Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nagyon félek a lányoktól és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon félek a lányoktól és egyáltalán nem merek ismerkedni. Így soha sem lesz senkim sem?

Figyelt kérdés

Nagyon félek az ismerkedéstől mert nagyon gátlásos vagyok és sajnos saját magammal sem vagyok igazán megelégedve. Az önbizalomhiányomnak köszönhetően úgy állok hozzá, hogy mit is akarhatok én egy lánytól. Nincsen tapasztalatom az ismerkedés téren mert a 19 évem alatt egyszer sem ismerkedtem senkivel sem sőt még a lányokkal sem beszélgettem. Nagyon szégyenlős vagyok és ha esetleg rám néz egy lány rögtön másfelé nézek mert annyira zavarba jövök. Unalmas embernek tartom magamat ezért személyesen és interneten keresztül sem ismerkedem senkivel sem. Úgy érzem, hogy miről beszélgetni a lányokkal. Másfelől pedig azt vettem észre, hogy nem érdeklek senkit sem. Sajnos a negatív gondolataim nagyon meggátolnak az egész ismerkedésben de nem tudom őket legyőzni.


Milyen tanácsokat tudnátok adni, hogy legyozhessem a gátlásaimat?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2017. dec. 11. 16:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez a szitu velem, csak én már 24 vagyok. Egyrészt én is elégedetlen vagyok magammal (alacsonyság, soványság), ami az önbizalmamat hazavágja másrészt szerintem veled is az a baj, mint velem. Unalmas vagy és gyenge érzelmi intelligenciád/gondolatvilágod van, emiatt ha akarnál se tudnál csajokkal ismerkedni. Én is egy kezemen meg tudnám számolni eddig hány lánnyal beszélgettem, de ez nem amiatt van, mert félek tőlük, hanem egyszerűen képtelen lennék előrukkolni legalább 1 olyan témát, amiről 1,5 percnél hosszabban tudnánk beszélni. És az pedig köztudott, hogy a csajok gyűlölik az olyan pasikat, akikkel nem tudnak beszélgetni és nem tudják őket szórakoztatni. A szemükben egy unalmas pasi egyenlő a totálisan senkivel. Srácokkal még csak-csak el tudok hülyeségekről dumálni, de egy csaj teljesen más élőlény. Ha nem érted meg a lelküket és érzelemvilágukat, akkor levegő vagy a szemükben. Azt tudnám tanácsolni, hogy nézz sorozatokat/filmeket, hallgass zenéket orrba szájba és kezdj el valami olyan sportot, amiről vagy sokat lehet beszélni vagy társakra leszel utalva (floorball, tenisz akármi, amit nem tök egyedül űzöl). Azt követően pedig, hogy kialakult az érdeklődési köröd/gondolatvilágot, menj el egy közösségbe (állatmenhely, alapítvány, önkéntes szervezet) és azután már kellene akkora önbizalmadnak lennie, hogy magabiztosan tudj beszélgetni egy csajjal. Ne feledd, hogy ők gyűlölik, ha valaki untatja őket.
2017. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.


# 1/11: Azért félek mert egyáltalán nincsen tapasztalatom,hogy hogyan is kell beszélgetni a lányokkal. Sokszor még a fiúkkal is nehezen tudok beszélgetni nemhogy a lányokkal.


# 3/11: Bízom benne,hogy változni fogok mert még nagyon fiatal vagyok. De ha jól belegondolok sajnos az utóbbi években inkább negatív irányba változtam és attól tartok,hogy ez tovább fog folytatódni. Mára már semmi sem érdekel,semmi sem tud igazán motiválni,semmilyen életcélom sincsen köszönhetően annak,hogy elvesztettem minden iránt az érdeklődésemet és persze ha egy lány próbálna felém közeledni nem az jutna rögtön az eszembe,hogy szimpatikus vagyok neki hanem az,hogy csak szórakozni akar velem. Sajnos attól tartok,hogy ez csak rosszabb lesz.


# 4/11: Semmi máson nem forog az agyam egész nap csak azon,hogy miért is vagyok ilyen,tele gátlásokkal félelemmel. Sajnos nem csak önbizalomhiányom van hanem még egy jó pár gátlással is szembe kell néznem nap mint nap ami nagyon megkeseríti a mindennapjaimat. Először fejben kellene rendet raknom de egyszerűen nem megy. Továbbra is hihetetlen számomra,hogy egy lánynak esetleg szimpatikus legyen vagy a későbbiek folyamán megszeressen. Tudom,hogy egy nő máshogyan lát engem mint ahogyan én látom saját magamat de akkor sem tudom elhinni,hogy valaha is szimpatikus leszek valakinek. Előfordult olyan is,hogy egy ismeretlen lány integetett és mosolygott rám. Nekem rögtön az jutott az eszembe,hogy csak szórakozni akar velem,nem az,hogy szimpatikus lehetek neki és sajnos megint előjöttek a negatív gondolataim mint mindig.


