Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy a szerelem/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a szerelem/párkapcsolat ennyire képmutató/szélsőséges módon tud megjelenni?

Figyelt kérdés
Egyrészt sokaknak a boldogság, a szépség, a természetesség és a valós értékek jutnak róla eszébe, mindeközben meg teljesen nyilvánvaló, hogy a társkeresés elsősorban nem más mint egy genetikai szelekciós folyamat, ahol a szépek (magas, izmos jóképű pasik és csinos, vékony szép lányok) egymásra lelnek, a kevésbé szépek pedig próbálnak küzdeni és kompromisszumot kötni szintén kevésbé szép társaikkal, ami viszont a fenti állításokkal - miszerint a szerelem a harmónia és a boldogság szinonimája - szemben abszolút ellentétes, mert egy érdekkapcsolatban a felek sosem lesznek boldogok, hiába mutatják a külvilágnak önigazolásképpen. Az átlag alatti emberállomány (alacsony, ronda/sovány stb. emberek) pedig a szelekciós folyamatok révén már teljesen a periférián kívülre esnek, így ők szintén az idilli képben ábrázolt "társkeresés" áldozatává válnak. És ne gyertek a belső értékekkel, mert pl. az imént tett fel egy kérdést ezzel kapcsolatban egy kolléga és ott is megmondták a tuti őszinte válaszokat. A belső értékek csak sokadrangúak, ennyi. És ez az egész képlet akkor válik teljessé, ha még idesoroljuk az egzisztencia és pénz faktorát, ami aztán tényleg megborítja ezt az eszményi képet a "szerelemről" és "párkapcsolatról". A világ talán legigazságtalanabb/legképmutatóbb dolga, ennél még a gazdag-szegény ellentét is igazságosabb, mert ott legalább egy jó ötlettel és bátor vállalkozással a szegény embernek van esélye kitörni, de a szerelemben csakis az ösztönök és gének játszanak főszerepet, ami ellen nem lehet semmit sem tenni.

2017. nov. 13. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez az elméleted igaz lenne, akkor már régen kihaltak volna a szerinted nem jó geneteikával rendelkezö emberek, mert pár híján nem tudtak volna szaporodni!


Itt a "tutti" válaszokat a hozzád hasonló nyavalygó lények "mondják meg" és ezzel csak a saját tehetetlenségüket akarják megmagyarázni!

2017. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Az ember társas lény ezért erősebben kötődik egy kompromisszumkapcsolathoz, mint hogy egyedül legyen. Állítom az emberek túlnyomó többsége belül legmélyen nem érez igazi boldogságot és pont ezért van annyi félrelépés/csalás, mert ha jön egy jobb hús, akkor az ösztönök működésbe lépnek. Az emberek csak kis hányada rendelkezik olyan külsővel, amely tudatában, mondjuk egy csajnak eszébe sem jutna a félrelépés.
2017. nov. 13. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Imádom, amikor egy tudományosnak ható maszlaggal próbáljátok megmagyarázni a saját sikertelenségeteket.


22/N

2017. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1: Szóval nagyon félreértetted a kérdést, nem a szaporodáson van a hangsúly, hanem a feltétlen őszinte szerelemről, ami csak kevés embernek adatik meg.
2017. nov. 13. 14:29
 5/11 A kérdező kommentje:
#3: Persze, mert gondolom te is egy csinos, nőies, dekoratív csajszika vagy, akinek a pasija legalább 175/180 magas és 70-80 kiló férfias vállakkal és markás arcvonásokkal. Te is képmutatónak tűnsz, de gondolom egy vékony 170-es sráccal te sem jönnél össze (mint ahogy a nők túlnyomó többsége sem).
2017. nov. 13. 14:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy mindenkinek más az ideál? Én pl mindig is a vékony srácokért bolondultam, akik a legjobb barátnőmnek pl "bottal se" kategóriák - én meg az ő álompasijait tartom rendkívül unszimpatikusnak.

Abban igazad van, hogy sok a látszatkapcsolat, de azért nem ennyire, sőt, nem is egyértelműen az átlag alatti emberekre jellemző, sőt, nem olyan sok az "átlag alatti" ember, mint gondolnád.

Az én páromnak pl van egy mozgásszervi problémája, vannak akik szerint emiatt átlag alatti, és elhajtják/kiröhögik, nekem meg kifejezetten bejön ez a tulajdonsága (is).

Szóval van némi igazság abban, amit írtál, de nem így néz ki azért, nem ilyen fekete-fehér...

2017. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem mondanám magam dekoratívnak, sajnos van rajtam felesleg. Az arcom sem a legszebb.


Szóval ezt benézted. :)

2017. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami. Értem, hogy mire gondolsz. Ennek ellenére meg lehet találni a szerelmet, nem tipikus "jópasiként" is. Az, hogy valaki társadalmi nyomás hatására megy bele kapcsolatba és kompromisszumot köt, az az ő dolga. Nem muszáj beállni a sorba. Ez a 170 centis dolog meg abszolút baromság. Az pont jó magasság. Én 185-ként már-már kényelmetlenül érzem magam néha. Haverom 170 körül van és több nője volt mint nekem, mert jobban helyén van az önbizalma.
2017. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert emberek nagyon nagy hiányossággal tudnak élni.


Amit leírtál, egyszerűen csak nincs úgy.


Tanulj.

2017. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Önbizalom és kisugárzás az egész dolog.

Nekem is van olyan ismerősöm,akinek kövér létére több nője volt,mint nekem.Neki jó dumája van és magabiztosabb kisugárzása is.

(Pedig én pont magas és vékony srác vagyok.)

Valószínűleg nekem a kisugárzásommal lehet baj,de ettől függetlenül mégis tetszek pár lánynak mégis.

2017. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!