Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolkodik úgy sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolkodik úgy sok férfi, hogy számára "megalázó" dolog egy nőnek udvarolni?

Figyelt kérdés

Sok pasi szokta ezt hajtogatni: "én egy nő kedvéért se megyek le kutyába", "én nem fogok előtte megalázkodni", "nem fogom kiröhögtetni magam", stb... Miféle agyament gondolkodás ez? És a baj az, hogy terjed, mint a pestis...


Nem gondolnak bele, hogy amit ők "megalázkodásnak" vesznek, az egy nő szemében romantikus "hőstett" lehet és a férfiasság kihangsúlyozása? Egy nő szívéért keményen küzdeni kell - miért "derogál" sok férfinek ez a munka?


Szerintetek miért alakulhatott ez ki? Csak arról lehet szó, hogy ezek a pasik még sosem voltak igazán szerelmesek(én erre tippelek)? Miért gondolják, hogy az udvarlás során ők alárendelt szerepkörbe "kényszerülnek"? Hallottak ezek a pasik már arról, hogy romantika és lovagiasság? :D


Ez nagyon elkeserítő. Sok nő még ma is szeretne királynő lenni, akinek a kegyeiért a királyfi küzd teljes erőbedobással. De kiveszett a pasikból ez a fajta hozzáállás. Mi eredményezte ezt, mit gondoltok?



2017. nov. 6. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Sok könnyűvérű nővel volt már dolgom,és nem hiszem hogy már belefutok olyanba aki ezeket értékelné
2017. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sunshinedoll ***** válasza:
30%

Azt, hogy valaki nagyon megbántotta a kis törékeny lelküket.


Nem nagyon izgatnak az ilyen pasik, mert szerencsére sok olyan van, akinek nem derogál kinyalnia a nagy s-ggemet :D

2017. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Gyanítom azért, mert rossz típusú nőknél próbálkoztak, azok meg igenis tehetik olyan élménnyé az udvarlást, hogy megalázásnak lehessen gondolni. Volt pl. egy egyetemi tanulócsoportunk (nem barátok voltunk, hanem egy projektmunkára osztottak be minket együtt)... minden srác, aki összetalálkozott velünk, arra az egy szem lányra hajtott rá, aki már első látásra is egy hatalmas tapló flegma p...a, csak ő volt a legmodellalkatúbb... hát persze, hogy az ilyen elküldi a búsba. Meg a hasonló flegma luxy p...ák.


Viszont rengetegen vagyunk nők, akik nem alázzuk meg azt sem, aki nem tetszik nekünk. Az meg más kérdés, hogy vannak maguktól nagyon elszállt férfiak, akik a "nem"-et is megalázásnak veszik... szerencsére azért van rengeteg férfi, akinek még nem derogál udvarolni.

2017. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: ha ki akarom fejezni az érzéseimet egy nő iránt, akkor gyakorlatilag nem érdekel, hogy ez most megalázó, vagy sem, vállalom simán. Utólag sem bántam meg semmit sem, pedig volt pár szitu ami ma már így cikinek számít, de nem baj. :)
2017. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A legrosszabb ***** válasza:
86%

Egy. Küzdeni nőért? Mármint úgy értve, hogy küzdeni egy alapból érdektelen nő figyelméért? Nyomulással keltsem fel az érdeklődését? Erőltessek egy ismerkedést? Vagy netán keressem akkor is, ha nemet mond? Na ja, persze, aztán néhány alkalom után bilincsben visz a jard zaklatásért.


Kettő. Nem kellemes érzés, amikor a kiszemelt csaj ismerősi körében terjed a pletyi, hogy "figyelj már, ott az a balek, aki meg akart ismerni engem, pedig ha tudná, hogy esélye sem volt nálam", aztán véletlenül pont magamra ismerek a hír hallatán. Eleve buktad a kiszemelt csajt is, meg vagy minimum egy tucat nőismerősét is, nehogy a csaj barátnője nővérének a munkatársánál is kezdeményezni merjek, gyorsan el kell kaszálni "dögöljön meg a szomszéd lova is" alapon. Kikerülésképpen nálam bevett szokás, hogy mindent felgyújtok magam mögött, így probléma volt, nincs.

