Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokszor lehet hallani ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor lehet hallani ezt a frázist, hogy "az exemmel barátságban váltunk el. " Hogy viseli ezt az épp aktuális partner?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasok újságot, most is egy ilyen celebes-szakításos cikk kapcsán ötlött fel bennem a kérdés.


Szakítani nyilván nem csak úgy lehet, hogy a másikat alázzuk, kisemmizzük, leoltjuk, keresztbe teszünk neki, stb., hanem emberi módon is. Ez általában a kihűléses, baráti viszonnyá szelídült kapcsolatoknál fordul elő: ilyenkor nagyon nincs min összekapni, egyszerűen a felek ráébrednek, hogy a dolog kihűlt, már nem működik és le kell zárni.


A szakítás végbemegy, viszont emberileg a másikat nem akarom ezután sem elveszíteni, fontos maradt nekem, szeretném, ha barátként az életem része maradna.


Csak a bökkenő az, hogy azóta új párom van, újra szerelmes lettem. Az új pár vajon hogy viselheti azt, hogy kedvese barátilag fenn szeretné a kapcsolatot tartani az exével? Nyilván a kötődés megmaradt, és akármikor jöhet egy olyan FB- vagy telefonos beszélgetés, SMS-váltás, ami újra elindít köztük valamit. Az új párnak ezzel a tudattal nehéz lehet együtt élni, a bizonytalanság őrjítő érzése megnehezíti a napjait és a kapcsolatot is nyomás alá helyezi. A féltékenység zöld szemű szörnye felüti a fejét.


Szerintetek hogy lehet ezt a helyén kezelni? Már újra szerelmes vagyok, de a volt párom egy különleges helyet foglal el a szívemben, nem akarom elveszíteni, mint embert. Mi a módja, hogy az exszel való, immár csak baráti kapcsolat működhessen, de az új párkapcsolat se lássa ennek a kárát?


Van esetleg köztetek, aki került már ilyen helyzetbe és ezt ügyesen meg tudta oldani? Egyáltalán, mi a véleményetek erről a jelenségről, hogy lehet normálisan kivitelezni?



2018. jan. 5. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Barátságban elválni annyit jelent nálam, hogy ha találkozunk nem megyünk át at ztca másik oldalára, nem fújunk és anyázunk egymásra, hanem felnőtt emberek módjára beláttuk, hogy jobb külön utakon, de ettől még tiszteljük egymást és a közös múltunkat is. Egyik exemmel sem tartom a kapcsolatot, nem vagyunk barátok, de ha találkoznánk, barátságosan el tudnánk beszélgetni egymással. Ha ezt valaki felfújja, az nem az én hibám, én csak felnőtt emberként szakítottam.
2018. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak exeim, akikkel jó/baráti viszonyt ápolok, de ha párom van, akkor számukra is alap, hogy a kommunikáció közöttünk 0-ra redukálódik.


Így számomra kivitelezhetetlen az, amit te akarsz.

2018. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van olyan exem akivel barátságban váltunk el. Nem voltak érzelmek, nem utáltuk egymást. Ha találkozunk az utcán, akkor váltunk pár szót. Néha buliban is összefutunk, akkor megiszunk valamit. Párom ismeri, semmi baja vele. De nem is lépek át egy határt, megmaradt kedves ismerősnek.
2018. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Volt pár ilyen,akivel barátsággá fajult a dolog.Az a helyzet,hogy mindegyikkel az történt,hogy megritkultak csak úgy snassz a beszélgetések,hiszen mindenki megy a maga útján,ez kb. 2év volt mindig.
2018. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jol. Sőt többnyire azokkal aki nagy haragban vált el az exeitől rémes béna és szint alatti szakitas lett a vege igy enis az olyan exei taborat novelem akik kerulik, es vannak szerencsere normalis exeim is....
2018. jan. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően kétfajta ember van, az egyik aki ezt jól viseli és aki nem. Úgy vettem észre, hogy ez a kétféle típusú ember, nemcsak ebben az egy kérdésben ütközik, hanem általában is nagyon eltérő a gondolkodásuk. Vagyis ha ez neked így jó, akkor az első típusba tartozol, ha párod meg rosszul viseli, akkor ő meg a másodikba. Nem vagytok egymáshoz valók. Akkor is szét fogtok menni, ha az exeid egytől egyik elérhetetlenné válnak!
2018. jan. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!