért nem mész hozzá.
2017. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!


A probléma ott kezdődik,hogy már több mint 4 éve nap mint nap több problémával kell szembenéznem és sajnos ezek hatással vannak a mindennapjaimra és a kisugárzásomra is. Ezek a problémák az önbizalomhiány,szociális fóbia,önértékelési problémák és az utóbbi időben egyre többször van pánikrohamom is és ez egyre jobban kezd aggasztani. Hiába mennénk el egy szakemberhez ha az önbizalom hiányomra azt tanácsolná,hogy álljak a tükör elé és dicsérjem meg magamat,hogy milyen helyes vagyok ha egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni amit mondok. Az évek alatt annyira elhitettem magammal nagyon sok dolgot köztük azt is,hogy egyáltalán nem vagyok helyes fiú még annak ellenére sem hiszem el,hogy már nagyon sokan megdicsértek és azt mondták,hogy biztosan nagyobb sikerem lenne a lányoknál ha bátrabb lennék de én ezt nem tudom elhinni. Nagyon el vagyok keseredve. Hiába szeretnék megváltozni és pozitívabban hozzáállni az egészhez egyszerűen nem megy és sajnos elindultam azon az úton,hogy beletörődöm az egészbe.

2017. szept. 27. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:
"tanácsolná" ne feltételezgess! Ez nem vmi fo$ viasatos "Segítség rohadtul meghíztam" műsor, ahol a tükör előtt kell mondogatnia az elhízott nőknek, hogy "szeretem magam". Ez a valóság. Menj! El! Szakemberhez! Beteg vagy. Nem szégyen. Ne a kifogásokat gyártsd, mert 5 év múlva is itt vergődsz majd, kérdvén, hogy mi csinálj.
2017. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Viszont arra készülj, hogy vagy nem lesz olcsó, vagy nem lesz jó. A normális szakemberek 10.000/alkalom alatt nem nagyon vannak, a TB szakorvos meg röhej, az itteni legalábbis pont olyan akire ráférne egy kollégája segítsége...
2017. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét.


Sajnos nincsen hozzá akaraterőm,hogy elmenjek egy szakemberhez és sajnos az anyagilag sem engedhetem (engedhetjük) meg.

2017. szept. 27. 20:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Legyél csak nyugodtan büszke. A büszke ember egészséges.


Először a természettel kellene felvenned a kapcsolatot. (A fák emberek. A ló is ember. Az ember állat is)


A te problémád nem a felsorolt maszlag, a bajod gyökere, hogy nem kapcslódsz. Nem mersz kapcsolódni, mert nem mered magad adni. Saját magad ellen vagy, nem tiszteled magad. Semmire sem tartod magad. Nincs önbecsülésed...

Miért csinálod ezt magaddal? Senkit sem lehet elnyomni, csak ha hagyja. Miért hagyod magad?


Szokj hozzá a gondolathoz. Lesz barátnőd.

Vegyél virágot, mintha a barátnődnek vennéd.


"- Szép virágot választott, a barátnője örülni fog.

- Nem, nem a virágnak fog örülni, hanem, annak, hogy tőlem kapja.

- Fiatalember, a barátnője biztos örül, hogy maga ilyen értelmes.

- Tudja, az én örömöm nagyobb, mert megismerhettem egy nálam sokkal értelmesebb hölggyel.

- Jól mondja, Aranyos. Sok boldogságot.

- Meglesz. Köszönjük. Jó egészséget."


Hazamész, és kapcsolódsz a virághoz. Leülsz elé és nézed 5-10 percig...majd.


"- Mit bámulsz?

- Te hozzám beszélsz.

- Igen, hozzád! Tetszem neked, azért bámulsz tíz perce?

- Hát...nem vagy csúnya.

- Tudod, én nem vagyok ám könnyű nöcske, mint a többi. Hiába bámulsz, nem kapsz meg.

- (Legyél higgadt, ne fordulj el)

- Ismerem a tefélédet. Nőcsábásznak tűnsz. Ne bámulj.

- (Mondj egy bókot) Szép a színed.

- Csak ennyit tudsz. Tudod hányan mondták már?

(...)


Ha ügyes vagy, a szövetségeseddé teheted. Az fontos, hogy ne sértődj meg bármit mond, csak oltogat. A természet tanít. Mindentől elleshetsz, tanulhatsz valamit. Csak fogékonnyá kell válnod a természetre.

Hülyeség? A pánikroham a hülyeség.


Ha a természet túl nagy neked, akkor kezd a kapcsolódást egy állathoz. Ki tudja, még az is lehet, hogy Suttogó vagy, csak nem tudsz róla.


Komolyra fordítva: relaxáció, mindfulness, TM

2017. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!