Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogyha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogyha valaki negatív kritikával illeti itt a nőket, akkor azonnal ez a válasz?

Figyelt kérdés

"dagadt, ronda, anyucipicifia nyomorék"

Ez valamilyen önvédelmi mechanizmus,kognitív disszonancia?



2018. jan. 20. 11:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
8%

Miért? Mert kiskorától kezdve mindenki azt tanulta,hogy a nők tökéletesek,sokkal fejlettebb érzelmi lények,mint a férfiak és úgy általában mindig a kedvükben kell járni..


A társadalom mindig is előnyben részesítette a nőket,és ma,amikor online módon bárki elmondhatja a tapasztalatait,akkor ez a sok tapasztalat néha ellentmond ennek az idilli,rózsaszín képnek és kiderül a nők is ugyanolyan ösztönös és emberi lények,mint a férfiak. A valóság és a társadalmi kép közötti ellentmondás pedig sok nőből kihozza az utálatot,a támadó sárkányt és csapatostul rontanak rá azokra,akik veszélyeztetik a róluk alkotott meseszerű képet. Persze ez mind tudatalatti,a nők mindig is összetartanak ha az érdekeik úgy kívánják. Mindig a kialakult kép a fontos,nem pedig az objektív tények,tapasztalatok,netán az igazság,ezért is pontoznak le birka módjára mindenkit,aki nem áll be a sorba..

2018. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
23%

#10

Ezek mint szép szavak, de nagyon érezhető a mondatodból az a szemlélet, hogy "minden nő egy nő, de nem minden férfi férfi".

Azaz úgy állsz az egészhez, hogy csak a férfiaknak van hová fejlődni, a nők így is, úgy is nők maradnak. El kell szomorítsalak, de szerintem a történelem során nem volt még ennyire alacsonyan a fiatal női társadalom mint most. Egy kis rétege magasan van, a többi nő pedig azon, számára ismeretlen nők sikerein és életvitelén kapaszkodva hirdetik az, "ők azt csinálnak amit akarnak mert senkinek nincs joga megszabni semmit nekik, ők így tökéletesek, hiszen ma már sok nő van vezető beosztásban"

Férfiként én meg azt látom, hogy sem 30 éves szuzuki, sem semmilyen fejlődés (sőt, inkább a tökéletesség illúziója), de a műköröm, szoli, igények és bulik ezerrel.

2018. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

10 tehát akinek Suzukija van, az nem férfi? :D

Megnézném azért egy Kizashira mit mondasz.

2018. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos teljesen igaza van a kérdezőnek. Alig akad olyan kérdés férfi részéről, ahol ne lenne legalább egy nő, aki válogatott sértésekkel illetné a kérdezőt, mindenfajta érdemi hozzászólás nélkül.


A selejtestől kezdve, munkanélküli, anyján élősködő szűzkisfiún át, alkolista nyomorékig mindent megkapnak, és ez csak a nőkre jellemző, ilyet férfi részéről egyáltalában nem látni. És a legszomorúbb, hogy ez itt valamiért teljesen elfogadott, senki egy szót nem szól, hogy talán nem kéne.


És én is abban látom az okot, hogy a nők egy része egyszerűen képtelen a kritikával megbírkózni, szembe nézni a saját hibájukkal, tökéletlenségükkel és csak effajta gyalázkodással képes reagálni. Ehhez jön még, hogy igen sok nők mélységesen lenézi a férfiakat, főleg ha az társkeresési gondokkal küzd.

2018. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
12%

Wow... Az a durva, hogy akik épp cáfolni akarták a kérdésben lévő állítást, igazából teljes mértékben igazolták azt.

Az a helyzet, hogy tényleg egy csomó nő van az oldalon, aki mindenből valami nemi harcot generál a saját kis fejében. Ha egy srác leírja, hogy úgy vette észre, hogy a helyesebb srácok sikeresebbek párkeresés terén... Jön egy nő, aki megmondja, hogy nem, mert a nőknek a belső a fontos. WHAT? Ő általánosíthat negatív értelemben minden nőt, de egy férfi a nők egy részéről sem írhatja le a tapasztalatait?

Itt igazából teljesen felesleges leírni sokszor a saját tapasztalatokat is, mert úgyis csak le lesz pontozva az ember. Ha azt írom, hogy a nők nagy részétől ilyen meg olyan negatív dolgokat láttam, akkor én tuti egy sikertelen kis lúzer vagyok. Pedig sportolok, egyetemre járok, voltak barátnőim, van barátnőm. Jó, oké, anyagilag nem állok a toppon, de építem a dolgot. A másik verzió, hogy nőgyűlölő vagyok, ha a nők egy részéről írok. Ez sem túl logikus reakció...

Ha azt írom, hogy az általam ismert telt nők simán találnak pasit, akkor szintén le leszek pontozva, mert jön pár telt nő, akik a legjobb pasira vágynak vagy a személyiségükkel riasztanak el mindenkit. A saját önbizalomhiányos életüket rávetítik arra, amit ÉN látok az életben. Ennek sem látom túl sok értelmét.

