Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Képtelen vagyok hosszú távon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képtelen vagyok hosszú távon gondolkodni egy párkapcsolat esetén, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok feslett nő, aki kalandokat keres és mindig más ágyában ébred. Az ismerkedésig jutok el és amikor párkapcsolatra terelődik a téma akkor sosem érzem azt h én évekre terveznék. Egyszerűen hosszú távú terveimben nem igazán jelenik meg a párkapcsolat. Nem hiszek benne, hogy vkivel éveken át szerelemben lehet élni anélkül, hogy átvernénk egymást. Emellett sosem vonzott h idővel olyan rutin legyek a párom számára mint a fogmosás.


Tehát rájöttem, hogy mindig csak időszakokra keresek párt, akivel később mindig gondok lesznek és elhagyom. Annakellenére h ő szeret engem. Érzem h mennem kell (kb félév után).


Borzasztó, hogy egyszerűen nem tudok úgy nézni senkire mint potenciális házastárs, vagy a gyermekeim apja.


Mit tehetnék? Tudom hogy változtatni kell ezen a beállítodásomon, de nem tudom hogyan. Kérlek segítsetek :(

21L



2017. szept. 28. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes lenne felkeresned egy jó pszichológust. Tipikusan családi, gyerekkori traumák állnak a háttérben, és idővel ez csak rosszabodni fog, mert így minden kapcsolatod egy kudarc lesz, aztán 30 felett elkezd ketyegni a biológiai óra is.
2017. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
21 évesen, még nem kell párkapcsolati dolgokban életre szólóan tervezni.
2017. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyszeruen meg nem nottel fel a feladathoz, es nem talaltad meg a megfelelo embert. Nem kell aggodni, nem 45 eves ketszer elvalt no vagy.
2017. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Legfeljebb 5-10 éven belül változni fog ez. Magától, vagyis a hormonoktól.

Szerintem ne foglalkozz vele, csak ne hitegess addig senkit.


Most vagy abban a korban, hogy még simán megtalálhatod miket is keresel pontosan a párodban. 10 évvel később már nem lennél időben. Tehát nyugodtan alakíts párkapcsolato(ka)t, ismerd meg magad is, párod is. Aztán majd kiderül.

2017. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem például az se jön össze, hogy összejöjjek egyáltalán valakivel.


Alapjából véve, csak olyasvalaki lenne a párom, aki helytáll az építkezésben. Jó alapokra van szükségem, hogy összejöjjek valakivel. Sok-sok közös téma, érdeklődési kör, és igazából mindig is vonzott az, ha valaki nem a tömeget követi, és talpraesett.


És sajnos, akárki tetszett meg, egy idő után azt vettem észre, hogy a téglát a másik nem igazán szállítja, megrekedt a kapcsolat.


Akit meg már kiismersz, azt könnyen meg is unhatod.

2017. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2:


Bezeeg ha egy férfi mondja ugyanezt, akkor ő alávaló nőcsábász, aki mindig megbántja a nőket.

2017. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elkerülő kötődés, gyermekkori trauma miatt. Hellinger-féle családállításon jártál már? Menj el! Amúgy nekem is az a bajom, ami az #5-nek, csak férfi oldalon élőként.
2017. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ért volna trauma. :) Megmondom általában az illetőnek, hogy mit érzek iránta, és eléggé emocionális is vagyok. Csak tiszta játszmába megyek bele. De az például tény, hogy én több függetlenséget igénylek, mint amit egy átlag kapcsolattól elvár az ember, és gyorsabban ráunok az ellenkező nemre.

És férfiú vagyok én is, csak lemaradt.

2017. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elmondom mindenkinek, h én nehezen kötődök bárkihez és nem vagyok az a hosszú távon tervezős típus párkapcsolat téren.

Ezt elfogadják elvileg. Valójában szent küldetésük engem megtartani. Aztán belém szeretnek (vagyis kezdenek) és így még fájdalmasabb elválni tőlük.


Nekem a hosszú ismerkedés szimpatikus, de a legtőbb férfi gyorsan bele akar ugrani a párkapcsolatba. Javarészt a szex miatt. Mondván ha kimondják h párkapcsolat akkor előbb nyílnak a lábak :D Na ez sosem tetszett

2017. szept. 28. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!