Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy rengeteg lány/nő nem is a pénzre hajt konkrétan, de elvárja, hogy egy férfi diplomás legyen, még akkor is ha nem keres sok pénzt?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen diplomasznob csajt ismerek, akik elvárják egy férfitól, hogy legyen diplomája. Olyat is ismerek aki büszke a pasijára, hogy ő ilyen meg olyan egyetemet végzett, holott nem is ért semmihez, nem tudott elhelyezkedni a szakmájában (nem is piacképes a szakma), és még a szüleivel is lakik, de ő az isten mert diplomás.

Ezzel egyidőben például egy gázszerelő vagy villanyszerelő vállalkozót aki megkeres 400 ezer forintot, azt meg sok sznob nő elvből lenézi, mert "csak egy munkásember".

Mivel lehet magyarázni ezt a logikátlanságot? Miért van az, hogy a legtöbb nőnél a papír teszi az intelligenciát és az értelmességet?


2017. okt. 24. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen diplomasznob csajt ismerek=három nő kb.
2017. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen jellegu kerdesek feltevoit elkuldenem valami "A statisztika alapjai" c. eloadas sorozatra, hogy vegre megertsenek alapveto jelensegeket, es abbahagyjak az ostobasagok kerdezeset.
2017. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%

Én is elvárom, és lexarom, hogy neked erről mi a véleményed.

A te környezetedből felhozott példákkal ellentétben a KSH adatai alapján a diplomások jelentősen többet keresnek, és az IQ és iskolai végzettség között is erős összefüggés van.

2017. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán mert a csajok maradnak otthon a bébibabókákkal, mikor szaporodnak.
2017. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%

Igen, mivel az IQ csak bizonyos képességeket mér, mint térlátás, matematikai feladatok megoldása. :) A valós intelligenciához köze sincsen. Nem a matekhoz kell okosnak lenni, hanem az élethez kiscsillag. (Egy szintén diplomás)

Bár egy ilyen nőt sem ismerek, de el tudom képzelni, hogy vannak. Nekem speciel azért kellett diploma, mert nőként nem igazán tudnék se gázszerelőként, se ácsként elhelyezkedni. :) Viszont párom szakmunkás, ő is 300 ezreket szokott egy-egy munkából hazahozni. Igaz én sem keresek sokkal kevesebbet, de ez nem a diplomám miatt van, hanem a munkatapasztalatom miatt. Számomra az az elvárás, hogy az élethez legyen intelligens. Hogy építse a karrierjét, életét, értsen valamihez. Remélem, hogy ezzel a normális nők többsége így van. Sajnos kevesen vannak tisztában a mai munkaerő keresleti trendekkel, meg hogy mire is van szükség egy jó meló megszerzéséhez. De ez van, annál több jut nekünk, meg a "csak egy munkásember"-nek. :)

2017. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3: diplomának leginkább a seggel van összefüggése, még műszaki pályán is. Közel 100 informatikai interjút tartottam, volt ott minden, időre végző, 7-8 év alatt végző, kibukott, bele se kezdő. Papír kapcsán korrelációt csak az arc nagyságával láttam, a szakmai hozzáértéssel, intelligenciával nem.
2017. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azért volt fontos a diplomás pár, mert annyival több közös van bennünk. Ez lehet, hogy most már nem lenne releváns, nem tudom, a randizós időszakomnak véget vetettem még az egyetem alatt, de amíg tanultam, addig volt olyan párom, aki középiskola után egyből dolgozni kezdett, és bizony sok konfliktust okozott kettőnk között ez a különbség- teljesen mások voltak fontosak akkoriban az életcéljaink (nekem a diploma megszerzése, neki meg az aktuális életfeltételeinek megteremtése), nem tudta megérteni ha vizsgaidőszakban nem vagyok annyira elérhető, mint korábban, én nem igazán értettem meg, ha váratlanul többet/máskor kellett dolgoznia, mint azt előre terveztük volna. Na meg a kisebbségi komplexusa sem tett sokat hozzá a kapcsolat sikeréhez. Egy olyan párral valahogy könnyebben megértettem magam mindig is, aki ugyanazokon megy/ment keresztül, mint én- aki ugyanúgy érti egy-egy vizsgaidőszak súlyát, a folyamatos stresszt és úgy általában az ezzel járó minden gondolatot és már volt ebben az élethelyzetben. Függetlenül attól, hogy mit tanult. Arról nem is beszélve, hogy azért seggelés ide vagy oda, igenis kell kitartás meg céltudatosság ahhoz, hogy az ember megszerezzen legalább egy diplomát. Nem azt mondom, hogy a szakmunkások, kétkezi munkások bármiben is rosszabb emberek, butábbak, akármi lennének egy diplomásnál, én csak azt mondom, hogy számomra (szerintem) alkalmasabb pár egy olyan valaki, aki hasonló életutat járt be, mint én, és nagyjából ugyanolyan idősen ott tart az életben, ahol én, nem egymásra kell várnunk ilyen-olyan célok megvalósításához. Nekem speciel ezért volt fontos/plusz pont a diploma, semmi egyéb mögöttes gondolat nem volt mögötte.
2017. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!