Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan változtassak magamon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtassak magamon, hogy eltudjam magamat fogadni olyannak amilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok és sajnos már évek óta több problémával is meg kell küzdenem nap mint nap. Az a legnagyobb baj,hogy egyáltalán nincsen önbizalmam és saját magammal sem vagyok kibékülve,egyszerűen nem tudom magamat elfogadni és szeretni olyannak amilyen vagyok. Az önbizalomhiányom miatt egyetlen egy lánnyal sem merek még beszélgetni sem. Akinek talán szimpatikus lennék nem merek odamenni hozzá,hogy beszélgessek vele mert bennem a mai napig az van,hogy mit akarok én tőle amikor úgyis sokkal jobbat érdemel nálam. És emaitt nem merek közeledni egyetlen egy lány felé sem. Elméletileg helyes fiú vagyok és már többen is megdicsértek és azt mondták,hogy ha egy kicsit is nagyobb bátorságom lenne akkor biztosan nagyobb sikereim lennének a lányoknál de én ezt egyáltalán nem tudom elhinni. Amikor megdicsérnek akkor én azt sértésnek veszem és egyáltalán nem tudom elfogadni. Az is megnehezíti a dolgomat,hogy a lányok szó szerint levegőnek néznek,mintha ott sem lennék.


Az önértékelésemre visszatérve még a mai napig is amikor belenézek a tükörbe az a 14 éves elhízott fiút látom,hiába sportolok már több mint egy éve. Egyszerűen nem tudom magamat elfogadni olyannak amilyen vagyok. Bevallom őszintén utálom saját magamat. Mindig összemérem magamat másokkal és állandóan csak a hibáimat keresem magamban utána pedig saját magamat még jobban megutálom.


Ezek a problémák a kisugárzásomon is látszanak. Soha nem vagyok boldog,soha sem szoktam mosolyogni és szerintem ezek a problémák miatt nem közeledik felém senki sem. Tisztában vagyok vele,hogy ha saját magamat nem tudom elfogadni és szeretni akkor mástól sem várhatom el,hogy szeressen.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 19/F



2017. szept. 9. 06:52
 1/4 Noblesse Oblige ***** válasza:

Olyan dolgokat kell felsorakoztatni amibe kapaszkodhatsz. Amiben jó vagy eredményes és kitűnsz az átlagból.

Pl. a sport. Nagyon jó alap.

Amit elértél eddig arra légy büszke! Sokan nem veszik a fáradságot hogy változtassanak az életükön. Te megtetted és ez egy pozitív eredmény!


A másik pedig az hogy a társas kapcsolatokat gyakorolni kell. Ha nem megy a csajozás akkor ne csajozz. Előbb szerez lánybarátokat. Akkor nem kell velük járni, és kiismerheted hogy ők hogy működnek.

2017. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon szépen köszönöm :)


A középiskola folyamán mindig benne voltam a legjobb 3 tanulóban, az érettségim alkalmával több tantárgyból is a szóbeli feleletemért kaptam dicséretet de ezek mind hiába valók voltak én ezeket nem pozitív élményként éltem meg hanem számomra nyűg volt az egész.


Hiába sportolok már több mint egy éve ennek ellenére sem vagyok magammal megelégedve,mindig csak a hibáimat keresem magamban. És lealacsonyítom magamat másokkal szemben ( pl. meglátok valakit és nem nagyobb a karja és ilyenkor elmegy mindentől a kedvem )


Az a legnagyobb baj,hogy a lányokkal egyszerűen nem megy a beszélgetés,félek tőlük. Egyetlen egy lány barátom sincsen és nem is volt. Ők soha nem keresték az én társaságomat és én sem az övékét. Egyszerűen a nőkkel nem tudok miről beszélgetni és inkább elkerülöm őket de erre egyáltalán nem vagyok büszke.

2017. szept. 9. 10:20
 3/4 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én érettségi után kezdtem újra az életem. Nekem sem volt semmi alapom a másik nemnél, egyszerűen elszigetelődtem.


Egyetem előtt eldöntöttem először lesznek barátaim a másik nemből, aztán már ha nem úgy nézek rájuk mint egy bonyolult matekegyenletre, akkor majd megpróbálkozom velük párkapcsolatra is.


Én viszont bevettem a leszarom tablettát és halál nyugalommal mentem oda hozzájuk, semleges dolgokkal. "Segítesz a háziban?", "Bocsi új vagyok itt, nem tudod merre van a...?", aztán hálásan megköszöntem és mentem tovább. Volt akivel így barátkoztam össze, ilyen olcsó trükkel... de ugyanakkor volt ebből egy barát, aki később szerelemmé nőtte ki magát és a tetejébe viszonzott szerelemmé.


Szóval adj magadnak tiszta lapot. Most ne magadat becsméreld, hanem az eredményeidre legyél büszke és kezd életed következő szakaszát ezzel a megerősítéssel!

A küldetés meg van, most már csak lépni kell! ;)

2017. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem változtatni kell magadon ehhez, mert ha MAGAD sem fogadod el olyannak, amilyen VAGY, akkor más sem fogsz magáért.


szerezz önismeretet, olvass ezzel kapcsolatos könyveket, és kis önbecsülést is.


Magadnak csak akkor felelsz meg ha a saját hibáiddal együtt szereted magad.

2017. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!