Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Én vagyok a bunkó vagy mások...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a bunkó vagy mások sem akarnának hosszútávú kapcsolatot egy olyan nővel, aki pontosan tudja, hogy értelmetlen diplomát végez?

Figyelt kérdés

Nem csak a pénz miatt, hanem a hozzáállás miatt is. Maga a hozzáállása olyan, hogy le van szarva majd csak lesz valahogy, ha mást nem akkor majd a párom megoldja az anyagiakat. Esetleg a szülők még sokáig támogatnak. Ettől a hozzáállástól hányok.

Ez arról jutott eszembe, hogy randiztam pár hónapja egy olyan csajjal, aki még bele sem kezdett az egyetembe, csak felvették bölcsész karra. És amikor ez szóba jött, akkor tett egy humoros megjegyzést, hogy tudom, mi az a bölcsész, diplomás munkanélküli és ezen így kacagtunk. Nevetni jó volt, meg mondom rövid távú barátnőnek vagy egyéjszakás kalandnak jók az ilyen lányok. De tulajdonképpen mi a nevetséges abban, hogy tanulok majd évekig valamit aminek pontosan tudom, hogy nincs értelme. Hogy utána mi lesz azt meg leszarom. Mindezt valaki más által megteremtett pénzen.

Én vagyok a bunkó, vagy HOSSZÚTÁVRA, tehát feleségnek másnak sem kellene ilyen csaj? (Mondom, kalandnak tökéletesek)


2017. okt. 29. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, már megint ezek a bölcsészes kérdések...akadj már le erről a témáról. Legalább továbbtanul, sokan még arra sem képesek(vagy nincs is rá lehetőségük). Ha nem tetszik neked a munkához való hozzáállása, akkor minek foglalkozol vele? Ezzel csak magadat minősíted és inkább provokálni akarsz.


Érdekes, ha pedig egy lány írná ide, hogy csak extramenő diplomával rendelkező pasival jár, akkor egyből golddiggernek van tituálva.

2017. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Hát ha egy nő ilyet mondott a tanulmányidra az vagy irigy, vagy kisebbrendűnek tartja magát, de bármelyik is, akkor is eléggé faragatlan egy beszólás. Magát minősíti vele.Veled semmi baj nincs. Jól jöhet még az a diploma.
2017. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kérdés nem csupán puszta provokáció volna,csak annyit írnék rá,hogy te is egy vagy a sok felszínes majom közül.Ami a te problémád,nem a csajé.
2017. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a kérdezőt visszautasította egy dögös bölcsész lány és így próbálja kiélni a bosszúját :D

Amúgy megsúgom, hogy a bölcsészkaron igen kevesen végeznek büfészakot, a többség ugyanis nyelvi szakokra jár, ami által tolmácsok, fordítók, diplomaták, nyelvtanárok lehetnek és ez mind jól fizető és sok-sok tanulást igénylő,becsülendő szakmák. Úgyhogy nem kéne általánosítani és minden bölcsészkarost ledegradálni. Plusz amúgy sincs semmi közöd hozzá, hogy ki mit tanul, ettől senki sem lesz értékesebb vagy értéktelenebb ember.

2017. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg helyre el lehet menni bölcsész diplomával, tanárnak, pszichológusnak,tolmácsnak, hr-esnek, multi cégekhez, állami cégekhez, szociológiai intézetbe, múzeumba, galériába, képtárba, színházba,utazási irodába, illetve egy diploma után is lehet még bármilyen tanfolyamot végezni. Aki bölcsész diplomával mekiben dolgozik, az érettségivel is ott dolgozna. Akadjatok le erről, a kérdező meg egy idióta
2017. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Már megint kezdődik?

El lehet jól is helyezkedni bölcsészdiplomával.

Neked mi bajüd, hogy rendszeresen ócsárolod itt a bölcsészlányokat?

2017. okt. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
csak viccelt. Önirónia. Tudja, hogy a társadalom szemében mit jelent bölcsész diplomát szerezni, tisztában van a hátrányaival, de ez nem jelenti azt, hogy a párján vagy a szülein akar élni egész életében és meg se próbál majd munkát találni és csak azért akar diplomát hogy legyen papírja...Nem is értem miért vonsz le ilyen következtetéseket egy viccből.
2017. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Hogy belecsempésszünk egy kis munkaerőpiacot is a dologba, az, hogy milyen szakon diplomázol számít a legkevésbé a jövőbeli munkavállalásodat illetően. Alapvetően én olyannal nem jönnék össze, aki állandóan azon aggódik, hogy "jajj mi lesz x év múlva, hogy fogok így munkát találni" stb. Mert tényleg lesz valahogy. Aki életrevaló az úgy is megoldja akármilyen szakon is diplomázik.
2017. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy megsúgom, hogy sok munkahely inkább a nyelvtudást értékeli, ami számos bölcsésznek megvan. Ezenfelül nemrég hirdettek meg egy projektmenedzseri állást, ahol mindegy, milyen diplomád volt, csak legyen.


Egyébként lehet, hogy neki nem fölösleges. Ha őt valóban érdekli a téma, akkor miért nem lehetne régész például? Sokkal jobb társaság egy olyan emberi, aki szereti, amit csinál, mint az, akin látszik, hogy sikít, ha közeleg a hétfő.


22/N

2017. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem az összes bölcsész ismerősöm teljesen más munkát végez, mint amit tanult. Plusz 3 évig egy anglisztika szakos lánnyal laktam és nevetségesen kevés tanulással végezte el színötösre. Miközben mi a nehéz szakokon szívtunk.


Nekem semmi bajom azokkal akik rátermettek és szakmai munkát végeznek, elhivatottan... de azért nem jellemző, hogy garantált szakmai elhelyezkedés a kimenet, mint mondjuk egy mérnök, jogász, orvosnál.


Ja és én is nem egy olyan bölcsészlánnyal találkoztam, aki pontosan tisztában volt vele, mennyit "ér" ez a tömegképzés. Ennek ellenére csinálta, csak mert egyetem, meg buli.

Sőt több olyannal is találkoztam aki csak a diploma flash miatt csinálta, mert komoly szakra nem volt szorgalma/önbizalma/esze... de azért egy diploma kell mégis, így a legegyszerűbb út ez volt. Többen a felénél ott is hagyták. Ennél már akkor inkább egy jó szakma, és önálló műveltség megszerzése.

2018. jan. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!