Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Amikor valakinek zátonyra fut...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor valakinek zátonyra fut egy nagyon hosszú kapcsolata, miért érzi azt, hogy ezeket az éveket "kidobta az ablakon"?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom ezt itt is. Persze, amikor már jó pár éve együtt vagytok, akkor elkezd tudatosulni benned, hogy valószínűleg megtaláltad az igazit és révbe értél mellette. Nagy törést okoz, ha kiderül, hogy ez mégsem így van és szakítani kell, de a kapcsolatban elkövetett hibák szolgálhatnak tanulságként és emberileg is lehet fejlődni általuk. Ezek azért nem elhanyagolható szempontok.


Ti hogy látjátok ezt? Nálatok is volt már, hogy a hatalmába kerített ez az érzés egy hosszú kapcsolat lezárása után? Vagy bennetek milyen érzések kavarognak ilyen helyzetben?



2017. okt. 11. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Volt.

Bánat, undor,gyűlölet, szeretet,jó, rossz. minden eszembe jut és hatalmába kerít, de most leginkább az ártó szándék dolgozik bennem... És azt hiszem h most az egyszer engedek a kísértésnek és levezetem az összes felgyülemlett feszültséget ezen a valakin.(nevezzük szörnyetegnek)

2017. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Mert rossz a nézőpont, és ilyenkor az ember a veszteséget nézi, nem az életutat.


Én is úgy tartom, hogy a kapcsolat vége nem a világ vége egyben. És nekem sokkal fontosabb, hogy a kapcsolatból megmaradt szép emlékek tapasztalatok pillanatok ott maradnak velem, engem gazdagítanak, és más (ha nem is épp jobb) emberré tettek. Úgy jött ki, hogy nem tudjuk együtt folytatni, de ettől én még biztos nem cserélném el azokat az éveket.


Az sokat árnyal a dolgokon, ha pl. az egyik fél csak hülyítette a másikat évekig, vagy épp valamilyen formában terrorban tartotta, de akkor is büszkén tovább kell lépni, hogy kijutottál onnan, annyival erősebb és tapasztaltabb lettél.

Meg kell fogni a lezárásnál a haladást segítő konklúziókat, élményeket, és építeni tovább az életünket.

2017. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
természetesen van haszna ennek az időnek ha az ember le tudja vonni a tanulságot de sokszor sok jó embert taszítunk el az akkori parunk miatt legtöbbször észre sem vesszük, van hogy szinte nem is élünk csak hogy a másik boldog legyen és csak később vesszük észre hogy mit vesztettünk
2017. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első gondolatom nekem is ilyen volt, aztán próbálok a jó oldalára gondolni hogy mennyit tanultam és tapasztaltam meg, de amiért elpazaroltnak érzem az az hogy egyrészt nem léptünk előbb, másrészt engedtem a dolgokat idáig fajulni.

F25

2017. okt. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!