Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éreztessem, hogy tökéletes számomra ahogy van?

Figyelt kérdés
A párom mozgássérült.Kerekesszékes születése óta a betegsége miatt.Rengetegszer elmondom neki mennyire büszke vagyok rá,hogy így is képes mosolyogni és erős jellem,hogy nem adta fel.Vagyis szoktam vele éreztetni,hogy ő nem más mint a többi ember a betegsége miatt.Úgy gondoltam adok neki egy ajándékot amivel szintén azt bizonyítom,hogy bármilyen is én nekem ő a tökéletes.Csak még nem tudom mit készítsek/vegyek neki.Olyan ajándékot szeretnék amiből az jön le neki,hogy ő nem különb az olyan embereknél akiknek nincsen semmi baja illetve ha rá nézz akkor rám gondol és boldogsággal tölti el.Milyen ajándék lehetne?

2018. márc. 16. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon aranyos, de... Tudod, hiába akarod éreztetni vele, hogy nem más, mint a többi ember, a pozitív diszkrimináció is diszkrimináció. Kerekesszékes nem voltam, de rákos igen. Sokan akarták éreztetni velem, hogy minden olyan, mint volt és hogy nem vagyok beteg. Sokszor jobban örültem volna, ha nem pattognak körbe az én erősségemről ódákat zengve és nem nézik sajnálkozva a kopasz fejem... Hanem egyszerűen csak elmegyünk valahova úgy szórakozni, mint mikor nem voltam tele vegyszerrel

...


28N

2018. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell túlbonyolítani! Vidd el valamilyen programra és ne nyaggasd a kerekesszékkel folyton!
2018. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a pozitív diszkrimináció is diszkrimináció"


Jó érzés ilyet néha nőktől is olvasni :)

2018. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, én is azt mondom amit az első, hogy pont ezzel érezteted, hogy ő mégiscsak más...ha ajándékot akarsz neki, adni, ok, de azért tedd, mert szereted őt, és ne azért, mert "éreztetni akarom vele, hogy annak ellenére hogy kerekesszékes, nekem igy tökéletes" - mert igy pont azt érezteted, hogy ő más - de attól nekem még igy is jó. Na nem, ezt nagyon nem akarják az emberek, inkább elvegyülni.
2018. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, ezzel pontosan az ellenkező hatást éred el, megerősíted benne, hogy mégis csak más.

Ha folytonosan elmondod neki, hogy mennyire büszke vagy rá, akkor folytonosan erre is emlékezteted.

Illetve a dicsérő szavak is elinflálódnak.

Ugyanúgy bánj vele, mintha nem lenne baja. Marmint természetesen segítsd, támogasd, de ne azt éreztesd veke, hogy ENNEK ELLENÉRE szereted, hanem azt, hogy azért szereted aki.

2018. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!