# 8/11: Hiába sajnos nem megy az,hogy lazán vegyem az egészet. Unalmas ember vagyok ezt belátom én is és miért is érdekelném a lányokat. Ha beszélgetnék is valakivel nagyon hamar elzavarna van egy olyan érzésem. Tudom,hogy azzal vesztem el a legtöbbet ha meg sem próbálom de a negatív gondolkodásom és a félelmeim nem engedik azt,hogy legyőzzem őket. Előre bebeszélem magamnak a kudarcomat és úgy vagyok vele,hogy akkor meg sem próbálom. Lehet,hogy szívesen elbeszélgetne velem de ez soha sem fog kiderülni.


# 9/11: Köszönöm szépen.


# 11/11: "Unalmas vagy és gyenge érzelmi intelligenciád/gondolatvilágod van" Teljes mértékben igazad van. El kell fogadnom bármennyire is nehezemre esik,hogy az ismerkedést egy örök életre fel kell adnom és bele kell nyugodnom. Meg kell találnom a boldogságot az életemben egyedül még akkor is ha nem lesz könnyű. Egy kis önbizalmat adna ha látnám valakin,hogy szívesen beszélgetne velem és nem csak póker arccal nézne rám mindenki így én is ezt teszem mindenkivel. Persze tudom,hogy nem helyes amit csinálok de sajnos ez van.

2017. dec. 11. 22:05
 13/15 anonim ***** válasza:

#12: Azért nem ennyire reménytelen a helyzet, de gyökeres fordulatot kell venned a személyiségednek és egy kis életet lehetned magadba ami nem lehetetlen, de pokoli nehéz lesz, mert saját tapasztalatom, hogy az a csaj, akit egy minimális mértékben is untatsz az azonnal fel fog szívódni a közeledből. Még a fiúknál is ezt tapasztalom pedig ad1: Velük valamennyire jobban tudok beszélgetni (ergo nem fosok tőlük)

ad2: Ők hajlamosabbak jobban odafigyelni a másik mondanivalójára még ha nem is érdekli őket

Viszont a csajok ösztönlények. Nekik mindig kellenek az ingerek. A sztori, a nevetés, a pletyka a duma stb. Gondolom neked is feltűnt már, hogy mindig nagydumás, vicceskedő srácokkal bratyiznak és állandóan beszélnek valamiről. És ha még ez sem lenne elég akkor ott van a külsőségeken alapuló barátkozás, hiszen azt is észrevetted, hogy a csajok szinte mindig magasabb srácokkal vannak egy társaságban. Na ezt kellene elérned elsőkörben friendzone szinten (külső és belső szimpátia), mert ha még az sem fog menni, akkor nemhogy párkapcsolatra nem lesz esélyed, de még barátzónába sem fognak engedni. És az magamon tapasztalva elmondhatom, hogy k***a szar érzés, amikor az év 365 napján csak kanokkal vagy összezárva és már unod az életed amikor megint egy pasival beszélgetsz, miközben a környezetedben úgy nyüzsögnek a pun**k, mint a szellemek, akiket nem tudsz megérinteni és lesz***ak téged. Mondjuk nekem az sem segített sokat, hogy középsuliban 100% volt a fiúk aránya. Ezt azt hiszem már sosem fogom tudni helyrehozni.

2017. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem többször is láttam már ugyanezt a kérdést, kérdező, szerintem próbáld meg megfogadni a már leírt tanácsok BÁRMELYIKÉT, mert senki sem fog tudni újat mondani már.


A 13-as "lányok ösztönlények" című elméletét pedig egyrészt kikérem magamnak, másrészt pedig azért elég sok olyan lány van, akinek nem tetszenek a nagydumás, vicceskedő pasik, szóval azért nem olyan nagy hátrány, ha valaki alapjáraton nem pörög állandóan. Nem ezen múlik.

2017. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, közel 30 vagyok, de még mindig borzasztóan szenvedek valahányszor szeretnék leszólítani egy nőt.

Reszketnek a kezeim és szörnyen fáj a mellkasom.

2017. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!