Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Meddig fiatal egy (magyar)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig fiatal egy (magyar) férfi körülbelül?

Figyelt kérdés

A Wikipédia szerint:


"-Ifjúkor (juvenilitas): A nemi érés befejezésétől a növekedés megszűntéig. Férfiaknál a 25., nőknél a 20. életévig.

-Felnőttkor („az élet dele”), (maturitas): A növekedés befejeződésétől az öregedés (senescentia) első jeleiig, vagyis a 40., illetve a 35. évig. (Mások megkülönböztetnek fiatal és középkorú felnőttkort is.)"


[link]


Tehát még a Wikipédia is különbséget tesz ebben a tekintetben férfi és nő között. Itt 5 év különbséget említenek, de ez az angol nyelvterület világa. Szerintem ez Magyarországon sokkal több a valóságban. Én azt látom, hogy pl. egy 35 éves férfinak egy 30 éves nő az túl öreg, inkább ilyen 25 év körüli nőket keresnek. Persze vannak kivételek, de ez az általános.


Szerintetek hány éves koráig mondhatja magát fiatalnak egy magyar férfi?



2018. márc. 18. 12:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Testileg attól senki nem lesz fiatalabb, hogy huszonéves csajok után futkos. Sőt, ha össze is jön neki, a lány társaságában ő lesz az öreg. Ha elmegy az ember egy érettségi találkozóra, akkor ott megállapíthatja, hogy nők és férfiak között is vannak, akik jól tartják magukat, meg akik jóval idősebbnek néznek ki. Egyébként Magyarországon pont le vannak pukkanva a férfiak egy bizonyos kor után.
2018. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet egyértelműen meghatározni. De ha most valaki ír neked egy számot, attól mi fog változni?


Mindenkinek más az életciklusa, vannak akik már huszonévesen koravének, mások pedig a negyvenes éveikben is fiatalosan gondolkodnak és viselkednek. A külsőről már nem is beszélve. 30 felett kezd kijönni az, hogy ki mennyire volt szerencsés a "genetikai lottón", illetve ki milyen életmódot folytat. Huszonévesen fiatalnak kinézni nem nagy tudomány.:) Ismerek olyan nőt, akiről 20-25 éves korában legtöbben azt gondoltuk, hogy soha nem fog megöregedni, annyira fiatalos arca és tényleg jó alakja volt, aztán az elmúlt 10 évben látványosan megöregedett. Ma már inkább mondanám kora negyvenesnek, mint 35-nek. De ennek az ellentettjére is tudok példát, akiről ugyanennyi idősen a 30-at sem feltételezném. Persze férfiaknál ugyanígy megvan a szórás.


Tehát maradjunk annyiban, hogy ameddig valóban fiatalos a kinézete és a viselkedése, gondolkodásmódja, addig nevezhetünk valakit fiatalnak, akár férfi akár nő.

2018. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
Férfiaknál 30-ig. Addigra az átlag bőven kopaszodik, pocakos, őszül. De a nők még mindig bomba formában vannak (kivéve ha korán kezdte az anyaságot, akkor vannak már anyukásabb alkatok)
2018. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40 alatt szerintem. De nem számít, én hallottam 30 éves csajt 55+ férfiról álmodozni és nem a pénze miatt.......
2018. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37 és fél
2018. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ameddig annak érzi magát! :)
2018. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezek anatómiai, élettani kategóriák, nem esnek egybe a köznyelvben használt "fiatal" és "öreg" kifejezésekkel, melyek sokszor szubjektívek, különösen ha párkeresésről van szó.

Nekem például 20 évesen a 18-23 közöttiek a "célcsoportom", afölött mindenki túl öreg ha kapcsolatról van szó, de ez nem jelenti azt hogy mondjuk a 24 évesek öregek, sőt, még azt se hogy köznapi értékrend szerint felnőttek. Lehet hogy vannak nálam éretlenebb 20 évesek akikhez már a saját korosztálya is túl idős, és szívesebben ismerkednek fiatalokkal, 16-19 év közöttiekkel, lehet hogy vannak nálam érettebbek akikhez a 25-30 korosztály passzol, és lehet hogy vannak apa/anyakomplexusosak akik szerint a 45 is fiatal.

És ennek semmi, de semmi köze nincs ahhoz hogy egy férfi csontjai 25 éves korig alkalmasak a növekedésre, egy nőé pedig csak 20-ig, mert a cikk amit linkeltél ilyenekről szól. Ez pedig nem nyelvterülettől és állampolgárságtól függ.

2018. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
28-ig,utána rohamosan megcsúnyulnak.
2018. márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hülyeség ez a kategorizálás, én 60+ vagyok, szóval a 40-es is fiatal.


Az egyik kislányom, amikor 4 évesen ébresztettem, hogy kelj fel babuci!- dühösen visszaszólt, hogy

" Nem vagyok babuci, 20 éves vénasszony vagyok!".

2020. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!