Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez a sok "barátzónás"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a sok "barátzónás" nyavalygás?

Figyelt kérdés
Egy csomó felhasználó beszél itt arról, hogy a nők "barátzónába" rakták őt. Ezt pejoratív kifejezésként ugye úgy használják, hogy "A gonosz nő hitegeti, jól kihasználja meg ugráltatja a szegény, szerelmes férfit". Tágabb környezetemben szétnézve sem látok ilyen emberi kapcsolatot, szóval nem tudom, honnan ez a sok barátzónás panasz. Vagy a panaszkodók barátzónának nevezik azt is, ha a csaj világosan kimondja, hogy "bocs, nem téged akarlak", de utána nem szakít meg minden kapcsolatot a pasassal, urambocsá' néha, ha közös a társaságuk, még beszél is vele?

2018. márc. 12. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

A barátzóna 80%-ban a pasin múlik.

Elbénázza (80%-ban) és a csaj berakja a barátzónába, majd szó nélkül ott marad, mosolyog és otthon interneten panaszkodik

2018. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Első: pontosan, de szerintem magasabb az arány. A barátzóna tipikusan a srácok eszköze ahhoz, hogy kialakítsák a csajozás, a párkapcsolat illúzióját (akár saját maguk, akár a társadalmi környezetük számára), anélkül, hogy valaha bármit tenniük kéne. Torz a nőképük, nem értik a saját vágyaikat, nem tudják, hogy működik a párkapcsolat, ott akarnak lenni anélkül, hogy eljutnának oda. És emiatt rettegnek megtenni bármilyen lépést, ami elmozdítja őket ebből a helyzetből, tökéletes, ideális romantikus pillanatokat, mesebeli vallomásokat készítenek elő, csak azért, hogy elkerülhetetlenül kifogásokat gyárthassanak saját maguknak.
2018. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Diavolino44 ***** válasza:
96%

Szerintem is, amit eddig irtak.

Annyira fel megtenni a kezdemenyezo lepest, hogy mikor mar raszanja magat tul keso. Nem, nem a no hibas szerintem sem, a srac az, amiert hagyja magat barat-zonazni.

Ha egy pasi folyamatosan probalkozik, akkor vagy a no igent mond, vagy egy ido utan nem tartja vele a kapcsolatot.

2018. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

kettes, ezt nagyon szépen mondtad, nembaj ha ellopom az érveidet? nagyon tetszett! :)

- egyes

2018. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Persze, a srác hibája az, hogy mondjuk azt gondolta, hogy tetszhetne az adott lánynak.

Ezek a rohadt férfiak megint.

2018. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Én lányként többször átéltem ezt a barátzónás dolgot, hogy én voltam az a bizonyos, "legyünk csak barátok". Elfogadtam a döntésüket, másfajta nőre vágytak ennyi.

Baromira fájt és megalázó is volt, én onnantól inkább kerültem az adott embert, társaságot.

Viszont többször tapasztaltam már azt, hogy bizonyos lányok visszaélnek aztán ezzel a barátzónás dologgal, pl. további jeleket küldenek, örülnek, hogy van háremük, epekedő csodálójuk.

2018. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Persze, a srác hibája az, hogy mondjuk azt gondolta, hogy tetszhetne az adott lánynak.":

igen, az ő hibája, hogy nem ad egyértelmű jelzéseket és a lány csak barátként fog tekinteni rá, pedig a pasi járni akar vele. Ha ez így lenne, kimondaná, hogy ő randira akarja hívni, jobban meg akarja ismerni, akkor nem kerülne a barátzónába. Ha sunyi módon csinálod, mindent bevállalsz, csak a lány közelébe légy, és ez alatt akár barátnak is tetteted magad, csak hogy közelben légy, de nem lépsz, csak epekedsz, akkor viseld a következményeket.


"Viszont többször tapasztaltam már azt, hogy bizonyos lányok visszaélnek aztán ezzel a barátzónás dologgal, pl. további jeleket küldenek, örülnek, hogy van háremük, epekedő csodálójuk."

Igen, vannak emberek (nők és férfiak is), akik kihasználnak valakit, mert rájönnek, hogy ki lehet használni a másikat. Ez nagyon csúnya, de attól még nem a nő hibája, hogy a pasi akit kihasznál nem lép és újra és újra hagyja magát kihasználni, mert nem elég tökös lépni.

Egy férfi legyen annyira tökös, hogy ne engedje magát kihasználni egy szép szempár miatt.


Fool me once shame on you Fool me twice shame on me

ha átversz, szégyelld magad - ha még egyszer átversz, azt már szégyelljem én

2018. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#4: nem baj, terjeszd bátran :)
2018. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A barátzóna szerintem is mindig a pasi hibája. Úgy akarnak a nők "közelébe" kerülni, hogy közben ne kelljen kimutatni az érzelmeiket stb. mert félnek az elutasítástól. Úgy gondolják barátként hozzá férkőzök és meglátom, hogy viszonyul hozzám. A baj ezzel csupán annyi, hogy legtöbbször ezt úgy csináljak, hogy jópofiznak velük, lesik minden kívánságukat, mindenben egyetértenek, támogatják döntéseiben stb. hogy ők legyenek a csajnál a jók, akik mellette állnak, akire számítani lehet stb. Csak épp ezzel pont feladják a férfiasságukat, szuperek lesznek mint barát de nem tud már a nő úgy nézni rájuk mint egy férfira, aki önmaga minden helyzetben, akinek véleménye van stb. stb. Vagyis akik oda kerülnek nem kell csodálkozni, saját maguk alatt vágták az ágat.

Egy nőhöz mindig férfiként kell közeledni aztán ha pont nem jösz be neki..ilyen is van..akkor el kell fogadni. Aki férfi annak előbb utóbb akad nő is.

2018. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

A barátzóna az, mikor valakiről nem tudsz leakadni, ezért úgy ignorál, hogy ne legyen modortalan bunkó paraszt, reménykedve, hogy egy idő után megunod.


A barátzóna másik jelentése az, mikor túl szerencsétlen phasz vagy valakinél kezdeményezni vagy elfogadni a visszautasítását, ezért maradsz hátszélnek a kis popsijába és nyalod, ami csurran-cseppen.


Ezek a "férfiak" maguknak csinálják a bajt. Senki sem kerül barátzónába, aki nem akar barátzónába kerülni. Akkor inkább kilép és hagyja a nőt a francba. Ezeknek ehhez nincs elég tökük. Vagy csak túl naivak.

2018. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!