A harmadik kategória az önámítók. Ők folyamatosan azt mantrázzák, hogy ez meg az nem számít a párkeresés terén azoknak, akik azt tapasztalják, hogy számít. Pl. sokszor írják, hogy a belső dönt és a kinézet sokadlagos, de ha kimegyek az utcára, akkor nagyjából hasonló párokat látok. Elég ritka, amikor egy szép-nem szép pár sétálgat... De, a belső számít.

És ez a válasz is kb. 30-40% körüli lesz...

2018. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
85%

Nem lenne semmi baj a negatív kritikával. A baj azzal van, hogy az illető a saját sikertelenségének okát mások hibáiban látja. Ergo több milliárd emberre húz rá egy sablont (felszínes, pénzéhes stb), csal azért, mert neki épp valaki nem tette szét.


Aki meg elégedett azzal, amit tett a maga életében, nem húz le komplett embercsoportokat, hanem konstatálja, hogy ez van és halad tovább. Itt a többség egy hisztis qva aki egy szalmaszálat nem tett keresztbe... Általában.

2018. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
#16: Nem húzok minden sablont mindenkire, de az a baj, hogy az átlagra tényleg igazak. :/ Nem okolok senki mást a sikertelenségemért (mondjuk jobb anyagi és családi háttérnek örültem volna, de építek magamnak), de hihetetlenül sok negatív dolgot látok mindkét nemtől. Nekem kicsit olyan a sztori, mint az egyik tegnapi hír. Egy fiatal lányt megvertek egy buszon és senki sem segített. A cikk alatti hozzászólók meg sorban írták, hogy ők bizony segítettek volna...
2018. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
14%

"Azaz úgy állsz az egészhez, hogy csak a férfiaknak van hová fejlődni, a nők így is, úgy is nők maradnak."


Pontosan. Nőket sosem hallani arról beszélgetni,hogy "milyen egy igazi nő",mert egész egyszerűen már a kérdés is értelmezhetetlen nekik. Súlyos szerepválság történt,a női szerepeket eldobták,de a férfiszerepeket meg nem tudják teljesíteni.

2018. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

17: az egyszerű szociálpszichológia, társas lazsálasnak hívják szakszóval. Annyi a lényege, hogy mindenki a másik közbeavatkozására vár és ha túl sokan látják az adott dolgot, nem érzik magukat felelősnek, mert megoszlik a felelősség is. Végeztek kísérleteket ezzel kapcsolatban, ha 2-3 fő volt jelen, segítettek, 6 fő fölött csak néztek, mint a borjú. Sokszor azért sem lép közbe az ember, mert vagy fél, hogy ő is kap, vagy nem biztos benne, hogy a két személy között ez nem jogos vagy kiprovokált, esetleg csak játék/megrendezett. Hányszor sikoltoznak lányok, mert valamelyik haversrác szivatja őket... Az emberek megszokták ezt is. Úgy gondolom, ilyesmiért nem lehet hibáztatni azt, aki nem lép közbe. Egyszerűen ilyen az ember, ilyen a szociális viselkedés.


Sajnos a többi nő nevében nem tudok nyilatkozni, én senkit nem nyomorékoztam az oldalon és senkiről nem írtam ilyesmit. Próbálok segíteni itt és jól viselem a kritikát. Viszont az nálam is kiveri a biztosítékot, mikor valakinek segítenél ésszerű dolgokkal és mindig van egy válasza, mindig van egy indoka, ami miatt neki semmi felelőssége nincs a helyzetben és milyen szemét már mindenki, hogy nem juttatja őt alanyi jogon dolgokhoz. Meg mikor valakit valaki megbántott és elkezd mindenkitlre fújni, aki kicsit is rá emlékezteti. Csináljuk ezt mi, nők is, nem kell aggódni, viszont itt a többség férfi. A kérdést kiírók már nem is arra kíváncsiak, hogy mi legyen a megoldás, csak elmondanak téged meg az összes nőt egy anyagias tetűnek, akinek meg is akarnak felelni. És akkor magyarázd el velük, hogy egyrészt ez nem így van, másrészt minek akarsz megfelelni nekik, harmadrészt miért nem csinálsz olyasmit, amiért normális nők is kíváncsiak lesznek rád, negyedrészt honnan szoptad ki ezt a hülyeséget, ötödrészt meg először le kellene nyugodni és megvizsgálni a konkrét szitut és így tovább...


Nekem is eljár néha a szám/kezem, de azért mert már nem bírom, hogy az ember segíteni akar, de ha a segítség megköveteli az illetőnek a magával való szembenézést és változtatást, már mindenki szar...

2018. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha nincs önbizalmad fszrahúzhatod a hülyeségeidet.


szokj le anegatív szokásaidról és új élet nyílik meg előtted.

2018. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!