Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak, ti mi alapján döntite...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti mi alapján döntitek el, hogy mennyire számítotok jóképűnek?

Figyelt kérdés

Egy nő élete során rengeteg bókot kap, ők ebből tudnak táplálkozni, önbizalmat építeni. De egy férfinak senki sem bókol, egy nő sem mondja, hogy "tök jóvágású pasi vagy". Ez felveti a kérdést: egy férfinak saját magától kell tudnia, hogy mennyire számít jóképűnek? Belenéz a tükörbe és tudja "osztályozni" saját magát? Vagy hogy működik ez?


Társkeresőkön is sokszor írják magukról a pasik, hogy "jóképű srác vagyok", "helyes srác vagyok", stb. Ezt mi alapján állapítják meg, hogy jutnak erre a következtetésre? Vagy ez csak a jól csengő marketing része?



2017. nov. 2. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem én döntöm el, hanem a nő, akivel ismerkedem.
2017. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem halmoznak el minden nőt élete során bókokkal, és lányokat is ugyanúgy csúfolnak általánosban (engem pl azért csúfoltak ötödikben, mert nem borotváltam a hónaljam. 11 évesen.) Ráadásul mindenhonnan kapjuk, hogy az igazi nő ilyen meg olyan, a női magazinok tele fogyókúrás tippekkel, divattippekkel, mit vegyél fel/hogy álljon a hajad/milyen sminked legyen, hogy tetszél a férfiaknak, borotváld mindened mert fujj milyen ha egy nő szőrös.



Unom, hogy ez egy általános tényként van közölve, hogy minden nő után epedeznek a férfiak, ez nagyon nincs így. Meg lehet nézni, milyen sok testképzavaros nő van.

2017. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 De ha ismerkedsz, már eleve el kell tudnod magad helyezni a jóképűségi skálán, hogy nagyjából be tudd határolni, milyen nőknél próbálkozhatsz, kiknél lehet esélyed. Ez is az egészséges önbizalom része, amit a nők el is várnak tőlünk.
2017. nov. 2. 11:08
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

>De ha ismerkedsz, már eleve el kell tudnod magad helyezni a jóképűségi skálán, hogy nagyjából be tudd határolni, milyen nőknél próbálkozhatsz, kiknél lehet esélyed.


Ezt csak addig hittem így én is, amíg nem volt önbizalmam. Most már van, és ez a skálázgatás teljesen értelmetlennek tűnik. Nincs olyan nő, akit "túl jónak" vagy túl szépnek tartanék magamhoz, nincs olyan, akinél ne mernék "bepróbálkozni", ha arra kerülne a sor. Függetlenül attól, hogy hogy nézek ki.


Akit mindig dicsérnek, az folyamatos külső megerősítést kap, így az önképe is jelentős mértékben ezen fog alapulni. Ha nem kapja meg a külső megerősítést, szenvedni fog. Akit nem dicsérnek, az kénytelen megpróbálni belső validációt találni. Én ezt csináltam a húszas éveim elején. Megismertem magam, az értékeimet, hibáimat, internalizáltam, és folyamatos kíméletlen önkritikával élek azóta is. És működik.

2017. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Mondta már nő, hogy "kibszott jóképű" vagyok. :D Amúgy meg nem érdekel különösebben, tapasztalom, hogy az aktuális kisugárzás kérdése főleg, hogy mennyire látnak mások vonzónak.
2017. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Annál a nőnél próbálkozom, aki tetszik és szimpatikus. A skálázást meg a kategóriázást meghagyom másoknak.
2017. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Belenézek a tükörbe, ha az arcom nem deformált, nincs egy furcsa vonásom, a fogaim rendben vannak, nem kopaszodom, a bőröm többnyire sima, akkor már annyira ronda nem lehetek nemde ? A többi ízlés dolga, de akinek ez tetszik simán rám mondja, hogy jóképű. Aki meg nem, annak nem én vagyok a zsánere, de nem leszek attól én szebb vagy csúnyább, hogy mit gondolnak rólam mások.

31/f

2017. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Általánosságban véve a visszajelzésekből. Nekem mondták már, hogy helyes vagyok, de a magasságom miatt pedig azt is mondták már, hogy kicsi/aranyos vagyok (ami mindent jelent csak jót nem), így a kettő átlagából nagyjából el tudom dönteni, hogy milyen szinten állok vonzalom tekintetében (sehol). A csajok nem szoktak megbámulni, de mérget veszek rá, hogy 10 centivel magasabb pasiként sokkal nagyobb érdeklődést mutatnának irántam (170 vagyok). De alapvetően lehet azt érezni, hogy mennyire vagy vonzó és én úgy gondolom, hogy annyira a visszajelzések sem kellenek ehhez (persze azok meglétével lehet tisztán megbizonyosodni a tényekről).
2017. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bagyon begyszerű. Bánézek apára, hm, micsoda férfi! Ránézek öcsire, hm, micsoda férfi. Ránézek nővéremre/hugomra, hm micsoda férfi. Ránézek anyára, hm, micsoda nő! Ilyet akarok! Sikerülhet? Apának is sikerült, nincs gond.

Ennyi. Nem kell túlkomplikálni, nem vall értelmes gondolkodású személyiségre.

2017. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mikeXxX ***** válasza:
Szerintem tévedsz én már kaptam jó pár bókolást pedig szerintem azért vannak sokkal jóképűbb férfiak is nálam és nyilván a napi szemezések száma is ameddig magas addig nem hiszem hogy csúnya lennék de ezt biztos nem írnám ki valahová mert az egofényezés lenne amit sok nő tesz ismerkedés címszó alatt egy társkeresőn .
2017. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!