Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Aszexuálisként, aromantikuskén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszexuálisként, aromantikusként hogyan tudnék társat találni?

Figyelt kérdés

Kb. 22-23 évesen jöttem rá, hogy aszexuális vagyok. Előtte volt két párkapcsolatom. A szexig egyiknél se jutottunk el, az elsőnél azért, mert még kicsik voltunk (14-15 évesek), a másodiknál pedig azért, mert a már nem szűz párom azt mondta, szeretne várni, amíg én késznek érzem magam rá, nekem viszont, akkor még nem értettem, miért, egyáltalán nem volt rá igényem, úgyhogy egy idő után végül közös megegyezéssel szakítottunk (19 voltam akkor).


Az aszexualitással mint kifejezéssel csak ezután találkoztam és rájöttem, hogy én is ilyen vagyok, úgyhogy elkezdtem célzottan aszexuális társat keresni. Később összejöttem egy sráccal, aki szintén aszexuális és eleinte azt hittem, tökéletes lesz a kapcsolatunk, de valami még így is kellemetlen volt nekem. Egy idő után rájöttem, hogy nem csak a szexualitásra nincs semmiféle igényem, hanem a romantikára sem, azaz aromantikus is vagyok. Semmiféle fizikai kontaktust vagy megnyilvánulást nem szeretek, ami túlmutat a barátságon, se csókot, se simogatást, romantikus szövegeket vagy bármit. Sajnos mivel az exem meg igényelte volna a romantikát, emiatt vele is elváltak az útjaink.


Nagyon szeretnék egy társat, aki végigkísérne egy életen át, de így nem kellek senkinek. Még az aszexuálisoknak sem, mert ők is romantikus párkapcsolatot keresnek. Nekem viszont valami olyasmi lenne ideális, hogy egy legjobb barát, akivel együtt élünk, mintha egy pár lennénk, de nincs köztük semmiféle romantikus vagy szexuális kapcsolat, hanem barátokként szeretjük egymást. Elvileg léteznek ilyen párkapcsolatok, de annyira kicsinek érzem rá az esélyt, hogy elérhető közelségben találjak valakit, aki szintén ilyenre vágyik és még egymás személyiségét is szimpatikusnak tartanánk. Nagyon el vagyok keseredve, félek, hogy emiatt egyedül kell majd leélnem az életemet. Fogalmam sincs, hol és hogyan tudnék még ismerkedni.


Kérlek, ne írjátok, hogy menjek bele kompromisszumokba vagy változzak meg. Megpróbáltam, gyakorlatilag az egész kamaszkorom, amikor heteroszexuális fiúkkal randizgattam, erről szólt. Ez nem olyasmi, amit meg tudok változtatni, és egy heteroszexuális embernek se tanácsolja senki azt, hogy menjen bele olyan kompromisszumokba, amik folyamatos feszültséget és kellemetlenséget okoznak neki. Mástól sem várom el, hogy bármibe belemenjen vagy bármiről lemondjon miattam. Leginkább olyan párt szeretnék, aki nem kompromisszumként vállalja ezt be, hanem ugyanolyan beállítottságú, mint én.


2018. máj. 6. 16:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos én (aszexuálisként) sem tudok tanácsot adni.. Én is igénylem az érzelmeket, de mást nem. Férfiként. Szar, de maradok egyedül.
2018. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Érzelmeket mindenki igényel, én is. Csak nem romantikus jellegűeket.
2018. máj. 6. 16:31
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Tudom ez bántásként fog tűnni, pedig csak meg akarom érteni a problémád. Pontosan miért vágysz társra, ha sem szexualitásra sem semmiféle intimitásra nincs szükséged? Miben különbözik egy általad elképzelt partneri viszony két legjobb barát viszonyától?
2018. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem én az aszexuálisokat. Őket egyáltalán nem indítja be semmi? Netán impotensek is?
2018. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nincs mit tenni, keress olyanokat, akik hozzád hasonlóak.

Próbálj meg a lmbtqia körökben ismerkedni, regisztrálj a face oldalikra, majd lesz a pride elmehetnél ilyen helyekre ha rendeznek programokat...stb.

Hidd el, vannak még olyanok mint te, és nekik sem jó örökké egyedül lenni, tehát nincs veszve semmi.

Még van egy olyan opció, hogy ha nyitott vagy, a társad szexelhet vagy, romantikázhat valaki mással. Ilyen is van ám.

2018. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%

Macskán gondolkoztál már? Azzal se szexelni, se romantikázni nem kell.


Most ha azt mondod, hogy még a macskákra is allergiás vagy, akkor esküszöm kardomba dőlök.

2018. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

3 4 válaszolok nektek, mert én megértem a kérdezőt.

Én például nagyon jókat tudok kefélni szerelem nélkül pedig nem vagyok aromantikus. Lehet együtt lenni valakivel szex nélkül is, például láttatok már 80 körüli ráncos öreg párokat fogni egymás kezét, talán évtizedek óta nem szexeltek, de szeretik egymást. Az ember társas lény

2018. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Beszélgetünk? Ha gondolod írj rám (szintén)
2018. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

" Miben különbözik egy általad elképzelt partneri viszony két legjobb barát viszonyától?"


Leírtam a kérdésben. Együtt élünk, összetartozunk, egy család vagyunk, csak épp nem romantikus jellegű szerelmet érzünk egymás iránt, hanem másfajta szeretetet. Pontosan ugyanazért vágyom társara, amiért más emberek is, mert az ember társas lény és családban szeret élni (nyilván van kivétel, de ez az általános). Csak annyi a különbség, hogy mások a romantikus partnerükkel szeretnék ezt megvalósítani, én pedig egy legjobb baráttal.


A macskás tanácsra: a macska aranyos, meg minden, de nem pótolja az emberi társaságot.


Facebook csoportokban benne voltam egy darabig, de nem váltak be. Aszexuálisak közül mind romantikus kapcsolatot keres vagy egyáltalán nem keres semmiféle kapcsolatot. Aromantikus társkereső csoportból csak külföldi van, és ott általában romantika nélküli szexkapcsolatokat keresnek, amire nekem nincs szükségem. Aszex aromantikus társkereső csoportot nem találtam egyáltalán.

2018. máj. 6. 17:32
 10/23 A kérdező kommentje:
17:08 miről szeretnél beszélgetni?
2018. máj. 6. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!