Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 4 hónapja együtt vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 hónapja együtt vagyunk barátnőmmel, de mindig van egy kisebbségi érzésem mellette, valaki volt/van hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
míg én egy szakmunkás vagyok 140 000 ftos havi bérrel, ő grafikus egyetemi végzettséggel 200 fölött keres. Elmondta es bizonyítja is, hogy őt ez nem érdkeli és látom is hogy szeret. De egy férfinek ez a tudat elég nehéz. Ez a kisebbségi érzés. Azt hittem sikerül tullépnem ezen, de nehez. Pláne most karácsonykor is, amikor az ő rokonsága összegyűl 15 emberrel, az én kis szűk családom 3-4-el. Apukám gyári melós, édesanyám pedig konyhán főz. Most még nem volt a két család között összejövetel, de ha lesz a szüleimet is sajnálom, tudom mit éreznének egy ilyen közegben. Szóval mi a teendő, volt már valaki hasonló helyzetben?
2017. dec. 27. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális emberek között ez nem lehet gond. A családjaitok részéről sem. Ha valakinek nyomja a bögyét, úgyis előjön...de addig nincs tennivalód, max hogy az energiát a kapcsolatba fektesd.
2017. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt nem tudod elviselni akkor szakíts, de ezzel neked kell megküzdened. Sok embert zavar. Sztem hülyeség, hogy ekkora terhet pakolnak az elvárások a férfiakra, miért kellene nekik jobban keresni? Ez ugyanolyan beivódott sztereotipia, mint hogy a házimunka csak a nő dolga. Ha őt nem zavarja és nem gond, hogy a szabadidőtök eltöltésekor drága programokat erőszakol rád, ..., ... akkor nincs ezzel gond. Egyébként nem naplopó 0 ft-ot kereső vagy, hanem dolgozol ugyanúgy. Ne zavarjon, legyél büszke arra, aki vagy, ha ő nem néz le, akkor te se nézd le magad. Tapasztalatból mondom egyébként, hogy a szülők sokszor sokkal könnyebben megoldják, mint azt elsőre gondoljuk.
2017. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem az érzést, ex barátnőm volt ilyen mint te. Három dolgot tehetsz:

1. Teszel ellene, hogy ne zavarjon, tovább tanulsz, jobb állást keresel, felzárkózol.

2. Nem teszel ellene, mert nem akarsz, ez esetben elfogadod a helyzetet, beletörődsz és éltek boldogan így.

3. Nem teszel ellene, de nem is fogadod el a helyzetet (mert nem tudod). Ekkor jön a szakítás.Ez esetben sajnálom szegény lányt, mert ő nem tehet az egészről.

2017. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen kapcsolatot pont az mérgezi meg, amit csinálsz. Hogy nem bírod elfogadni a helyzetet. Ilyenkor persze a nő is megpróbál kompenzálni, pl mindenben neked ad igazat, vagy hasonló módon, ami a végére tarthatatlan állapotot eredményez.
2017. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én szüleim pont emiatt váltak végül el, mert apán képtelen volt túl látni azon, hogy kevesebbet keres, mint anyukám.

Lépjél túl az egódon, csak ezt tudom tanácsolni. Nem hasonlítgatni kell, együtt vagytok, egy szövetséget alkottok, nincs verseny. Javaslom, hogy vedd komolyan ezt a kisebbségi érzést és dolgozz rajta, mert tönkre fogja tenni a kapcsolatodat.

2017. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
140 ezer forintos havi berrel eleg nehezen fogsz barkit is talalni, aki kevesebbet keres nalad, tehat muszaj lesz ezen a probleman tullepned,
2017. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!