Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit éreztek, amikor a hírekben halljátok, újságban, neten olvassátok, hogy valaki megölte a párját?

Figyelt kérdés

Most nézem a Tényeket, és két ilyen eset is történt az elmúlt órákban, napokban. De aki rendszeresen követi hazánk eseményeit, érdeklik a napi történések, az észrevehette, hogy sajnos viszonylag gyakran történik ilyen. Van, hogy az elkövető a tette után öngyilkosságot követ el. Karácsonykor is több ilyen volt. Az évzárás és az ünnepek mindig sok elfojtott sérelmet hoznak elő, mert a szeretet ünnepén mindenki egy kicsit érzékenyebb. Az ilyenkor jogosan elvárható nyugalom és béke helyett sok család eme napjai feszültségben, vitákkal tarkítva telnek, ami szomorú.


Azért ez elég elborzasztó, nem? Olyan hátborzongató érzés, hogy nem tudhatjuk, mi zajlik a négy fal között, hiába tűnik egy pár amúgy külső szemlélők számára boldognak, kiegyensúlyozottnak. És persze maga a tudat, hogy mennyi, de mennyi semmitérő vacak kapcsolat van körülöttünk... Lehet, hogy a panelbéli szomszédaink is rendszeresen ütik-verik, terrorizálják egymást, és mi ebből semmit nem veszünk észre. Mert csak a köszönésre korlátozódik a kapcsolattartás, és még a nevüket sem tudjuk...


Ti nem éreztek hasonlóképpen? Hogy amit egy szerelmespáron látunk, az sokszor lehet, hogy csak egy látszatvalóság? Kb. ugyanaz jut eszembe, ami sokaknál a FB-on megy: kiteszik a kirakatba a szépet és a jót, de a rossz rejtve marad, ezzel hiteltelenné téve az egész kapcsolatot.



2018. jan. 1. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Aki hülye, az haljon meg. Ez a természetes kiválasztódás. Soha nem érdekelt.
2018. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

"Lehet, hogy a panelbéli szomszédaink is rendszeresen ütik-verik, terrorizálják egymást, és mi ebből semmit nem veszünk észre."


Ez pont nem jó példa. A papírfalú panelekben azt is meghallod a 4-diken, ha a 10-diken leejtenek egy tűt.


Egyébként elborzasztó, hogy ilyen esetek történnek, nem minden az, aminek látszik.

2018. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Ha megfigyelted, mindig azt szokták mondani az ilyen esetek után a közelben lakók, ismerősök, stb., hogy "olyan rendes, jóravaló, segítőkész ember(ek) volt(ak), semmi, de semmi jele nem volt, hogy ilyesmire készül(tek)". Ez is jól szemlélteti, hogy alaptulajdonsága az embernek, hogy kifelé a jót vetíti, a rosszat a négy fal között próbálja tartani.
2018. jan. 1. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van ilyen. Nekem az egyik gyermekkori ismerősöm, jó barátom sorozatgyilkos (már ha a 4-et sorozatnak lehet nevezni). Mindenki az egyik legkedvesebb, legsegítőkészebb embernek ismerte a városban, takarította az utcákat, füvet vágott, konyhán is besegített, stb. ha szükség volt, és mind ezt ingyen és bérmentve. Mikor kiderült az egész, akkor még meg tudtam kérdezni tőle hogy miért is csinálta. Erre csak annyit mondott, hogy a túl sok jót muszáj volt kompenzálnia, mert már majd beleőrült az egészbe. Gyerekkori nevelésének lehetett ez a következménye, a szülei folyton érzelmileg zsarolták, így annyira bele égett ez a jóakarás a tudatába, hogy nem tudta a saját életét élni, nagyon komoly mentális fájdalmai voltak egész életében. Néha-néha voltak neki "tiszta" pillanatai, amikor ez a jó tudata háttérbe szorult. Jelenleg amúgy nem ül börtönben, hanem valami különleges intézetben van (gondolom pszichiátria szerűség lehet). Az ítélethozatal előtt egy hosszú kivizsgáláson esett át, aminek az eredménye az lett, hogy az orvosok szerint egyedi betegsége van (amiben sokan mások is szenvednek...), de konkrétan nem tudták beazonosítani. Nem az a tipikus elmebetegség.

Saját véleményem erről az, hogy el tudom képzelni, hogy van jópár olyan "betegség" ami még nincs felfedezve és kihatással lehet a gondolatokra, tettekre. Azokban a tömérdek mennyiségű gyilkosságokról és hasonlókról szóló hírekben lehetségesnek látom hogy az elkövetők is hasonlókban szenvedhetnek, legalábbis így könnyebb elképzelni hogy képesek ennyire az emberi természetet meghazudtoló cselekedeteket véghezvinni.

2018. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán zaklat fel, mert nem velem illetve az ismerősi körömben történt. Semmi közöm azokhoz az emberekhez. Mit kellene éreznem?
2018. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
pont mint az elso irta, leszarom oket
2018. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem néztek híreket, mert nem akarom rosszul érezni magam.
2018. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi közöm hozzá hogy másoknál mi folyik, nem az én dolgom mások baját megoldani. Max annyiban érint, hogy lesz eszem, és a bántalmazás legcsekélyebb jelére megszabadulok a pasimtól hogy ide ne juthassak én magam is. A többi nem az én dolgom.
2018. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!