2017. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Amiért a nőknek derogál udvarolni egy férfinak- Mert nem összeegyeztethető az egyenlőségről hangoztatott elvekkel.
2017. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
33%
Akinek az megalázó, hogy egy nőért tenni is kell valamit, nem csak várni a sült galambot annak nem való párkapcsolat. Én elhiszem, hogy vannak akik beleuntak ebbe az egészbe, de ettől függetlenül ez még nem általános dolog. Egyszerűen csak rossz helyen próbálkoztak.
2017. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Egy nő szívéért, kegyeiért kűzdeni kell?

Ezzel nem értek egyet, hogy a pasinak mindenáron tepernie kell a kiszemeltnél (még ha passzív is az adott nő).

Persze annyi igazság van a dologban, hogy a férfinek kell kezdeményezni de utánna mindkét félnek 50-50%-ot bele kell adnia, hogy kapcsolat jöjjön létre köztük.

2017. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Na akkor nézzük sorban:


"Sok pasi szokta ezt hajtogatni: "én egy nő kedvéért se megyek le kutyába", "én nem fogok előtte megalázkodni", "nem fogom kiröhögtetni magam", stb... Miféle agyament gondolkodás ez? És a baj az, hogy terjed, mint a pestis... "

Mi a baj? Az, hogy valaki nem akar megalázkodni? Ha megtenné, azzal pont a róla addig kialakult férfias képet rombolná le.


"Nem gondolnak bele, hogy amit ők "megalázkodásnak" vesznek, az egy nő szemében romantikus "hőstett" lehet és a férfiasság kihangsúlyozása? Egy nő szívéért keményen küzdeni kell - miért "derogál" sok férfinek ez a munka?"

Attól, hogy a nő ezt "hőstettnek" véli még a férfi számára megalázkodás. Természetesen nem a normális udvarlásra gondolok, hanem a túlzottan nyálas férfiatlan romantikus műmájerségre. Ezzel ugyanis a férfi pont azt sugározza, hogy "bár nem ilyen vagyok, de érted akár ezt is megteszem"----> tehát érted lemegyek kutyába is ha kell. Innentől pedig nem két egyenrangú fél kapcsolatáról beszélünk.


"Szerintetek miért alakulhatott ez ki? Csak arról lehet szó, hogy ezek a pasik még sosem voltak igazán szerelmesek(én erre tippelek)? "

Én meg arra tippelek, hogy a nők akartak egyenjogúak lenni, ennek pedig bármennyire nem tetszik árnyoldalai is vannak.


"Miért gondolják, hogy az udvarlás során ők alárendelt szerepkörbe "kényszerülnek"? Hallottak ezek a pasik már arról, hogy romantika és lovagiasság? :D"

Talán mert így van? Magával az udvarlással már kinyilvánítja az adott nő iránti vonzalmát, ami természetesen nem minden esetben kölcsönös. Egy korrekt elutasítással még nem is lenne gond (egy egészséges önbizalommal rendelkező férfi tudja ezt kezelni), viszont sok nő nem elégszik meg ennyivel, még meg is alázza különböző módokon. Egyszerűbben leírva a férfi sebezhetővé teszi magát és a nő dönti el, hogy ezzel mit kezd. Sajnos az utóbbi időben nagyon sokan visszaélnek vele.


"Sok nő még ma is szeretne királynő lenni, akinek a kegyeiért a királyfi küzd teljes erőbedobással. De kiveszett a pasikból ez a fajta hozzáállás. Mi eredményezte ezt, mit gondoltok?"

Naná, hogy szeretne:). Sok férfi meg azt szeretné, ha fűszoknyás 18-20 éves lányok táncolnának körülötte lesve minden kívánságukat. De valahogy a nőkből kiveszett ez a fajta hozzáállás. Hogy mi eredményezte ezt? Ugyanaz, ami az általad leírtakat is, úgy hívják, hogy egyenlőség.

2017. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!