Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Válás utáni kétség: szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás utáni kétség: szerintetek mikor vagyok kész arra, hogy új társat keressek?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel elváltak útjaink több, mint 4 éve. Azóta nem is volt kapcsolatom senkivel, mert azóta is várom, hogy elmúljon a fájdalom (Ő el akart válni, én nem). Tudom, hogy hagyni kell időt magamnak arra, hogy "meggyászoljam" Őt és a házasságunkat.

Az álmaimban gyakran feltűnik az Ex még most is olyan kontextusban, hogy kibékülünk egymással, és megint együtt vagyunk... :( Nem tudom eldönteni: azért jelenik meg még most is Ő az álmaimban, mert a tudatalattim nem akarja Őt "elengedni"? Vagy "szimplán" azért tűnik fel még most az álmaimban, mert Őt engedtem eddig legközelebb magamhoz?

Mindig azt mondják, hogy az idő majd segít feldolgozni a fájdalmat. Rohadt egy dolog ez, mert nekem 4 év után sem segített az idő, sőt...


Köszönöm, hogy elolvastad:)

36/f


2018. márc. 15. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem neked kell késznek lenned arra, hogy társat keressél, hanem egy olyan embernek kell felbukkannia az életedben, aki kimozdít ebből. Én a válás után nem éreztem magam készen az új kapcsolatra, nem kerestem társat. Aztán megismertem a férjem, lassan kerültünk közel egymáshoz, aztán már csak vele akartam lenni.
2018. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy Neked egyenesbe jött az életed, kedves #1-es.:)))

Nálam az a helyzet, hogy nem járok sehova, és nem ismerkedem senkivel, mert várom, hogy elmúljon. Így aztán esélye sincs annak, hogy valaki felbukkanjon, aki ki tud mozdítani ebből az állapotból... Kicsit 22-es csapdájának tűnik: nem akarok (még) ismerkedni, mert úgy érzem, hogy Ő volt anno az igazi, és még most is megcsalásnak érzem a magam részemről, ha valakivel elmennék ismerkedni. Így viszont nem adok lehetőséget arra, hogy bárkivel megismerkedjek...


Nagyon köszönöm a válaszod:)

2018. márc. 15. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, a kérdésedet olvasva már engem is elfogott a kétségbeesés, hogy most válás után mi lesz velünk a gyerekekkel... Pedig hittem az idő segítségében eddig.
2018. márc. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Be vagy gyepesedve az a baj. Mozdulj ki b meg, már bocsi! 4 év ember! Jó hogy én is 2 éve egyedül vagyok, de eljárok ide oda, vannak hobbijaim, sportolok, néha találkozom is olyan nőkkel akikkel esetleg lehetne valami. Az igazi még várat magára. De ha csak otthon gubbasztasz magaddal cseszel ki. Ne érts félre, nem azt mondom hogy csajozz, csak élj, az élet jó dolog. Míg a négy fal között depizni mert elhagytak, elég szar!
2018. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as: lehet, hogy csak nekem nem segített eddig az idő;)


Kedves #4-es: az a helyzet, hogy pont azért nem mozdulok sehova, mert talán még nem tettem túl magam a váláson. Így nem érzem késznek magam arra, hogy új kapcsolatba kezdjek, mert nem tudtam lezárni az előzőt.


(Egyébként van egy közös gyermekünk is, akit rendszeresen látogatok - hetente találkozok Vele. )


Pontosan ezzel van kételyem: az álmaimban meg-megjelenő exszel vajon azt üzeni a tudatalattim, hogy ne engedjem még Őt el (mert még mindig kötődnék Hozzá), vagy inkább arra utal, hogy kész lennék együtt járni valakivel (csak az Exet helyettesíti a "valaki" helyére)...


Köszönöm Mindenkinek!:)

2018. márc. 16. 12:13
 6/7 anonim válasza:
Én teljesen megértelek. Ugyanezen megyek keresztül de Én nőként. Rohadt dolog az biztos. Én is sokat ülök itthon de azért ha van rá alkalom elfogadom a meghívásokat. Azt ,hogy az "idő minden sebet begyógyít", még Én is csak várom.Igaziból nem is hiszek benne. De Te ne add fel! Mutasd meg ennek a rohadt életnek ,hogy talpra állsz!!! Akkor is sikerülni fog. Csak kell néhány haver akivel kimozdulsz és meglátod jobb lesz. Ne ülj otthon egyedül, kérlek!
2018. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked a biztatást, Kedves #6-os! A legjobbakat kívánom Neked, hogy begyógyuljon minden sebed!;)
2018. márc. 16. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!